1
23:41

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:40

Η Ελλάδα πετυχαίνει τον στόχο του 2/2 και έτσι μετά τη Βόρεια Ιρλανδία κερδίζει και το Κόσοβο, ξανά με 1-0, ξανά με σκόρερ τον Μπακασέτα με τέρμα του στο 36ο λεπτό. Καλύτερη η Ελλάδα που είχε και δοκάρι με τον Μασούρα και ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ. Με 9 τελείωσαν οι Κοσοβάροι λόγω αποβολών των Αλίτι, Μούριτς. Πρώτη η "γαλανόλευκη" με 6 βαθμούς, 3 το Κόσοβο, 1 η Βόρεια Ιρλανδία, 1 η Κύπρος.

23:39

Λήξη της αναμέτρησης, Κόσοβο - Ελλάδα 0-1.

23:38

90+6': Σέντρα του Μπερίσα, ο Βλαχοδήμος μπλοκάρει την μπάλα.

23:36

90+4': Ο Τσιμίκας εκτελεί το φάουλ, διώχνει ο Κριετζίου με το κεφάλι.

23:35

Έχει ξεκινήσει δυνατή βροχή στο Κόσοβο, αποχωρεί ο κόσμος.

23:35

90+2': Ο Ουικάνι μπαίνει αντί του Ζεγκρόβα.

23:34
Κόκκινη Κάρτα

90+1': Ο Παυλίδης τσιμπά την μπάλα, ο Μούριτς βγαίνει και διώχνει με το χέρι εκτός εστίας. Κόκκινη για τον πορτιέρο του Κοσόβου.

23:32

Συμπληρώθηκε το 90λεπτο στην Πρίστινα, 5 λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:28

86': Τέταρτη αλλαγή για την Ελλάδα, ο Μπουχαλάκης στη θέση του Μάνταλου.

23:25

83': Φάουλ για το Κόσοβο, εκτελεί ο Μπερίσα, κεφαλιά του Ραχμάνι, διώχνει εντυπωσιακά ο Βλαχοδήμος.

23:23

81': Ο Μπακασέτας εκτελεί το κόρνερ, διώχνει ο Μουρίκι.

23:23

81': Δυνατό σουτ του Μαυροπάνου από τον άξονα, η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ.

23:21

Πρέπει να κάνει το 0-2 η εθνική μας ομάδα...

23:20

78': Τρίτη αλλαγή για την Ελλάδα, ο Μασούρας με πρόβλημα τραυματισμού περνά εκτός για να μπει ο Δουβίκας.

23:19

77': Ο Τσιμίκας κάνει ωραία ενέργεια και σέντρα, όμως δεν ακολουθεί κανείς...

23:17

75': Ξανά διπλή αλλαγή για το Κόσοβο. Μπερίσα αντί Λοσάι και Ντρέσεβιτς αντί Φασλίγι.

23:16

74': Ο Μπάλντοκ εντός περιοχής, πάσα στον Μπακασέτα, σουτ μέσα από την περιοχή, ο Μούριτς μπλοκάρει την μπάλα.

23:15

73': Απίθανη ευκαιρία για το 0-2. Ωραίο κοντρόλ του Λημνιού και γύρισμα στον Μαυροπάνο ο οποίος δεν μπορεί να κάνει το απλό, το 0-2 σπρώχνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

23:14

72': Με 10 παίκτες το Κόσοβο, κίτρινη κάρτα στον Αλίτι είναι η δεύτερη για μαρκάρισμα στον Λημνιό.

23:10

68': Ο Μουρίκι με τον Μαυροπάνο, ο στόπερ της Στουτγκάρδης διώχνει την μπάλα.

23:09

67': Σέντρα του Μασούρα από τα αριστερά, ο Μούριτς βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα.

23:08

Επανέναρξη στο ματς επέστρεψε ο Μπακασέτας.

23:07

Πρόβλημα με τον Μπακασέτα που είναι στο χορτάρι και πιάνει τον αριστερό του αστράγαλο.

23:06

64': Ευκαιρία για το Κόσοβο, ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Ζεγκρόβα, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Βλαχοδήμου.

23:05

63': Ο Μπακασέτας εκτελεί το κόρνερ, απευθείας άουτ.

23:05

63': Μεγάλη ευκαιρία για το 0-2. Ο Μπάλντοκ βρίσκει τον Λημνιό, ο δεύτερος από τα δεξιά βγάζει τον δεξιό μπακ τετ-α-τετ με τον Μούριτς ο οποίος παραχωρεί κόρνερ.

23:04

62': Ο Λοσάι κάνει σουτ η μπάλα περνά άουτ.

23:04

Εξακολουθεί να είναι καλύτερη η Ελλάδα, αλλά σίγουρα θα πιέσουν για την ισοφάριση οι Κοσοβάροι. Χρειάζεται ένα 2ο γκολ.

23:02

Αναγκαστική η αλλαγή του Κουρμπέλη, έχει τοποθετηθεί πάγος στον αστράγαλο του ποδιού του διεθνούς χαφ.

22:59

57': Διπλή αλλαγή και για το Κόσοβο. Ο Μπιτίκι στη θέση του Ρασίτσα και ο Κολόλι αντί του Ζενέλι.

22:58

56': Διπλή αλλαγή για την Ελλάδα, έξω ο Κουρμπέλης στη θέση του ο Σιώπης, έξω και ο Γιακουμάκης, στη θέση του ο Παυλίδης.

