2
20:29

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:28

Μεγάλη και δίκαιη νίκη για τον Παναιτωλικό απέναντι στον ΟΦΗ με 2-1 και η ομάδα του Αναστασίου ανεβαίνει στην 4η θέση με 7 βαθμούς μαζί με ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό, αλλά φυσικά με ματς περισσότερο. Δεύτερη εντός έδρας ήττα για τους Κρητικούς που παραμένουν στους 3 πόντους. Ο Καρέλης στο 14' το 0-1 για τους Αγρινιώτες, ο Μπαλογιάννης ισοφάρισε με εκπληκτικό γκολ σε 1-1 και τελικά ο Κολοβός στο 76' έκανε το τελικό 1-2.

20:27

Λήξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ - Παναιτωλικός 1-2.

20:26

90+6': Ο Φλόρες εκτελεί με πάσα το φάουλ στον Νταγκό...

20:26

90+6': Κίτρινη κάρτα και στον Φλόρες για καθυστέρηση.

20:24

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Βούρο για μαρκάρισμα στον Νταγκό.

20:21

6 θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων...

20:20

90': Ο Νταγκό από τα αριστερά κάνει το γύρισμα, ο Στέφενς μπλοκάρει την μπάλα.

20:18

88': Σέντρα του Διαμαντή, δεν έχει κανένα πρόβλημα ο Ανέστης.

20:16

Πιέζουν πάντως οι γηπεδούχοι για την ισοφάριση, αλλά χωρίς ευκαιρία...

20:12

82': Φάουλ για τον ΟΦΗ, εκτελεί ο Βούρος, η μπάλα στον Θεοδοσουλάκη που δεν μπορεί να απειλήσει...

20:11

81': Φλόρες αντί του Ντίας στην 5η και τελευταία αλλαγή του Παναιτωλικού. Πλέον το περιβραχιόνιο του αρχηγού πάει από τον Αργεντινό εξτρέμ στον Ανέστη.

20:10

Χτύπημα στο κεφάλι για Θεοδοσουλάκη και Μάρτενσον, διακοπή στο ματς.

20:09

"Χρυσή" αλλαγή αποδεικνύεται για την ομάδα του Αναστασίου ο Κολοβός.

20:08

78': Διπλή αλλαγή και για τον Παναιτωλικό, ο Πέδρο στη θέση του Καρέλη και ο Μάρτενσον αντί του Μλάντεν.

20:08

78': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Θεοδοσουλάκης αντί του Μπουζούκη και ο Αποστολάκης αντί του Θοράρινσον.

20:07

Φάουλ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά και εκτός περιοχής, ο Νταγκό το εκτελεί, η μπάλα περνά από όλους, δεν μπορεί να σουτάρει ο Ντίας, από την απομάκρυνση γίνεται αποδέκτης ο Κολοβός που πιάνει μακρινό πλασέ, ο Στέφενς δεν έχει καλό οπτικό πεδίο και 1-2 για τον Παναιτωλικό.

20:06

76': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

20:05

75': Κίτρινη κάρτα στον Γιοχού για μαρκάρισμα στον Αποστολάκη.

20:05

Έχουμε περάσει στο τελευταίο 20λεπτο, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν αρκετές καθυστερήσεις με τις συχνές διακοπές. Παρά το κακό πρώτο τέταρτο στο δεύτερο ημίχρονο, τόσο ο ΟΦΗ, όσο και ο Παναιτωλικός προσπαθούν για το γκολ που αν έρθει μάλλον θα δώσει τη νίκη στην ομάδα που θα το πετύχει.

19:59

69': Πράγματι ο Καμάου περνά στη θέση του Μαρινάκη.

19:59

69': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Νταγκό στο ματς αντί του Σενγκέλια.

19:58

68': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Κολοβός περνά αντί του Μόρσεϊ.

19:57

Τράβηγμα έχει υποστεί ο Μαρινάκης, δεν αποκλείεται αλλαγή

19:57

Cooling Break στο δεύτερο ημίχρονο...

19:55

65': Σέντρα του Ντίας για τον Καρέλη, ο Γιοχού παραχωρεί κόρνερ.

19:54

64': Βαθιά μπαλιά Μπαλογιάννη στον Θοράρινσον που αποφεύγει τον αντίπαλο του κάνει το σουτ όμως ο Ανέστης μπλοκάρει την μπάλα.

19:53

63': Μεγάλη ευκαιρία για το 1-2. Ο Χατζηθεοδωρίδης πασάρει στον Καρέλη, ο Γιοχού με ωραία προβολή διώχνει την μπάλα, ο Χατζηθεοδωρίδης γίνεται ξανά αποδέκτης, σουτάρει, όμως η μπάλα περνά ψηλά άουτ.

19:52

62': Σε θέση οφσάιντ ο Ντίκο, σωστή υπόδειξη.

