1
20:59

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:58

Πρώτη νίκη για τον ΟΦΗ χάρις στο γκολ του Διαμαντή στο 5ο λεπτό και πρώτη ήττα για τον Βόλο. Με 10 ολοκλήρωσαν το ματς οι Κρητικοί που έφτασαν τους 3 βαθμούς, έναν παραπάνω έχουν οι Βολιώτες.

20:57

Λήξη της αναμέτρησης, Βόλος - ΟΦΗ 0-1.

20:56

90+8': Κόρνερ για τον Βόλο, εκτελεί ο Ντέλετιτς, διώχνει ξανά ο Βούρος στο πρώτο δοκάρι.

20:55

90+7': Γέμισμα του Ουές από τα αριστερά, ο Στέφενς μπλοκάρει την μπάλα.

20:54

90+6': Μεγάλη ευκαιρία του ΟΦΗ για το 0-2, ο Θεοδοσουλάκης στην κόντρα βγαίνει μπροστά κάνει το ψηλοκρεμαστό σουτ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κλέιμαν.

20:53

Διακοπή στο ματς καθώς παραμένει στο έδαφος ο νεαρός φορ του ΟΦΗ.

20:53

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Ουές για μαρκάρισμα στον Θεοδοσουλάκη.

20:52

90+4': Ωραία ενέργεια του Μεσκίδα και σουτ, ο Βούρος βάζει την κόντρα...

20:52

Στην περιοχή του ΟΦΗ πλέον το παιχνίδι, αλλά αδυνατεί ο Βόλος για το γκολ.

20:51

90+3': Πολύ ωραία κάθετη του Μεσκίδα στον Ντέλετιτς που καθυστερεί υπερβολικά και ο Στέφενς μπλοκάρει.

20:48

7 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις στο δεύτερο ημίχρονο. Λογικό, πολλές οι διακοπές.

20:48

90': Τέταρτη αλλαγή για τους γηπεδούχους, ο Τσέλιος στη θέση του Άλχο.

20:47

89': Επικίνδυνη σέντρα του Άλχο από τα δεξιά, ο Στέφενς μπλοκάρει την μπάλα.

20:46

88': Κίτρινη κάρτα στον Σιέλη για μαρκάρισμα στον Θεοδοσουλάκη.

20:45

87': Σέντρα του Μπαριέντος από τα δεξιά, δεν προλαβαίνει ο Φερνάντεθ.

20:43

85': Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντή για χέρι.

20:42

84': Τρίτη αλλαγή για τον Βόλο, ο Ουές στη θέση του Λούνα.

20:42

84': Ωραία ενέργεια του Φαν Βέερτ και σέντρα προς τον Μεσκίδα, κεφαλιά που περνά άουτ.

20:41

83': Ο Ντέλετιτς στο κόρνερ, κεφαλιά του Σιέλη, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Στέφενς.

20:41

83': Κάθετη του Ντέλετιτς στον Άλχο, αυτός από τα δεξιά κάνει το γύρισμα, ο Βούρος διώχνει σε κόρνερ.

20:39

81': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Γιαννούλης στη θέση του Μεγιάδο και ο Θεοδοσουλάκης στη θέση του Ντίκο. Αναγκαστικές αλλαγές και οι δύο.

20:38

79': Αυξάνει την πίεση ο Βόλος, σουτ του Μεσκίδα από κοντά, η μπάλα κοντράρει στον Βούρο, αλλιώνεται η πορεία της και ο Στέφενς την μπλοκάρει.

20:37

78': Στη συνέχεια της φάσης, ο Ντέλετιτς πασάρει στον Μεσκίδα ο οποίος από τα δεξιά κάνει το γύρισμα, απελπιστικά άστοχο το σουτ του Μπαριέντος.

20:36

77': Ο Μεσκίδα εκτελεί το φάουλ, διώχνει την μπάλα ο Ντιουσέ.

