2
23:03

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:02

Εύκολη επικράτηση του Παναθηναϊκού στο Ηράκλειο, 2-0 τον ΟΦΗ έχοντας βάλει τις βάσεις νίκης από το πρώτο ημίχρονο με τα τέρματα των Παλάσιος (16') και Σπόραρ (33'). 2/2 για την ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς που έχει 6 πόντους, προβλημάτισε ξανά ο ΟΦΗ που γνωρίζει δεύτερη διαδοχική ήττα.

23:01

Λήξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ - Παναθηναϊκός 0-2.

23:01

90+5': Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να κάνει το 0-3. Σουτ του Βέρμπιτς από θέση μέσα αριστερά, ο Στέφενς αποκρούει την μπάλα, αυτή φτάνει στον Βαγιαννίδη που από το ύψος του πέναλτι, δεν μπορεί να νικήσει τον πορτιέρο του ΟΦΗ.

22:54

90 λεπτά συμπληρωμένα, 5 επιπλέον οι καθυστερήσεις.

22:50

86': Δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό, ο Βαγιαννίδης στη θέση του Παλάσος και ο Φρόκου αντί του Αϊτόρ.

22:50

86': Ωραία αλλαγή της μπάλας του Λάρσον με τον Μεγιάδο, τελικός αποδέκτης ο Μπουζούκης που κάνει το πλασέ, η μπάλα άουτ από το δεξί δοκάρι του Μπρινιόλι.

22:47

83': Ο Λάρσον εκτελεί το κόρνερ, κακή κεφαλιά του Διαμαντή και άουτ η μπάλα.

22:46

82': Κίνηση του Μαρινάκη και ασίστ στον Στάικο ο οποίος σουτάρει και ο Μπρινιόλι πέφτει στην αριστερή του γωνία και παραχωρεί κόρνερ.

22:44

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα...

22:41

77': Ωραία κίνηση του Παλάσιος, αλλά δυνατή πάσα στον Ιωαννίδη, ο Στέφενς μπλοκάρει την μπάλα.

22:40

76': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Ιωαννίδης αντί του Σπόραρ και ο Γκάνεα αντί του Χουάνκαρ.

22:38

74': Φάουλ από τα δεξιά για τον ΟΦΗ εκτελεί ο Μπουζούκης, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει την μπάλα.

22:35

71': Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη για δυνατό μαρκάρισμα στον Παλάσιος.

22:34

70': Λάθος γύρισμα του Πέρεθ προς τον Σάρλια, ο Ντίκο πάει να το εκμεταλλευτεί, κάνει το σουτ, στέλνει όμως την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Μπρινιόλι.

22:33

69': Περνά στο ματς και ο Στάικος αντί του επίσης τραυματία Τοράλ.

22:33

69': Και τώρα η αλλαγή του Βέρμπιτς με τον Κουρμπέλη. Αρχηγός του ΠΑΟ για τα εναπομείναντα λεπτά ο Πέρεθ.

22:31

Cooling break για το δεύτερο ημίχρονο...

22:30

Πρόβλημα τραυματισμού και με τον Τοράλ που πέφτει μόνος του στον αγωνιστικό χώρο. Θα γίνει αλλαγή ο Ισπανός μέσος.

22:28

Πρόβλημα με τον Κουρμπέλη στη γάμπα, ζήτησε αλλαγή ο διεθνής χαφ.

22:28

64': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. ο Διαμαντής στη θέση του Γιοχού και ο Αποστολάκης στη θέση του Θοράρινσον.

22:26

62': Ο Αϊτόρ από τα αριστερά επιχειρεί με σέντρα να βρει τον Παλάσιος, είναι δυνατή και ο Στέφενς μπλοκάρει την μπάλα.

22:24

Φτάσαμε τη μία ώρα αγώνα, δεν υπάρχουν φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Παναθηναϊκός ελέγχει το ματς, ο ΟΦΗ δεν μπορεί να απειλήσει την εστία του Μπρινιόλι.

22:23

59': Φάση για τον Παναθηναϊκό, γύρισμα του Χουάνκαρ στην περιοχή του ΟΦΗ, όμως ο Ισπανός είναι εκτεθειμένος.

22:22

58': Ωραία ενέργεια του Μαρινάκη, αλλά κακό γύρισμα, εύκολα διώχνει σε πλάγιο ο Σάρλια.

