0
20:57

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:56

Πρώτη απώλεια βαθμών για τον Ολυμπιακό που είχε να αντιμετωπίσει την πολυπρόσωπη άμυνα του Αστέρα και παρά τις ευκαιρίες που έχασαν οι παίκτες του Κορμπεράν δεν μπόρεσαν να σκοράρουν. Στους 4 βαθμούς ο Ολυμπιακός, δεύτερος βαθμός για τους Αρκάδες.

20:55

Λήξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός 0-0.

20:54

90+4': Καταπληκτική ασίστ του Βαλμπουενά για τον Ελ Αραμπί που σουτάρει άστοχα υπό πίεση.

20:53

90+3': Σέντρα του Χουάνγκ, ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει την μπάλα.

20:52

90+2' Μπαρτόλο για τον Άλβαρες από τα αριστερά εντελώς άστοχη η σέντρα του Αργεντινού.

20:50

4 λεπτά καθυστερήσεων στο δεύτερο ημίχρονο.

20:50

90': Φάουλ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά, εκτελεί ο Βαλμπουενά, δεν μπορεί να απειλήσει ο Σισέ.

20:47

87': Πάσα του Κούντε προς τον Βαλμπουενά που από τα δεξιά δεν κάνει καλό γύρισμα, άουτ.

20:45

85': Ο Βαλμπουενά πασάρει στον Χουάνγκ αυτός την αφήνει για τον Χουάνγκ Ουί Τζο που κάνει το σουτ, πάνω από την εστία των Αρκάδων.

20:44

84': Τρομερή ευκαιρία για το 0-1 χάνει ο Ολυμπιακός. Εξαιρετική προσπάθεια του Βαλμπουενά από τα δεξιά και σέντρα στον αμαρκάριστο Ελ Αραμπί που πιάνει την κεφαλιά, η μπάλ λίγο πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου.

20:42

82': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, εκτελεί ο Βαλμπουενά, ο Σισέ πιάνει την κεφαλιά όμως δεν είναι καλή...

20:41

81': Φάουλ εκτός περιοχής στον άξονα για τους πρωταθλητές, εκτελεί ο Βαλμπουενά, δεν μπορεί να φτάσει στην μπάλα ο Σισέ, άουτ.

20:41

81': Κούντε αντί του Εμβιλά στην τέταρτη αλλαγή του Ολυμπιακού.

20:40

Πλησιάζουμε τα 80 λεπτά αγώνα πιέζει για το γκολ που αν έρθει το πιθανότερο θα του δώσει τη νίκη, ο Ολυμπιακός, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Ο Αστέρας αμύνεται σθεναρά και ψάχνει τη στιγμή του...

20:39

79': Φάουλ για τον Αστέρα, χαμηλή εκτέλεση του Ριέρα, διώχνει ο Χουάνγκ Ουί Τζο.

20:35

75': Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες για φάουλ στον Μπα.

20:34

74': Μακρινό σουτ του Άβιλα είναι εντελώς άστοχο η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Παπαδόπουλου.

20:31

71': Ανέβασμα του Ρέαμπτσιουκ από τα αριστερά, σέντρα για τον Ελ Αραμπί, κεφαλιά του Μαροκινού άουτ.

20:31

71': Αλλαγή και για τον Αστέρα, έξω ο Γκαρντάφσκι και μέσα ο Ριέρα.

20:30

70': Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Ροντρίγκες στη θέση του Ραντζέλοβις και ο Χουάνγκ Ουί Τζο στη θέση του Μασούρα.

20:28

68': Κίιτρινη κάρτα στον Βαλμπουενά.

20:28

68': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, εκτελεί ο Βαλμπουενά, "καθαρίζει" η άμυνα του Αστέρα.

20:27

67': Πλάγιο με τον Μπαρτόλο, σουτ του Μπενίτο δεν ανησυχεί τον Βατσλίκ που μπλοκάρει την μπάλα.

20:24

63': Εκτέλεση φάουλ του Άλβαρες, ο Μπενίτο κάνει κεφαλιά προς τα πίσω όμως κάνει φάουλ στον Άβιλα, ο Πίτσου στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, το γκολ όμως ακυρώνεται. Το ριπλέι πάντως δεν δείχνει παράβαση.

20:21

61': Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα, Μπαρτόλο και Τζουκάνοβιτς μπαίνουν στο ματς αντί των Μπερτόγλιο και Τιλίκα.

20:20

60': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό ο Βαλμπουενά στη θέση του Ζινκερνάγκελ.

20:19

59': Ξανά ο Δανός στη γωνία, διώχνει ο Μπενίτο.

20:19

59': Πολιορκεί τον Αστέρα ο Ολυμπιακός, δυνατό σουτ του Χουάνγκ, κοντράρει στον Γκαρσία και περνά κόρνερ.

20:18

58': Εκτελεί ο Ζινκερνάγκελ το κόρνερ, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Μπενίτο.

20:17

57΄: Κίτρινη κάρτα στον Τιλίκα για διαμαρτυρία.

20:17

57': Ο Ζινκερνάγκελ από τα δεξιά κάνει το γύρισμα προς τον Ελ Αραμπί, ο Μαροκινός κάνει την προβολή, όμως ο Καστάνιο διώχνει σε κόρνερ.

20:16

56': Συνεργασία Άβιλα με Χουάνγκ, σέντρα του Νοτιοκορεάτη από τα δεξιά, σταθερά μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

20:13

53': Στη συνέχεια της φάσης, ο Δανός εξτρέμ κερδίζει ξανά την μπάλα κάνει τη σέντρα, άουτ.

20:13

53': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, εκτελεί ο Ζινκερνάγκελ, διώχνει ο Μπενίτο.

20:11

51': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, μπαλιά του Χουάνγκ με στόχο τον Μασούρα που από κοντά δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

20:06

47΄: Ο Ζινκερνάγκελ στο φάουλ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά, εκτελεί και διώχνει ο Καστάνιο.

20:06

47': Κίτρινη κάρτα στον Καστάνιο για φάουλ στον Ζινκερνάγκελ.

20:05

46': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, ο Μπενίτο στη θέση του Καρμόνα.

20:05

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.