22:58

56': Ο Ζενέλι στη γωνία, εκτελεί, διώχνει με τις γροθιές ο Βλαχοδήμος.

22:57

55': Εκτελείται το κόρνερ, ο Χατζηδιάκος διώχνει σε νέο κόρνερ από τα αριστερά.

22:56

54': Ο Ρασίτσα κάνει ωραίο σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Μαυροπάνο και ο Βλαχοδήμος διώχνει σε κόρνερ.

22:56

53': ΔΟΚΑΡΙ για την ΕΛΛΑΔΑ! Ο Τσιμίκας πασάρει στον Μασούρα ο οποίος από τα αριστερά κάνει σέντρα σουτ με την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο του Κοσόβου.

22:54

51': Κίτρινη κάρτα στον Αλίτι.

22:53

50': Μακρινό σουτ του Κουρμπέλη, πάνω από την εστία.

22:51

49': Ο Τσιμίκας εκτελεί το κόρνερ, δεν μπορεί να απειλήσει ο Γιακουμάκης.

22:51

49': Πλασαριστά το φάουλ με τον Μάνταλο για τον Λημνιό ο οποίος σεντράρει από τα δεξιά, ο Γιακουμάκης πιάνει... αέρα και ο Μουρίκι παραχωρεί κόρνερ. Λίγο έλειψε να κάνει αυτογκόλ ο παίκτης του Κοσόβου.

22:50

48': Κίτρινη κάρτα στον Φαζλίγι για μαρκάρισμα στον Λημνιό που ανέβαινε ταχύτατα.

22:48

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι 2 ομάδες.

22:33

Ημίχρονο στην Πρίστινα, η Ελλάδα προηγείται 1-0 χάρις στο τέρμα του Μπακασέτα στο 36' όντας πολύ καλή μετά το πρώτο τέταρτο που είχε μπει καλύτερα το Κόσοβο.

22:32

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Κόσοβο - Ελλάδα 0-1.

22:30

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, 2 θα είναι οι καθυστερήσεις.

22:28

Επανέναρξη του αγώνα, συνεχίζουν Ζενέλι, Μπακασέτας.

22:27

Νέα διακοπή στο ματς καθώς έχουν τραυματιστεί Ζενέλι για Κόσοβο και Μπακασέτας για Ελλάδα.

22:26

42': Βαθιά μπαλιά του Ρασίτσα για τον Μουρίκι, έγκαιρα βγαίνει και διώχνει ο Βλαχοδήμος, όμως υπάρχει οφσάιντ.

22:25

Ξανά ματς στην Πρίστινα, όλα καλά με τον Μάνταλο.

22:24

Πρόβλημα με τον Μάνταλο και διακοπή στην αναμέτρηση.

22:23

39': Ο Μπάλντοκ κάνει ωραία προσπάθεια, πασάρει στον Μπακασέτα, σουτ του επιθετικού της Τράμπζονσπορ, λίγο πάνω από τα δοκάρια.

22:22

Όπως και στο Μπέλφαστ έτσι και εδώ ο Μπακασέτας δίνει τη λύση στο σκοράρισμα, 7ο γκολ με την Εθνική.

22:21

Ανοίγει το σκορ στην Πρίστινα, μπροστά η Ελλάδα. Ο Τσιμίκας από τα αριστερά πασάρει στον Μάνταλο εκείνος βλέπει τον Μπακασέτα δίπλα του, ο αρχηγός της Εθνικής μας κάνει ωραίο σουτ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μούριτς για το 0-1.

22:20

36': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!

22:18

34': Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη για μαρκάρισμα στον Ρασίτσα.

22:15

31': Ο Μάνταλος εκτελεί το κόρνερ, διώχνουν την μπάλα οι γηπεδούχοι.

22:14

30': Ο Λημνιός από τα δεξιά τη σέντρα, ο Κριετζίου παραχωρεί κόρνερ.

22:13

29': Κίτρινη κάρτα στον Γιακουμάκη.

22:12

28': Ωραία ο Ζεγκρόβα ντριμπλάρει τον Τσιμίκα, ο τελευταίος βάζει το πόδι του στην μπάλα, αυτή φτάνει στον Ζενέλι που σουτάρει, δεν ανησυχεί ο Βλαχοδήμος.

22:10

26': Ο Μασούρας από τα δεξιά κάνει τη σέντρα, ο Γιακουμάκης δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και ο Μούριτς μπλοκάρει την μπάλα.

22:09

24': Ο Μπακασέτας εκτελεί πλασαριστά το κόρνερ με τον Τσιμίκα ο μπακ της Λίβερπουλ δίνει στον Μάνταλο, ξανά Τσιμίκας, πλάγιο.

22:08

23': Ο Καστράτι παραχωρεί κόρνερ προ του Τσιμίκα.

22:07

22': Σε θέση οφσάιντ ο Ζεγκρόβα, ο οποίος πάντως έκανε σουτ που έδιωξε ο Κουρμπέλης.

22:06

21': Σέντρα του Μπάλντοκ από τα δεξιά για τον Γιακουμάκη ο οποίος στην προσπάθειά του κάνει φάουλ.

22:03

18': Ο Ζεγκρόβα κάνει ωραία ενέργεια, ετοιμάζεται να πατήσει περιοχή, ο Χατζηδιάκος με εξίσου ωραίο κόψιμο διώχνει την μπάλα.

22:02

17': Ο Κουρμπέλης για τον Μασούρα, εκείνος όμως δεν μπορεί να βάλει σωστά το κορμί του, άουτ η μπάλα.