2
19:57

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:56

Ο Παναθηναϊκός παίρνει την πρόκριση για τον τελικό της 21ης Μαΐου και πλέον περιμένει τον αντίπαλό του από το ματς του Ολυμπιακού με τον ΠΑΟΚ που ξεκινά στις 20:00 στο "Γ. Καραϊσκάκης". Οι "πράσινοι" νίκησαν και στο δεύτερο παιχνίδι τη Λαμία με 2-0 χάρις στα γκολ των Ιωαννίδη (42') και Παλάσιος (58').

19:55

Λήξη της αναμέτρησης, Λαμία - Παναθηναϊκός 0-2.

19:55

90+2': Σουτ του Λούκας, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει την μπάλα.

19:55

90+2': Στην αντεπίθεση μετά το κόρνερ ο Γκατσίνοβιτς φεύγει ταχύτατα μπροστά κάνει το πλασέ διώχνει ο Σαράνοφ.

19:54

90+1' Κόρνερ για τη Λαμία εκτελεί ο Γκέντσογλου, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Σένκεφελντ.

19:53

2 λεπτά οι καθυστερήσεις...

19:53

90': Μακρινό σουτ του Λούκας, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει την μπάλα.

19:49

86': Κλείνει τις αλλαγές του ο Φέστα. Μανουσάκης και Γκέντσογλου στο ματς αντί των Μπανγκουρά και Μπεχαράνο. Πρόβλημα τραυματισμού με τον πρώτο, αναγκαστική αυτή η αλλαγή.

19:48

85': Ωραία επίθεση των "πράσινων", ο Μαουρίσιο κάνει την ασίστ στον Καρλίτος ο οποίος βγαίνει απέναντι από τον Σαράνοφ δεν πλασάρει σωστά και διώχνει ο πορτιέρο της Λαμίας.

19:46

83': Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο.

19:44

81': Ο Γκατσίνοβιτς βρίσκει ωραία τον Καρλίτος ο οποίος κάνει το σουτ όμως η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται από τον Τζανετόπουλο. Θα μπορούσε ο Ισπανός να πασάρει στον αμαρκάριστο Βιτάλ.

19:43

80': Φάουλ για τη Λαμία εκτελεί ο Προβυδάκης, η μπάλα από την απομάκρυνση φτάνει στον Νούνιες που κάνει το σουτ, άουτ.

19:39

76': Ο Καραμάνος βρίσκει ωραία με σέντρα από τα αριστερά τον Μπανγκουρά που με κεφαλιά απειλεί, διώχνει ο Μπρινιόλι την μπάλα.

19:38

75': Ωραίο κατέβασμα της μπάλας από τον Μπεχαράνο και σουτ, βρίσκει σε ετοιμότητα τον Μπρινιόλι. Πρώτη ουσιαστικά καλή φάση της Λαμίας.

19:36

73': Σέντρα του Τζανδάρη από τα αριστερά για τον Νούνιες, η μπάλα περνά άουτ. Ο ρέφερι Μάντεν έδειξε αρχικά κόρνερ, ο βοηθός Ρουμ τον συμβουλεύει ότι είναι άουτ.

19:35

72': Πρόβλημα τραυματισμού στη γάμπα για τον Πέρεθ που ζητά αλλαγή και ο Αλεξανδρόπουλος περνά στη θέση του.

19:34

71': Φάουλ για τη Λαμία, εκτελεί ο Σαραμαντάς, ο Μανούσος αστοχεί από κοντά...

19:32

69': Ο Καρλίτος εκτελεί απευθείας το κόρνερ, διώχνει με τις γροθιές ο Σαράνοφ.

19:31

68': Στο ίδιο λεπτό δύο ακόμα αλλαγές για τον Παναθηναϊκό, ο Σάντσες στο ματς αντί του Παλάσιος και ο Μαουρίσιο αντί του Βέλεθ.

19:31

68': Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Νούνιες στο ματς αντί του Ταϊρόν και ο Καραμάνος αντί του Μανούσου.

19:30

67': Σέντρα του Χουάνκαρ από τα αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Ταϊρόν στην τελευταία του επαφή με την μπάλα.

19:28

65': Κλέψιμο του Παλάσιος και πάσα στον Καρλίτος ο οποίος πάει να βρει τον Βιτάλ, δυνατή μπαλιά, ο Σαράνοφ μπλοκάρει.

19:26

63': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό ο Καρλίτος περνά στη θέση του Ιωαννίδη και ο Βιτάλ στη θέση του Αϊτόρ.

19:25

Και τελικά ακυρώνεται το γκολ, σωστά, ήταν οφσάιντ ο Μπανγκουρά.