19:51

61': Ωραία προσπάθεια του Μπαλογιάννη που μπαίνει στην περιοχή, κάνει το σουτ όμως είναι αδύναμο και ο Ανέστης μπλοκάρει εύκολα την μπάλα.

19:51

61': Λάθος του Ανέστη που δεν πασάρει σωστά σε συμπαίκτη του, ο Ντίκο ανάμεσα σε Μλάντεν και Κορνέλιους βγαίνει σε θέση βολής αλλά σουτάρει άστοχα, καθώς η μπάλα περνά άουτ από το αριστερό δοκάρι.

19:48

58': Μακρινό σουτ του Χατζηθεοδωρίδη, παρεμβαίνει και διώχνει ο Μαρινάκης.

19:47

57': Θα γίνει αλλαγή τελικά, αποχωρεί ζαλισμένος ο Πασαλίδης στη θέση του ο Γιοχού.

19:46

Ζαλίζεται ο Πασαλίδης και ενδεχομένως να γίνει αλλαγή...

19:45

Και νέα διακοπή καθώς από την εκτέλεση του Κορνέλιους, η μπάλα βρήκε στο πρόσωπο του Πασαλίδη.

19:45

55': Και φάουλ για τον Παναιτωλικό από τον άξονα και εκτός περιοχής, ο Κορνέλιους το εκτελεί, η μπάλα πάνω στο τείχος.

19:44

54': Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για μαρκάρισμα στον Ντίας.

19:41

51': Βαθιά μπαλιά του Ντιουσέ για τον Ντίκο που "συλλαμβάνεται" σε θέση οφσάιντ.

19:41

Μπαίνει στο ματς ο Ισλανδός εξτρέμ που κουτσαίνει. Θα δοκιμάσει και αν δεν αντέχει θα γίνει αλλαγή.

19:40

Δεν είναι καλά τα πράγματα με τον Θοράρινσον, προσωρινά με 10 ο ΟΦΗ, προετοιμάζεται για παν ενδεχόμενο ο Καμάου.

19:38

Μίνι διακοπή για τραυματισμό του Θοράρινσον που σφαδάζει από τους πόνους.

19:37

47': Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναιτωλικό, εκτελεί ο Μόρσεϊ, διώχνει ο Βούρος.

19:36

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις 2 ομάδες.

19:21

Ισόπαλοι στο ημίχρονο ΟΦΗ και Παναιτωλικός σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι μέχρι στιγμής. Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με τέρμα του Καρέλη στο 14' το οποίο εξετάστηκε και από το VAR, ο ΟΦΗ ισοφάρισε στο 42ο λεπτό με ένα εκπληκτικό γκολ του Μπαλογιάννη.

19:20

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΟΦΗ - Παναιτωλικός 1-1.

19:19

45+4': Γέμισμα του Ντίας για τον Καρέλη που σεντράρει, η φάαη σταματά για οφσάιντ.

19:18

45+3': Σέντρα του Θοράρινσον για τον Μαρινάκη, ο οποίος υπό την πίεση του Χατζηθεοδωρίδη χάνει την μπάλα. Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι γηπεδούχοι, δεν υπάρχει κάτι.

19:16

45+1': Ο Μπουζούκης πασάρει στον Ντίκο αυτός κάνει το σουτ, ο Ανέστης μπλοκάρει την μπάλα.

19:15

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, 4 θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:14

Πραγματικά εκπληκτικό γκολ από τον αμυντικό του ΟΦΗ.

19:13

Ο Μπουζούκης εκτελεί το κόρνερ, ο Μλάντεν απομακρύνει την μπάλα, αυτή φτάνει στον Μπαλογιάννη ο οποίος πιάνει ένα τρομερό σουτ και δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Ανέστη, για το 1-1.

19:12

42': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

19:11

41': Πάσα του Θοράρινσον για τον Μπουζούκη, ο Λάρσον παραχωρεί κόρνερ.

19:09

39': Σέντρα του Αποστολάκη, ο Μόρσεϊ την προσπάθεια υπό την πίεση του Μαρινάκη, κάνει φάουλ στον Στέφενς.

19:08

38': Ο Θοράρινσον πασάρει στον Ντίκο αυτός από τα αριστερά δοκιμάζει το πόδι του, η μπάλα άουτ από το δεξί δοκάρι του Ανέστη.

19:06

36': Εκτελεί το κόρνερ ο Θοράρινσον, διώχνει σε πλάγιο ο Ντίας προ του Μπουζούκη.

19:05

35': Βαθιά μπαλιά του Μπουζούκη για τον Ντίκο, ο Αφρικανός φορ βγαίνει τετ-α-τετ με τον Ανέστη ο οποίος διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.

19:04

34': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, εκτελεί ο Μόρσεϊ, με πάσα στον Χατζηθεοδωρίδη, αυτός για τον Σενγκέλιια που σεντράρει, η μπάλα φτάνει στον Ντουάρτε που σεντράρει και διώχνει ο Βούρος.