2
21:57

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:56

Ανώτερη η ΑΕΚ, κερδίζει με 0-2 τον Παναιτωλικό και επιστρέφει στις επιτυχίες. Τους 9 βαθμούς φτάνει η Ένωση, μένουν στους 7 οι γηπεδούχοι.

21:56

Τέλος στο ματς.

21:53

90+1': Ο Αποστολάκης γεμίζει από τα δεξιά, ο Κολοβός στον βολ πλανέ και η μπάλα στα... πουλιά.

21:51

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:47

86': Ο Μάνταλος σεντράρει από τα δεξιά, ο Λιβάι Γκαρσία στην κεφαλιά αλλά στέλνει τη μπάλα ψηλά.

21:43

83': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γαλανόπουλος μπαίνει στη θέση του Γκατσίνοβιτς. Μεγάλη στιγμή για τον μέσο της Ένωσης που επιστρέφει σε ματς της ομάδας του μετά από έναν χρόνο.

21:42

81’: Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Πέδρο αντικαθιστά τον Καρέλη και ο Μάρτενσον τον Μλάντεν.

21:41

79': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Άμραμπατ από τον άξονα σηκώνει γλυκά για τον Μάνταλο, που κάνει την κεφαλιά, λίγο έξω.

21:37

Ο Άμραμπατ εκτελεί το κόρνερ, ο Μουκουντί παίρνει τη κεφαλιά, η μπάλα βρίσκει στον Μλάντεν, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα. Αυτογκόλ και 0-2.

21:37

75’: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:37

75’: Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά!

21:35

74': Φλόρες αντί Σενγκέλια για τους γηπεδούχους.

21:34

73': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μάνταλος αντί Ρότα.

21:34

73': Κακό τελείωμα του Αραούχο μέσα από την περιοχή, ψηλά άουτ.

21:28

66': Σέντρα Μοχαμάντι από τα αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι ο Αραούχο παίρνει την κεφαλιά αλλά δε βρίσκει στόχο.

21:27

66': Επιστρέφει ξανά ο Λιβάι Γκαρσία.

21:26

65': Αλλαγές για την ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ και ο Μοχαμάντι αντικαθιστούν Ελίασον και Χατζισαφί αντίστοιχα.

21:25

64' Το ιατρικό επιτελείο της ΑΕΚ μπαίνει για τραυματισμό του Λιβάι Γκαρσία έπειτα από ένα τάκλιν του Αποστολάκη. Βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρο ο άσος της Ένωσης.

21:23

62': Κίτρινη κάρτα στον Χατζισαφί.

21:21

61': Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Μόρσεϊ να παίρνει τη θέση του Νταγκό και τον Κολοβό τη θέση του Ντουάρτε που τραυματίστηκε.

21:18

57': Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Σέντρα Ντίας από τα δεξιά, ανενόχλητος την κεφαλιά ο Καρέλης, λίγο πάνω από τα δοκάρια του Στάνκοβιτς η μπάλα.

21:18

54': Επικίνδυνο γύρισμα του Νταγκό από τα αριστερά της περιοχής, δεν προλαβαίνει τη μπάλα ο Λάρσον και ο Χατζισαφί διώχνει όπως όπως.

21:14

53': Σουτ Μλάντεν απέξω, αρκετά άστοχο.

21:12

51': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά και νέο κόρνερ από τα αριστερά που περνά ανεκμετάλλευτο.

21:10

Ο Λιβάι Γκαρσία από μακριά σουτάρει χαμηλά με το αριστερό, δοκάρι και μέσα η μπάλα και 0-1. Έπεσε ο Ανέστης αλλά το σουτ ήταν πολύ γωνιακό...

21:09

48': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:06

46': Ξεκινάει το β' ημίχρονο.

21:04

Αλλαγή για την ΑΕΚ, αναγκαστική. Ο Μουκουντί κάνει ντεμπούτο με την Ένωση παίρνοντας τη θέση του Τζαβέλλα που αντιμετωπίζει πρόβλημα. Ο Έλληνας στόπερ από τα νεύρα του χτύπησε το χέρι του στα αποδυτήρια σε ένα τζάμι και πάει στο νοσοκομείο!

20:50

Ανώτερη η Ένωση, είχε την κυκλοφορία της μπάλας αλλά δεν μπόρεσε να μετατρέψει τις ευκαιρίες που δημιούργησε σε γκολ.

20:49

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, Παναιτωλικός - ΑΕΚ στο 0-0.

20:47

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:46

43’: Νεύρα ανάμεσα σε Νταγκό και Ρότα και γενική σύρραξη. Κίτρινες κάρτες στον δεξιό μπακ της ΑΕΚ και τον Χατζηθεοδωρίδη αλλά και στον συνεργάτη του Ματίας Αλμέιδα, Ομάρ Σαρίφ. Αποβάλλεται ο βοηθός του Γιάννη Αναστασίου, Γιώργος Λαγκαδίτης.

20:42

40': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή του Παναιτωλικού, Γιάννη Αναστασίου, για διαμαρτυρία.

20:41

40': Ο Καρέλης κατεβάζει ωραία, προχωρά και πιάνει ένα σουτ έξω από την περιοχή, που όμως είναι εντελώς άστοχο.

20:37

36': Φάση για τους φιλοξενούμενους! Γίνεται το κόρνερ, ο Τζαβέλλας παίρνει την κεφαλιά στο πέναλτι, ο Σιμάνσκι βάζει το πόδι του για να βρει τη μπάλα αλλά δεν τα καταφέρνει και αυτή περνά λίγο δίπλα από το από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ανέστη.

20:37

35': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά.

20:36

35': Γύρισμα του Νταγκό από τα αριστερά, στα χέρια του Στάνκοβιτς.

20:35

34': Ο Γκατσίνοβιτς δοκιμάζει το σουτ από μακρινή απόσταση, άστοχο.

20:33

31': Γέμισμα του Χατζισαφί από τα αριστερά, απευθείας άουτ.

20:30

28': Μακρινό σουτ του Ελίασον, κακό, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

20:24

21': Κίτρινη κάρτα στον Ελίασον.

20:21

18': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά παραχωρεί ο Παναιτωλικός που δεν αποφέρει κάτι.

20:19

18': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Βίντα κλέβει, αλλάζει πολλές μπάλες με τους συμπαίκτες του, ο Αραούχο πλασάρει από δύσκολη γωνία με τη μπάλα να χτυπάει σε Ανέστη και Αποστολάκη και φεύγει κόρνερ.

20:18

16': Ο Σενγκέλια κάνει το σουτ έξω από την περιοχή και από τα δεξιά, ένα μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.