0
22:55

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:54

Σημαντική νίκη για τον Βόλο με 2-0 που ανεβαίνει βαθμολογικά καθώς φτάνει τους 8 βαθμούς και την 7η θέση, πρώτη φετινή νίκη για τους Βολιώτες στο Πανθεσσαλικό. Παραμένει ουραγός με 1 βαθμό ο Ιωνικός. Οζέγκοβιτς στο 15' και Λούνα στο 54' οι σκόρερ των νικητών.

22:53

Λήξη της αναμέτρησης, Βόλος - Ιωνικός 2-0.

22:52

90+3': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ιωνικό, ο Μεντόσα το εκτελεί απευθείας, η μπάλα "σκάει" μπροστά στον Κλέιμαν που την μπλοκάρει.

22:50

90+1': Ωραία ενέργεια των Οφόσου Μασά, ο δεύτερος κάνει το παράλληλο γύρισμα από τα αριστερά, ο Σιέλης διώχνει έγκαιρα.

22:49

90': Ο Κούτσιας για τον Βόλο στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, μπαίνει στην περιοχή, κάνει το πλασέ, ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει.

22:49

4 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις στο Πανθεσσαλικό.

22:49

90': Ακόμα μία αλλαγή για τον Βόλο, ο Κούτσιας θα κάνει ντεμπούτο και περνά στη θέση του Οζέγκοβιτς.

22:47

88': Σε θέση οφσάιντ ο Οζέγκοβιτς για τον Βόλο.

22:46

87': Ευκαιρία για το 2-1 χάνει ο Ιωνικός, ωραία ατομική προσπάθεια του Οφόσου που πιάνει το δυνατό σουτ στα όρια της περιοχής, ο Κλέιμαν μπλοκάρει.

22:44

85': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά, εκτελεί ο Ελευθεριάδης, άστοχο το δυνατό σουτ του Μασάς.

22:41

82': Ο Μασάς για τον Ιωνικό θέλησε να κάνει το δύσκολο από το εύκολο. Ο Γάλλος μέσος κάνει τη "ραμπόνα" και η μπάλα περνά άουτ, αντί να κάνει σέντρα στη γεμάτη από συμπαίκτες του περιοχή.

22:40

81': Αλλαγή κάνει και ο Ιωνικός, ο Οφόσου αντί του Μύγα.

22:39

80': Αλλαγή για τον Βόλο, ντεμπούτο για τον Ματίγια που περνά αντί του Ντέλετιτς.

22:38

79': Κίτρινη κάρτα στον Μεντόσα.

22:36

Συνεχίζεται και πάλι το παιχνίδι...

22:34

Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει και ο Μύγας.

22:33

Όλα για όλα τα παίζει πλέον ο Δημήτρης Σπανός.

22:32

73': Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Ελευθεριάδης μπαίνει στο ματς αντί του Φαντιγκά και ο Μασάς αντί του Βαλεριάνου. Πρόβλημα τραυματισμού για τον Φαντιγκά.

22:29

70': Ο Οζέγκοβιτς από τα δεξιά πασάρει στον Άλχο που πιάνει ψηλοκρεμαστό σουτ, αρκετά πάνω από τα δοκάρια η μπάλα. Θα μπορούσε να γυρίσει στον Ντέλετιτς, ο μπακ του Βόλου.

22:28

69': Γέμισμα του Κάνιας για τον Ιωαννίδη, είναι δυνατή η μπαλιά...

22:27

68': Ο Πορτογάλος εκτελεί το κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο...

22:27

68': Γύρισμα του Μεντόσα για τον Ιωνικό, παραχωρεί κόρνερ ο Άλχο.

22:25

Έχει καλό ρυθμό το ματς, ο Ιωνικός ψάχνει το γκολ που θα τον βάλει ξανά στο παιχνίδι.

22:23

64': Πρώτη αλλαγή και για τον Βόλο, έξω ο Μεθκίδα, στη θέση του μπαίνει ο Βίκτορ Φερνάντεθ.

22:21

62': Κίτρινη κάρτα στον Αντούνες για φάουλ στον Άλχο.

22:20

61': Αντεπίθεση του Ιωνικού, ο Ιωαννίδης πάει να βγει επικίνδυνα μπροστά, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

22:19

60': Πάσα του Φαντιγκά για τον Μάντζη που δοκιμάζει το πόδι του, δεν ανησυχεί ο Κλέιμαν.

22:15

56': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο σκόρερ του 2-0.

22:14

Βάζει τις βάσεις νίκης ο Βόλος καθώς φτάνει στο 2-0. Ωραίο γύρισμα της μπάλας για τον Λούνα και ο μπακ του Βόλου με δυνατό διαγώνιο σουτ εντός περιοχής κάνει το 2-0.

22:13

54': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

22:11

52': Φάουλ για τον Ιωνικό, εκτελεί ο Μεντόσα, η μπάλα από τις κόντρες φτάνει στον Τσιγκρίνσκι που αστοχεί από κοντά.

22:08

49': Πρώτη αλλαγή για τον Ιωνικό, ο Ιωαννίδης περνά στη θέση του Μίλο.

22:06

47': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μάντζης.

22:05

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν Βόλος και Ιωνικός.