0
21:54

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:53

Δυσκολεύει το έργο του Παναθηναϊκού εν όψει της ρεβάνς στη Λεωφόρο μετά την ήττα με 2-0 από τη Σλάβια. Οι Τσέχοι σκόραραν με τον Σραντς στο 45+2' και τον Ουσόρ στο 56' με τους "πράσινους" πάντως να έχουν δικαιολογημένα παράπονα για την άδικη αποβολή του Παλάσιος στο 40' όμως θα πρέπει να προβληματιστούν και από τα λάθη τους.

21:52

Λήξη της αναμέτρησης, Σλάβια Πράγας - Παναθηναϊκός 2-0.

21:48

3 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις στην αναμέτρηση.

21:46

88': Ο Πρόβοντ αντί του Τραορέ στην πέμπτη και τελευταία αλλαγή των Τσέχων.

21:46

88': Πούγγουρας αντί Σάρλια στην τέταρτη αλλαγή των "πράσινων".

21:43

85': Μακρινό σουτ του Τραορέ η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία.

21:39

81': Εκτελείται το κόρνερ, σουτ του Τραορέ που κοντράρει, ο Ολαγίνκα πάει να αποφύγει την μπάλα για να βγει κόρνερ ωστόσο την βρίσκει και περνά άουτ.

21:39

81': Σουτ του Ουσόρ από τον άξονα η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ.

21:38

Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο πάντα το 2-0 υπέρ της Σλάβια, ο Παναθηναϊκός αν θέλει να ελπίζει θα πρέπει να σκοράρει.

21:35

77': Σουτ του Ολαγίνκα από πλάγια δεξιά, η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Μπρινιόλι.

21:33

75': Ο Τραορέ βρίσκει τον Ουσόρ ο οποίος δοκιμάζει το πόδι του, η μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

21:32

74': Σουτ του Έβερτον από θέση μέσα αριστερά για τη Σλάβια. η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Μπρινιόλι.

21:30

72': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Καμπετσής περνά στο ματς αντί του Κουρμπέλη.

21:30

72': Τέταρτη αλλαγή για τη Σλάβια, έξω ο Σραντς μέσα ο Μάζοπουστ.

21:27

69': Λάθος του Σάρλια, ο Ούσορ, πάει να επωφεληθεί, ο Μάγκνουσον δηλώνει παρών και διώχνει την μπάλα πριν γίνουν επικίνδυνοι οι Τσέχοι.

21:18

60': Σέντρα σουτ του Γκάνεα, εντελώς άστοχη...

21:17

59': Εκπληκτική προσπάθεια του Βαγιαννίδη περνά τον Έβερτον, περνά και τον Ούσου, φτάνει στην περιοχή κάνει το σουτ, όμως η μπαλα περνά άουτ από το δεξί δοκάρι.

21:15

57': Τρίτη αλλαγή για τη Σλάβια, ο Σέβτσικ περνά στο ματς αντί του Λινγκρ.

21:14

Διπλασιάζει τα τέρματά της η Σλάβια. Κάθετη του Τραορέ για τον Έβερτον ο οποίος κάνει το πλασέ η μπάλα σταματά στο αριστερό δοκάρι του Μπρινιόλι, στην εξέλιξη της φάσης ο Ουσόρ εντελώς αφύλαχτος με την άνεσή του κάνει το 2-0. Τραγική εδώ η αμυντική συμπεριφορά των "πράσινων"...

21:14

56': ΓΚΟΛ για τη ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ!

21:12

54': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί ο Τσέριν, ο Σάρλια στο πρώτο δοκάρι επιχειρεί το τακουνάκι, χωρίς αποτέλεσμα.

21:11
Κόκκινη Κάρτα

52': Αλλάζει την κάρτα και δείχνει κόκκινη στον παίκτη της Σλάβια, μετά την ενδοεπικοινωνία με τον βοηθό. Εκτός τόπου και χρόνου ο Μπουκέ.

21:10

51': Κίτρινη κάρτα στον Σπόραρ για διαμαρτυρία.

21:10

51': Βαθιά μπαλιά του Βαγιαννίδη για τον Σπόραρ ο οποίος πάει να βγει μπροστά ο Σάντος τον ανατρέπει από πίσω και δείχνει κίτρινη ο Γάλλος ρέφερι.

21:06

Ο Βαγιαννίδης παίζει στα δεξιά, ο Τσέριν στα αριστερά και ο Σπόραρ στην κορυφή της επίθεσης.

21:04

46': Ουσόρ αντί Ντουντέρα και Έβερτον αντί Τιεχί, στη διπλή αλλαγή της Σλάβια.

21:04

46': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Σπόραρ στη θέση του Ιωαννίδη και ο Βαγιαννίδης αντί του Αϊτόρ.

21:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:49

Η Σλάβια προηγείται 1-0 του ΠΑΟ στο πρώτο ημίχρονο με το τέρμα του Σραντς στο 45+2' ωστόσο οι "πράσινοι" στέκονται αρκετά καλά, αλλά έχουν πέσει πάνω σε έναν κακό διαιτητή ο οποίος έχει αποβάλει άδικα τον Παλάσιος.

20:48

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Σλάβια Πράγας - Παναθηναϊκός 1-0.

20:47

45+3': Κίτρινη κάρτα ο Αϊτόρ.

20:47

Ανοίγουν το σκορ οι Τσέχοι. Ο Τιεχί εκτελεί το κόρνερ, στην καρδιά της "πράσινης" άμυνας, παρά την απόκρουση του Μάγκνουσον, η φάση συνεχίζεται, σουτ του Τραορέ, πάνω στη γραμμή διώχνουν οι παίκτες του ΠΑΟ, ο Σραντς με το κεφάλι σκοράρει για το 1-0. Ευθύνη της άμυνας του Παναθηναϊκού εδώ.