22:21

57': Από βολέ του Μπρινιόλι, ο Παλάσιος φεύγει μπροστά, πατά περιοχή, όμως το πλασέ του είναι αδύναμο, ο Στέφενς μπλοκάρει εύκολα.

22:19

54': Κίτρινη κάρτα αντικρίζει ο Ντίκο, για πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Κώτσιρα. Ο φορ του ΟΦΗ σήκωσε στον... αέρα τον πλάγιο μπακ του ΠΑΟ.

22:16

51': Εκτελεί ο Μπουζούκης το φάουλ από τον άξονα, εύκολα μπλοκάρει την μπάλα ο Μπρινιόλι.

22:15

50': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Κουρμπέλης για φάουλ στον Μεγιάδο.

22:11

Ενοχλήσεις στο αριστερό γαστροκνήμιο έχει ο Νέιρα σύμφωνα με επίσημη ενημέρωση της ΠΑΕ ΟΦΗ.

22:10

46': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Μπουζούκης αντί του Γιαννούλη. Χωρίς αλλαγές ο ΠΑΟ.

22:10

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

21:52

Ανώτερος του ΟΦΗ, ο Παναθηναϊκός προηγείται δίκαια με 2-0 έχοντας σαφή υπεροχή. Ο Παλάσιος στο 16' το 0-1 και στο 33' ο Σπόραρ το 0-2. Αναγκαστική αλλαγή νωρίς για τον ΟΦΗ με τον τραυματισμό του Νέιρα.

21:51

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΟΦΗ - Παναθηναϊκός 0-2.

21:51

45+5': Ο Γιοχού από τα δεξιά κάνει κεφαλιά πάσα, ο Κουρμπέλης διώχνει προσωρινά, η μπάλα φτάνει στον Λάρσον ο οποίος σουτάρει μέσα από την περιοχή κα δεξιά, όμως το σουτ περνά πάνω από τα δοκάρια του Μπρινιόλι.

21:48

45+2': Ο Αϊτόρ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά, κεφαλιά του Σπόραρ στο δεύτερο δοκάρι, άουτ η μπάλα. Χαρακτηριστικό στη φάση αυτή ότι ο Μαρινάκης δεν πήδηξε για να εμποδίσει τον Σλοβένο φορ.

21:47

45+1': Βαθιά μπαλιά του Τσέριν στον Παλάσιος που γεμίζει από τα δεξιά, ο Βούρος παραχωρεί κόρνερ.

21:46

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, 5 λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:43

42': Φάση διαρκείας στα καρέ του Παναθηναϊκού, πτώση του Ντίκο, σωστά δεν δίνεται κάτι, στη συνέχεια ο Ντιουσέ κάνει φάουλ στον Σπόραρ.

21:40

Επανέναρξη της αναμέτρησης, όλα καλά με Σάρλια, Τοράλ.

21:37

Στο έδαφος ο Σάρλια με τον Τοράλ που συγκρούστηκαν στο κεφάλι μετά από διεκδίκηση της μπάλας.

21:36

36': Ο Τοράλ από τα αριστερά κάνει το γύρισμα, πλάγιο η μπάλα.

21:35

Ο Παναθηναϊκός σκοράρει για δεύτερη φορά και βάζει βάσεις νίκης. Ο Αϊτόρ κάνει ωραία σέντρα, ο Κουρμπέλης δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας, ο Σπόραρ τη βρίσκει και με προβολή την στέλνει στα δίχτυα για το 0-2. Πρώτο γκολ του Σπίόραρ στο ελληνικό πρωτάθλημα.

21:34

33': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:32

32': Ο Αϊτόρ πασάρει στον Σπόραρ, ο Γιοχού δεν προλαβαίνει να πάει πάνω στον Σλοβένο φορ, όμως ο τελευταίος δεν κάνει καλό τελείωμα, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

21:31

31': Ο Αϊτόρ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά, κεφαλιά του Πούγγουρα, η μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Στέφενς.

21:30

31': Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, ο Αϊτόρ αργεί να πασάρει στον Σπόραρ, παρέμβαση του Βούρου και κόρνερ.

21:29

Δυσκολεύεται να πατήσει το πόδι του ο Πέρεθ.

21:28

Ξανά ματς στο "Γεντί Κουλέ".

21:27

26': Σε θέση οφσάιντ ο Ντίκο, σωστή υπόδειξη και νέα διακοπή καθώς είναι πεσμένος στο έδαφος ο Πέρεθ.