Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:24

Η ΑΕΚ γυρίζει στις νίκες, δεν συνάντησε μεγάλα προβλήματα από τον ΠΑΣ και πάει με καλή ψυχολογία στο ντέρμπι της επόμενης εβδομάδας με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο.

23:24

90'+5: Λήξη του αγώνα, 2-0.

23:23

90'+4: Ο Βίντα διώχνει σε κόρνερ, έστω και παρακινδυνευμένα με κεφαλιά, λίγο έλειψε να σημειώσει αυτογκόλ. Περνά το κόρνερ ανεκμετάλλευτο.

23:19

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:16

Ο Μοχαμάντι μπαίνει ανενόχλητος στην περιοχή του ΠΑΣ από αριστερά, την κατάλληλη στιγμή γυρίζει στον Άμραμπατ, ο οποίος με προσποίηση αδειάζει τον Καραχάλιο και με σουτ από το ύψος του πέναλτι «κλειδώνει» την επιστροφή της ΑΕΚ στις νίκες, 2-0.

23:15

87': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

23:14

85': Ο Γκαρσία μπαίνει... αέρινα στην περιοχή από δεξιά, κάνει το γύρισμα και ο Εραμούσπε διώχνει σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:11

83': Ολοκληρώνονται οι αλλαγές της ΑΕΚ, Μοχαμάντι αντί Πινέδα.

23:08

80': Κίτρινη στον Τζαβέλλα για φάουλ στον Παμλίδη.

23:05

77': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, Σταματελόπουλος αντί Ροσέρο.

23:05

77': Τέταρτη αλλαγή για την ΑΕΚ, Άμραμπατ αντί Τσούμπερ.

23:03

74': Κόρνερ για την ΑΕΚ από καλή ενέργεια του Ελίασον, περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

23:01

Ο Ελίασον που κάνει ντεμπούτο με την ΑΕΚ παίζει δεξιά αντί του Γκατσίνοβιτς, με τον Λιβάι Γκαρσία στην κορυφή της επίθεσης αντί του Αραούχο. Ο Γκαρσία, πάντως, φορ δεν είναι...

23:01

72': Πλασέ του Τσούμπερ από θέση έξω δεξιά, αρκετά άστοχο.

22:58

71': Τρεις αλλαγές για την ΑΕΚ, Γκαρσία αντί Αραούχο, Ελίασον αντί Σιμάνσκι, Μάνταλος αντί Γκατσίνοβιτς.

22:56

68': Συνέχεια στον αγώνα.

22:55

66': Το cooling break του β' ημιχρόνου.

22:54

65': Ο Σιμάνσκι κάνει σημαντικό λάθος κοντά στην περιοχή της ΑΕΚ, αλλά το πλασέ του Τζίμα το εξουδετερώνει εύκολα ο Στάνκοβιτς.

22:47

59': Κόρνερ κερδίζει ο Ροσέρο για τον ΠΑΣ, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:45

56': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, Ριένστρα αντί Λιάσου.

22:41

52': Ο Σόρια πασάρει στον αφύλακτο Ροσέρο, που σουτάρει πολύ άστοχα από θέση μέσα δεξιά. Ήταν η τρίτη φορά στο ματς που ο Ροσέρο βρέθηκε ξεμαρκάριστος και σε καλή θέση για να σκοράρει.

22:35

46': Φαλτσαριστό πλασέ του Τσούμπερ εκτός περιοχής, άουτ.

22:34

46': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ, Τζίμας αντί Μορέιρα.

22:34

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.