3
23:52

Ευχαριστούμε πολύ που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ από το a-sports.

23:51

Λήξη του αγώνα, Βιγιαρεάλ - Λίβερπουλ 2-3, πρόκριση για τους «κόκκινους» στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, μετά από εντυπωσιακή εξέλιξη.

23:49

90': 2 λεπτά καθυστερήσεων.

23:47

90': Κόρνερ για τη Βιγιαρεάλ.

23:47

89': Ο Σαλάχ απειλεί για το 2-4, με το σουτ του Αιγύπτιου τελικά να περνάει αρκετά άουτ.

23:45

87': Ο Χέντερσον κάνει δυνατό σουτ εκτός περιοχής, πολύ άστοχο, αρκετά άουτ.

23:44

85': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Μίλνερ αντί Φαμπίνιο.

23:43
Κόκκινη Κάρτα

85': Δεύτερη κίτρινη στον Καπού και αποβάλλεται, για σκληρό φάουλ στον Σαλάχ, με 10 μένει η Βιγιαρεάλ για το υπόλοιπο διάστημα.

23:42

84': Σκληρό φάουλ του Τόρες, δίκαια παίρνει και ο στόπερ της Βιγιαρεάλ την κίτρινη κάρτα.

23:41

82': Κίτρινη κάρτα στον Λο Σέλσο που είναι αρκετά εκνευρισμένος.

23:39

81': Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Ο νεοεισελθών Τζόουνς βρίσκεται σε θέση τετ α τετ και σουτάρει πάνω στον Ρούλι.

23:38

80': Τριπλή αλλαγή και για τη Βιγιαρεάλ. Οριέ, Τριγκέρος και Αλκάθερ παίρνουν τις θέσεις των Αλμπιόλ, Εστουπινιάν και Ντιά.

23:37

79': Τρπλή αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Τσιμίκας, Χέντερσον και Τζόουνς μπαίνουν, Ρόμπερτσον, Κεϊτά και Τιάγκο Αλκάνταρα βγαίνουν.

23:35

Στο φάουλ ο Παρέχο προσπαθεί να απειλήσει από πλάγια και αριστερά, λίγο άουτ η μπάλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Άλισον.

23:34

76': Κίτρινη για τον Αλεξάντρ-Άρνολντ, σωστή, λόγω τραβήγματος φανέλας του Πεντράθα, φάουλ πλάγια αριστερά για τη Βιγιαρεάλ.

23:32

Αντεπίθεση για τους «κόκκινους», βαθιά μπαλιά από τον Φαμπίνιο με τον Μανέ να βγαίνει τετ α τετ, να κερδίζει την κόντρα από τον εξελθόντα Ρούλι και σε κενή εστία και πλάγια αριστερά ο Σενεγαλέζος σκοράρει το τρίτο γκολ της Λίβερπουλ.

23:32

74': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! 2-3

23:26

69': Διπλή αλλαγή για τη Βιγιαρεάλ. Πεντράθα και Τσουκουέζε παίρνουν τις θέσεις των Κοκλέν και Μορένο.

23:25

Ο Αλεξάντρ-Άρνολντ από τα δεξιά συγκλίνει και σεντράρει με το αριστερό, ο Ντίας με κεφαλιά, όντας αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, ο Ρούλι τη βρίσκει πάλι με τα πόδια αλλά αποτυγχάνει να τη διώξει. Το VAR δείχνει αυτό που είδαμε και με γυμνό μάτι, κανένα οφσάιντ.

23:25

67': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! 2-2

23:24

66': Κεφαλιά του Κονατέ αρκετά άουτ από εκτέλεση του Αλεξάντρ-Άρνολντ.

23:23

65': Ευκαιρία για το 2-2! Ο Ντίας μπαίνει από τα αριστερά, σουτάρει το δεξί, ο Καπού βάζει την κόντρα και η μπάλα καταλήγει κόρνερ.

23:22

Στο πρώτο τέταρτο της επανάληψης η Λίβερπουλ είναι ανώτερη και παίρνει αυτό που θέλει, η Βιγιαρεάλ έδωσε αρκετό χώρο στους Άγγλους και το πλήρωσε.

23:21

63': Κίτρινη κάρτα για τον Καπού.

23:20

Φαμπίνιο - Σαλάχ αλλάζουν την μπάλα, ο Βραζιλιάνος βρίσκεται μέσα και δεξιά στην περιοχή, απέναντι στον Ρούλι, με δυνατό σουτ η μπάλα, αφού χτυπάει και στα πόδια του Αργεντινού, καταλήγει στο βάθος της εστίας του, με τη Λίβερπουλ να αποκτά σαφές προβάδισμα πρόκρισης.

23:19

61': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! 2-1

23:15

57': Οφσάιντ ο Ντιά για πολλοστή φορά για τη Βιγιαρεάλ.

23:13

55': Κόρνερ από τα δεξιά με τον Αλεξάντρ-Άρνολντ, σουτ του Κεϊτά εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Ρούλι.

23:13

55': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! Ο Αλεξάντρ-Άρνολντ βρίσκεται στον άξονα, 2-3 μέτρα εκτός περιοχής και με δεξί ευθύβολο σουτ, που χτυπάει στο πόδι του Κοκλέν και παίρνει ύψος, στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Ρούλι.

23:11

Η Λίβερπουλ έχει την κατοχή της μπάλας, προσπαθεί να κλείσει στα καρέ της τη Βιγιαρεάλ αλλά δίχως να φαίνεται απειλητική ως τώρα. Ο Ντίας, πάντως, έχει δώσει μία επιθετική ώθηση στους «κόκκινους», τον αισθάνεται η αντίπαλη άμυνα στα πλάγια και αριστερά που κινείται ο Κολομβιανός.

23:09

52': Οφσάιντ ο Ντιά για τη Βιγιαρεάλ.

23:08

51': Προσπάθεια του Αλεξάντερ-Άρνολντ από δεξιά, σέντρα-σουτ που καταλήγει άουτ, ούτε τώρα απειλεί σοβαρά η Λίβερπουλ.

23:05

47': Φάουλ για τη Λίβερπουλ, περίπου 2 μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή της Βιγιαρεάλ, Αλεξάντερ-Άρνολντ εκτελεί, στο πίσω δοκάρι ο Μανέ βρίσκει αδύναμα την μπάλα, η τελευταία καταλήγει βασανιστικά άουτ.

23:04

46': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Στη θέση του Ζότα περνάει ο Ντίας.

23:03

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.