Χωρίς επιθετικές λύσεις, η Ελλάδα ηττάται με 1-0 από το ανώτερο Μαυροβούνιο.

22:51

Τέλος στο ματς.

22:48

90+2': Ευκαιρία για την Ελλάδα! Φαλτσαριστό σουτ του Πέλκα από τα όρια της μεγάλης περιοχής και αριστερά, λίγο έξω.

22:47

90+2': Αλλαγή για το Μαυροβούνιο. Έξω ο Ραΐτσκοβιτς, για να μπει ο Ντρέσκοβιτς.

22:47

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

22:46

90': Κίτρινη κάρτα στον Βέσοβιτς.

22:42

87': Κόρνερ για την Ελλάδα από τα δεξιά με τον Μπακασέτα, βγαίνει και μπλοκάρει τη μπάλα ο Μιγιάτοβιτς.

22:41

85': Κόρνερ για την Εθνική από τα αριστερά με τον Τσιμίκα, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:37

81': Δύο αλλαγές για τους Μαυροβούνιους. Ο Όσμαϊτς δίνει τη θέση του στον Ράκονιακ και ο Γιάνκοβιτς στον Γιάνγιτς.

22:34

78': Ο Γιάνκοβιτς στο απευθείας φάουλ, πάνω στο τείχος η μπάλα.

22:33

77': Φάουλ για το Μαυροβούνιο σε καλή θέση. Περίπου 4 μέτρα εκτός περιοχής και λίγο δεξιά έχει στηθεί η μπάλα...

22:32

76': Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα για διαμαρτυρία.

22:31

75': Κουλούρης αντί Μπουχαλάκη και Αλεξανδρόπουλος αντί Λύρατζη για την Εθνική.

22:25

69': Απειλούν οι γηπεδούχοι! Εκτελείται το κόρνερ από τον Γιάνκοβιτς, δεν μπορεί να διώξει η άμυνα, ο Τομάσεβιτς κάνει το σουτ από την «καρδιά» της περιοχής όμως ο Βλαχοδήμος κάνει άλλη μία σημαντική επέμβαση.

22:25

69': Κόρνερ για το Μαυροβούνιο από τα δεξιά.

22:23

67': Σέντρα του Μπακασέτα από τα αριστερά, ο Γιακουμάκης κάνει την κεφαλιά - ψαράκι στο πρώτο δοκάρι αλλά αστοχεί για πολύ. Πρώτη τελική στο ματς για την Ελλάδα!

22:20

62’: Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Τζουράνοβιτς αντικαθιστά τον Κριστόβιτς και ο Σίπτσιτς τον Σάβιτς.

22:19

61’: Τρεις αλλαγές για την Ελλάδα. Χατζηγιοβάνης, Γιακουμάκης και Μάνταλος στις θέσεις των Σιώπη, Παυλίδη και Δουβίκα αντίστοιχα.

22:16

Μπαλιά τρύπα του Εράκοβιτς για τον Όσμαϊτς, που βγαίνει απέναντι από τον Βλαχοδήμο, πλασέ, στο δοκάρι και στα δίχτυα η μπάλα για το 1-0.

22:16

59': ΓΚΟΛ για το ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ!

22:15

58': Προσπαθεί η Εθνική αλλά δεν μπορεί να σπάσει το πρέσινγκ των γηπεδούχων.

22:08

52': Κίτρινη κάρτα στον Σάβιτς για διαμαρτυρία.

22:03

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

22:01

46': Αλλαγή για το Μαυροβούνιο. Εράκοβιτς αντί Γιόβετιτς.

21:48

Είναι κακή η Εθνική. Δυσκολεύεται πολύ στην ανάπτυξη, με αποτέλεσμα να μην έχει κάνει φάση, ενώ κινδύνευσε αρκετές φορές για να δεχθεί γκολ.

21:46

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, Μαυροβούνιο - Ελλάδα 0-0.

21:46

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Βούγιατσιτς.

21:46

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

21:45

45': Κίτρινη κάρτα στον Παυλίδη.

21:45

44': Επικίνδυνο γύρισμα του Μάρουσιτς από τα δεξιά, διώχνει με δυσκολία ο Μαυροπάνος.

21:38

38': Οφσάιντ ο Δουβίκας, σωστή υπόδειξη.

