1
24:42

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

24:41

Ο ΠΑΟΚ προκρίνεται στους "16" του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ με πρόκριση 5-3 εις βάρος της Μίντιλαντ στα πέναλτι, μετά το 2-1 σε κανονική διάρκεια και παράταση.

24:40

Κούρτιτς στο πέμπτο πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί και 5-3.

24:40

Ο Λιντ για τη Μίντιλαντ στο τέταρτο πέναλτι και 4-3.

24:39

Ο Μιτρίτσα τώρα για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί και 4-2, τέλειο πέναλτι για τον παίκτη των "ασπρόμαυρων".

24:38

Ντιρ για τη Μίντιλαντ στο τρίτο πέναλτι, σκοράρει και 3-2.

24:37

Σβαμπ τώρα για τον ΠΑΟΚ στο τρίτο πέναλτι των γηπεδούχων, 3-1.

24:37

Ο Αντερσόν εκτελεί τώρα για τους Δανούς και 2-1.

24:36

Ο Σίντκλεϊ το δεύτερο πέναλτι του ΠΑΟΚ και 2-0. Έπεσε καλά πάντως ο Όλαφσον.

24:35

Ο Μάγερ στο πρώτο πέναλτι της Μίντιλαντ, εκτελεί και αποκρούει ο Πασχαλάκης. Κακή εκτέλεση.

24:34

Ο Τσόλακ στο πρώτο πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί στο κέντρο της εστίας και 1-0.

24:33

Μπροστά στο τέρμα της θύρας 4 θα εκτελεστούν τα πέναλτι.

24:32

Θυμίζουμε ότι στο παρελθόν 4 φορές πήγε αγώνας του ΠΑΟΚ στα πέναλτι και τις 4 οι "ασπρόμαυροι" αποκλείστηκαν.

24:31

Ο ΠΑΟΚ ψάχνει πρόκριση και να παίξει ξανά μήνα Μάρτιο στην Ευρώπη μετά από 48 χρόνια.

24:30

ΠΑΟΚ - Μίντιλαντ 2-1 μετά από 120 λεπτά και έτσι το ματς οδηγείται στην ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι. Θυμίζουμε ο Ζίβκοβιτς στο 20' το 1-0, ο Βιεϊρίνια στο 26' το 2-0 και ο Χεγκ το 2-1.

24:29

Λήξη και της παράτασης, χωρίς καθυστερήσεις.

24:26

117': Γέμισμα του Σίντκλεϊ, ο Όλαφσον μπλοκάρει την μπάλα.

24:26

117': Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί ο Κούρτιτς πάνω στο τοίχος η μπάλα.

24:24

115': Βαθιά μπαλιά του Τιχόσεν στην αγκαλιά του Πασχαλάκη.

24:20

Δέκα λεπτά ακόμα για τη λήξη της παράτασης. Για να δούμε αν θα βρει το 3-1 ο ΠΑΟΚ ή το 2-2 η Μίντιλαντ, ή αν όλα θα κριθούν στα πέναλτι.

24:19

110': Βαθιά μπαλιά του Κούρτιτς στον Μιτρίτσα, αυτός απέναντι από τον Όλαφσον, του φεύγει το κοντρόλ και ο πορτιέρο της Μίντιλαντ μπλοκάρει την μπάλα.

24:16

107': Ο Ντιρ για τον Εβάντερ, σουτ από τα αριστερά, η μπάλα πάνω από την εστία του Πασχαλάκη.

24:14

105': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου της παράτασης.

24:11

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης, ΠΑΟΚ - Μίντιλαντ 2-1.

24:10

105': Ένα λεπτό καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

24:09

104': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Λουτσέσκου, ο Σβαμπ στη θέση του Ζίβκοβιτς.

24:08

103': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ωραία ενέργεια του Ελ Καντουρί, την κατάλληλη στιγμή πασάρει στον Τσόλακ που κάνει το πλασέ, ο Όλαφσον μπλοκάρει την μπάλα.

24:07

102': Ο Μιτρίτσα εκτελεί το φάουλ, κεφαλιά του Τσόλακ, ο Όλαφσον μπλοκάρει σταθερά την μπάλα.

24:06

101': Κίτρινη κάρτα στον Ντιρ για φάουλ στον Μιτρίτσα.

24:05

100': Ο Τσόλακ εκτελεί το κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

24:05

100': Ο Ζίβκοβιτς από τα αριστερά κάνει τη σέντρα, παραλίγο αυτογκόλ από τον Λιντ, η μπάλα κόρνερ.

24:04

99': Κλείνει τις αλλαγές του ο Χένρικσεν με τον Τσαρλς να περνά στο ματς αντί του Ίσακσεν.

24:01

96': Γύρισμα του Μιτρίτσα από τα δεξιά και εντός περιοχής στον Σοάρες, απελπιστικά άστοχο το σουτ του Βραζιλιάνου.