19:25

Μειώνει το σκορ η Λαμία Σέντρα του Προβυδάκη από τα δεξιά ο Μπανγκουρά από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Ο βοηθός ακυρώνει το γκολ για οφσάιντ, περιμένουμε το VAR.

19:24

61': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

19:22

Λάθος του Σιμόν ο Αϊτόρ το εκμεταλλεύεται κερδίζει την μπάλα πασάρει στον Βιγιαφάνιες και ο Αργεντινός βρίσκει τον Παλάσιος που από κοντά δεν δυσκολεύεται να κάνει το 0-2.

19:22

58': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:21

57': Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία εκτός αγωνιστικού χώρου ο Ελευθεριάδης, στη θέση του ο Μπανγκουρά.

19:20

56': Σέντρα του Σαραμαντά για τον Μανούσο ο οποίος κάνει το σουτ, η μπάλα άουτ.

19:19

55': Φάουλ για τη Λαμία, εκτελεί ο Προβυδάκης, διώχνει με το κεφάλι ο Σένκεφελντ.

19:17

53': Σέντρα του Προβυδάκη, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει σταθερά την μπάλα.

19:15

52': Φάουλ από τα δεξιά για τη Λαμία εκτελεί ο Ταϊρόν, ο Σιμόν κερδίζει την μπάλα, αλλά δεν μπορεί να φανεί απειλητικός, τη στέλνει άουτ.

19:12

49': Ο Γκατσίνοβιτς για τον Αϊτόρ, εκείνος στον Ιωαννίδη που πάει να βγει μπροστά, ο Σαράνοφ βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα.

19:11

48': Ο Παλάσιος κάνει ωραία ενέργεια, η μπάλα φτάνει στον Πέρεθ μακρινό σουτ του μέσου του ΠΑΟ, αρκετά άουτ η μπάλα.

19:10

Όλα καλά με τον πλάγιο μπακ του ΠΑΟ, επανέναρξη στο ματς.

19:09

Στο έδαφος ο Κώτσιρας που δέχτηκε την μπάλα με δύναμη στο κεφάλι από τη σέντρα του Σαραμαντά.

19:08

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις 2 ομάδες.

19:06

Ένα πολύ ωραίο σκηνικό στο ημίχρονο. Τη στιγμή που ο Καρλίτος έκανε προθέρμανση, ένα κοριτσάκι κρατούσε ένα πλακάτ που έγραφε "Καρλίτος είσαι ο αγαπημένος μου παίκτης θέλω τη φανέλα σου". Τότε ο Ισπανός φορ σταμάτησε την προθέρμανση, έβγαλε τη φανέλα του και την έδωσε στο κοριτσάκι.

18:51

Σε ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς μεγάλες φάσεις, ο Παναθηναϊκός χάρις σε ένα τέρμα του Ιωαννίδη στο 42' έχει ουσιαστικά τελειώσει την υπόθεση πρόκριση στον τελικό καθώς πλέον η Λαμία θέλει 3 τέρματα για το δικό της όνειρο.

18:50

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Λαμία - Παναθηναϊκός 0-1.

18:49

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, 1 επιπλέον θα έχουμε.

18:48

Πλέον δεν υπάρχει το ενδεχόμενο παράτασης, η Λαμία θέλει 3 τέρματα για την ανατροπή. Απογοήτευση στους γηπεδούχους. Ο Ιωαννίδης πέτυχε το 4ο γκολ του απέναντι στη Λαμία έχοντας συνολικά 6.

18:47

Στο έδαφος ο Ιωαννίδης από το σπριντ στη φάση του γκολ ελέω και της υψηλής ζέστης για την εποχή.

18:47

Ανοίγει το σκορ στο "Αθανάσιος Διάκος". Ο Ιωαννίδης εκμεταλλεύεται τον λάθος υπολογισμό του Τζανετόπουλου, κλέβει την μπάλα, μπαίνει στην περιοχή και με ιδανικό πλασέ κάνει το 0-1.

18:46

42': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:40

36': Πρώτη τελική για τη Λαμία, ο Μανούσος κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Βέλεθ φτάνει στον Λούκας που σουτάρει άστοχα.

18:39

35': Κίνηση του Προβυδάκη από τα δεξιά, ανοίγει την μπάλα κάνει το γύρισμα, διώχνει εύκολα στο πρώτο δοκάρι ο Πέρεθ.

18:37

33': Πρώτο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ο Γκατσίνοβιτς το εκτελεί δυνατά, η μπάλα φτάνει στον Αϊτόρ, εκείνος στον Πέρεθ και αυτός στον Χουάνκαρ που σεντράρει, διώχνει ο Σιμόν.

18:28

24': Φάουλ στον άξονα για τη Λαμία, εκτελεί ο Προβυδάκης, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει σταθερά στο κέντρο της εστίας του.