21:35

36': Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη για διαμαρτυρία.

21:31

31': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Όσμαϊτς σουτάρει με δύναμη έξω από την περιοχή αλλά ο Βλαχοδήμος αποκρούει εντυπωσιακά. Στην εξέλιξη της φάσης ο Βούγιατσιτς υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

21:30

30': Εκτελεί το κόρνερ ο Γιάνκοβιτς αλλά δεν αποφέρει κάτι.

21:29

30': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Γιόβετιτς, σε ετοιμότητα ο Βλαχοδήμος, αποκρούει σε κόρνερ. Καλή στιγμή εδώ για το Μαυροβούνιο.

21:29

29': Φάουλ για τους γηπεδούχους λίγο έξω από το ημικύκλιο...

21:28

28': Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα.

21:25

25': Κόρνερ για την Ελλάδα από τα δεξιά με τον Τσιμίκα, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Μαυροπάνου στον Κριστόβιτς.

21:24

24': Επικίνδυνο μαρκάρισμα του Βούγιατσιτς στον Παυλίδη. Σήκωνε μέχρι και αποβολή, δεν έδωσε καν φάουλ ο Γιόβιτς!

21:22

22': Ευκαιρία για το Μαυροβούνιο! Επικίνδυνη σέντρα - σουτ του Κριστόβιτς από τα δεξιά, η μπάλα βρίσκει λίγο στον Χατζηδιάκο και παίρνει πορεία προς τα δίχτυα, αναγκάζοντας τον Βλαχοδήμο να αποκρούσει με υπερένταση.

21:21

20': Χωρίς ρυθμό και ευκαιρίες το ματς...

21:15

15': Βαθιά μπαλιά για τον Όσμαϊτς, που μπαίνει στην περιοχή απέναντι από τον Βλαχοδήμο, αλλά ο Λύρατζης κάνει σπουδαία επιστροφή και τον κόβει.

21:13

13': Φάουλ - γέμισμα του Ραΐτσκοβιτς από τα αριστερά, δυνατό, απευθείας άουτ η μπάλα.

21:11

11': Κόρνερ για την Ελλάδα από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι η εκτέλεση του Πέλκα.

21:08

9': Κίτρινη κάρτα στον Γιάνκοβιτς. Έπαιξε επικίνδυνα πάνω στον Σιώπη...

21:04

3': Φάουλ του Μπακασέτα πάνω στον Γιάνκοβιτς δίνει ο διαιτητής, στο χώρο του κέντρου, δεν υπήρχε απολύτως τίποτα όμως...

21:01

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

20:56

Ώρα για την ανάκρουση των εθνικών ύμνων. Πρώτα της Ελλάδας, μετά του Μαυροβουνίου.

20:55

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

20:52

Λύρατζης, Μπακασέτας, Παυλίδης και Δουβίκας είναι τα νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα σχέση με το ματς με τους Ρουμάνους.

20:48

Σε ό,τι αφορά την προϊστορία, η μοναδική φορά που έχουν συναντηθεί οι δύο ομάδες ήταν το Μάρτιο του 2016. Τότε σε φιλικό που είχε διεξαχθεί στο «Γ. Καραϊσκάκης», η Εθνική είχε επικρατήσει με 2-1. Ο Τζαβέλλας άνοιξε το σκορ στο 54’, ο Τομάσεβιτς ισοφάρισε στο 56’ ενώ ο Καρέλης στο 62’ έδωσε τη νίκη στο αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.

20:42

Πρόκειται για το δεύτερο φιλικό της «γαλανόλευκης» στην εποχή του Γκουστάβο Πογέτ. Είχε προηγηθεί αυτό με τη Ρουμανία στο Βουκουρέστι ανήμερα 25ης Μαρτίου, που τη βρήκε νικήτρια με 1-0 χάρη σε ένα γκολ του Μπουχαλάκη στο 39'.

20:39

Η αναμέτρηση, στο χωρητικότητας 13.000 θέσεων «Γκράντσκι Στάντιον», ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

20:34

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε παρέα την εξέλιξη του φιλικού αγώνα της Εθνικής μας ομάδας απέναντι στο Μαυροβούνιο, που διεξάγεται στην Ποντγκόριτσα.