20:47

45+2': ΓΚΟΛ για τη ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ!

20:46

45+1': Γύρισμα του Τραορέ η μπάλα στον Σραντς, ο Μάγκνουσον τον καθυστερεί και εν τέλει ο Μπρινιόλι διώχνει σε κόρνερ.

20:45

Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις για το πρώτο ημίχρονο.

20:45

45': Δυνατό σουτ του Σραντς η μπάλα βρίσκει στον ώμο του Μάγκνουσον, η μπάλα φτάνει στον Ντουντέρα νέο σουτ, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει.

20:41

41': Έντονες διαμαρτυρίες των παικτών του ΠΑΟ και κίτρινη κάρτα στον Πέρεθ.

20:40

40': Κόκκινη για τον Παναθηναϊκό, εντελώς άδικη. Ο Παλάσιος φεύγει ταχύτατα μπροστά, φτάνει στην περιοχή, πέφτει κάτω με τον διαιτητή Μπουκέ να δείχνει δεύτερη κίτρινη στον Αργεντινό. Δεν υπάρχει παράβαση για πέναλτι, αλλά δεν υπάρχει και θέατρο του Παλάσιος.

20:39

39': Ο Σραντς κερδίζει τη μονομαχία με τον Αϊτόρ, κάνει το σουτ, η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Μπρινιόλι.

20:37

37': Φάουλ σε καλή θέση για τη Σλάβια, εκτελεί ο Τιεγί, δεν αποφέρει κάτι.

20:33

33': Κίτρινη κάρτα στον Ντουντέρα για μαρκάρισμα στον Πέρεθ.

20:33

33': Ο Τιεχί εκτελεί το κόρνερ, ο Μπρινιόλι δεν βγαίνει, όμως η φάση σταματά για φάουλ στον Πέρεθ.

20:32

32': Ο Σραντς από τα αριστερά κάνει τη συρτή σέντρα, διώχνει σε κόρνερ ο Μάγκνουσον.

20:31

31': Κίτρινη κάρτα στον Παλάσιος.

20:28

28': Δυνατό διαγώνιο σουτ του Παλάσιος από θέση μέσα δεξιά ο Μάντους διώχνει με τις γροθιές. Πρώτο σουτ εντός εστίας στο ματς.

20:27

27': Ο Τιεχί εκτελεί το κόρνερ η φάση σταματά για φάουλ του Χόλες στον Γκάνεα.

20:26

26': Κόρνερ παραχωρεί ο Γκάνεα προ του Χόλες.

20:22

Σχεδόν αμέσως επανέναρξη όλα καλά με τον Αργεντινό άσο.

20:22

22': Στο έδαφος ο Παλάσιος μικρή διακοπή στο ματς.

20:21

21': Σέντρα του Ντουντέρα από τα αριστερά με στόχο τον Λινγκρ ο οποίος υπό την πίεση του Γκάνεα δεν βρίσκει όπως θα ήθελε την μπάλα, άουτ.

20:18

18': Ο Αϊτόρ εκτελεί το κόρνερ, ο Μάγκνουσον πάει για την κεφαλιά, ο Πέρεθ κάνει φάουλ στην προσπάθεια του για νέα κεφαλιά, σταματά η φάση.

20:17

17': Κίνηση του Ιωαννίδη στο πρώτο δοκάρι μετά τη σέντρα του Γκάνεα, η μπάλα περνά κόρνερ.

20:14

14': Πίεση του Γκάνεα ο οποίος κερδίζει την μπάλα κάνει το γέμισμα προς την περιοχή με στόχο τον Τσέριν που έρχεται σαν κρυφό φορ, κεφαλιά του Σλοβένου εξτρέμ, άουτ.

20:12

12': Βαθιά μπαλιά του Τραορέ για τον Ντουντέρα είναι δυνατή και περνά άουτ.

20:10

Δεκάλεπτο στο ματς δεν υπάρχει ουσιαστική φάση, πλην της κεφαλιάς του Τραορέ στο 8ο λεπτό.

20:08

8': Πρώτη φάση για τη Σλάβια ο Ολαγίνκα από τα αριστερά κάνει τη σέντρα, κεφαλιά του αφύλαχτου Τραορέ μέσα από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπρινιόλι.

20:07

7': Ο Ντουντέρα από τα δεξιά κάνει τη σέντρα, καθαρίζει τη φάση ο Μπρινιόλι.

20:05

Ξανά ματς στην "Εντέν Αρένα", επέστρεψε ο Κουρμπέλης, αλλά δεν πατά καλά...

20:04

4': Πρόβλημα τραυματισμού ο Κουρμπέλης μικρή διακοπή στο ματς. Στον προσαγωγό το πρόβλημα του αρχηγού του ΠΑΟ.

20:01

1': Έναρξη της αναμέτρησης, στη σέντρα ο Παναθηναϊκός.

19:57

Στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των 2 ομάδων.

19:57

Έχει γεμίσει σχεδόν το γήπεδο της Σλάβια, ενώ υπάρχουν και περίπου 750 οπαδοί του Παναθηναϊκού.

19:48

Θυμίζουμε ότι την ίδια ώρα με το ματς του Παναθηναϊκού διεξάγεται στο Ισραήλ και η αναμέτρηση του Άρη με αντίπαλο τη Μακάμπι Τελ Αβίβ για την ίδια διοργάνωση, ενώ στις 22:00 ο Ολυμπιακός υποδέχεται στο Γ. Καραϊσκάκης τη Σλόβαν Μπρατισλάβας για τον γ’ προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.