20:36
Κόκκινη Κάρτα

77': Και τελικά παίρνει τη δεύτερη κίτρινη ο Σουηδός και αποβάλλεται.

20:35

76': Φάουλ του Λάρσον στον Π. Φερνάντες και διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.

20:34

Επανέναρξη της αναμέτρησης...

20:33

Στο έδαφος ο Ντίκο...

20:32

74': Δεύτερη αλλαγή και για τον Βόλο, ο Μεσκίδα περνά στο ματς αντί του Εσκοβάλ.

20:31

73': Σουτ του Ντέλετιτς από τον άξονα, διώχνει ο Στέφενς

20:29

71': Πάσα του Φερνάντες στον Ντέλετιτς, ο Σέρβος δεν προλαβαίνει την μπάλα...

20:28

70': Κίτρινη στον Λάρσαν για μαρκάρισμα στον Π. Φερνάντες.

20:27

69': Σουτ του Πάολο Φερνάντες, η μπάλα κοντράρει, πάει να το εκμεταλλευτεί ο Άλχο, διώχνει ο Βούρος.

20:26

68': Στάικος αντί Θοράρινσον στη δεύτερη αλλαγή του ΟΦΗ.

20:24

Η ώρα για το cooling break του δευτέρου ημιχρόνου.

20:24

65': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο, από τα δεξιά και εκτός περιοχής, ο Πάουλο Φερνάντες το εκτελεί, η μπάλα άουτ από το δεξί δοκάρι του Στέφενς.

20:21

62': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Πασαλίδης για φάουλ στον Φαν Βέερτ.

20:18

59': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Καμάου στη θέση του Μπουζούκη.

20:18

Συνεχίζει κανονικά ο Μεγιάδο...

20:18

59': Ο Άλχο από τα αριστερά για τον Βόλο κάνει την πάσα στον Μπαριέντος, εκείνος το γύρισμα στον Ντέλετιτς ο οποίος από το ύψος του πέναλτι αστοχεί...

20:16

Προσωρινά με 10 ο ΟΦΗ, ο Μεγιάδο έχει πρόβλημα τραυματισμού.

20:16

Προσπαθεί να φτάσει σε γρήγορο γκολ ο Βόλος, πιο ορθολογικά...

20:15

56': Βαθιά μπαλιά του Μπαριέντος για τον Φαν Βέερτ που δεν προλαβαίνει, κάνοντας και φάουλ στον Πασαλίδη.

20:14

55': Εκτελεί το κόρνερ ο Μπαριέντος, δεν βγαίνει ο Στέφενς, διώχνει όμως ο Βούρος.

20:14

55': Ωραία ενέργεια του Μπαριέντος και πάσα στον Ντέλετιτς από τα δεξιά ο Σέρβος με τον Βούρο να παραχωρεί κόρνερ.

20:09

51': Εκτελεί ο Ντέλετιτς το κόρνερ, διώχνει ο Διαμαντής στο πρώτο δοκάρι.

20:09

51': Αναμπουμπούλα στην περιοχή του ΟΦΗ, γύρισμα του Ντέλετιτς και κόρνερ.

20:08

Τελικά συνεχίζει ο Ντίκο μετά τις περιποιήσεις από το ιατρικό τιμ του ΟΦΗ.

20:07

Επανέναρξη του ματς, προσωρινά με 10 ο ΟΦΗ.

20:07

Ο Ντίκο μάλλον δεν μπορεί να συνεχίσει, ο Θεοδοσουλάκης ετοιμάζεται να περάσει στο ματς.

20:06

Στο έδαφος ο Ντίκο και μίνι διακοπή στο ματς.

20:05

47': Βαθιά μπαλιά στον Ντίκο, ο Κλέιμαν διώχνει με τις γροθιές και μπλοκάρει προ του Μπουζούκη που ερχόταν επικίνδυνα.

20:04

46': Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο, ο Φερνάντεθ περνά στο ματς αντί του Ματίγια.

20:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.