24:01

Πέντε λεπτά στην παράταση, τίποτα το αξιόλογο.

23:56

91': Έναρξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης, στη σέντρα η Μίντιλαντ.

23:53

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 2-0 της Μίντιλαντ στο ημίχρονο με τα γκολ των Ζίβκοβιτς (20') και Βιεϊρίνια (26'), ωστόσο στο 80' ο Χεγκ μείωσε σε 2-1 και έστειλε το ματς στην παράταση. Οι Δανοί είχαν δοκάρι στο 82' με τον Σβιατσένκο.

23:52

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ - Μίντιλαντ 2-1 και έχουμε παράταση.

23:52

90+3': Πτώση του Ίσακσεν στην περιοχή, ζητά πέναλτι δεν υπάρχει κάτι.

23:52

90+3': Κίτρινη κάρτα και στον Λύρατζη.

23:51

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Ονιεντίκα για διαμαρτυρία.

23:50

90+1': Πάσα του Τσόλακ προς τον Σοάρες, ο Όλαφσον βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει την μπάλα.

23:49

Βρισκόμαστε στο 90λεπτο, 3 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

23:49

90': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Σοάρες στη θέση του Τσιγγάρα.

23:48

89': Ξανά σε θέση οφσάιντ ο Τσόλακ.

23:47

88': Ο Ονιεντίκα την πάσα στον Λιντ, διαγώνιο σουτ και η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πασχαλάκη.

23:46

87': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε μακρινή απόσταση, εκτελεί ο Κούρτιτς, η μπάλα πάνω από την εστία του Όλαφσον.

23:43

84': Σέντρα του Άντερσον, κεφαλιά του Εβάντερ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Πασχαλάκη.

23:42

Μέσα σε δύο λεπτά, η Μίντιλαντ μειώνει σε 2-1 και έχει και δοκάρι. Αν μείνει το 2-1 πάμε στην παράταση.

23:40

82': ΔΟΚΑΡΙ για τη Μίντιλαντ. Εκτέλεση φάουλ του Εβάντερ, κεφαλιά του Σβιατσένκο στην καρδιά της άμυνας του ΠΑΟΚ, η μπάλα στο οριζόντιο του Πασχαλάκη.

23:39

81': Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί.

23:39

Ο Εβάντερ από τα δεξιά πασάρει στον Μέγιερ, ο οποίος κάνει το γέμισμα και ο Χεγκ με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

23:38

80': ΓΚΟΛ για τη ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ!

23:35

77': Σέντρα του Ντιρ από τα αριστερά, ο Χεγκ πέφτοντας κάνει το σουτ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Πασχαλάκη.

23:33

74': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Ελ Καντουρί στη θέση του τραυματία Αουγκούστο.

23:32

73': Τέταρτη αλλαγή για τη Μίντιλαντ, ο Λιντ στη θέση του Μπρουμάδο.

23:32

73': Στο έδαφος ο Αουγκούστο χωρίς να έχει προηγηθεί μαρκάρισμα. Ζητάει αλλαγή ο άσος του ΠΑΟΚ και ήδη σηκώθηκε ο Ελ Καντουρί.

23:31

72': Ο Ίσακσεν για τη Μίντιλαντ από τα δεξιά κερδίζει την μπάλα από τον Κρέσπο κάνει το γύρισμα, το σουτ του Μπρουμάδο κοντράρει στον Ίνγκανσον.

23:30

71': Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, ο Μιτρίτσα στη θέση του Μπίσεσβαρ που καταχειροκροτείται και ο Σίντκλεϊ στη θέση του Βιεϊρίνια που ακούει ρυθμικά το όνομά του από τον κόσμο.

23:29

70 λεπτά στην Τούμπα, πάντα μπροστά με 2-0 ο ΠΑΟΚ.

23:21

62': Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια για μαρκάρισμα στον Ίσακσεν. Διαμαρτυρίες του Κρέσπο, αλλά σωστά πήρε την κάρτα ο Πορτογάλος.

23:20

61': Μπαλιά του Μπίσεσβαρ για τον Τσόλακ που βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ με τον Όλαφσον, αλλά ο Κροάτης είναι εκτεθειμένος.

23:19

60': Ο Ίσακσεν τη σέντρα, βγαίνει ο Πασχαλάκης και μπλοκάρει την μπάλα.

23:19

60': Ο Χεγκ κερδίζει τις κόντρες και την μπάλα, βγαίνει απέναντι από τον Πασχαλάκη, κάνει το πλασέ, διώχνει ο πορτιέρο του ΠΑΟΚ. Θα μπορούσε να κάνει το 2-1 η Μίντιλαντ εδώ.

23:16

58': Σε θέση οφσάιντ ο Τσόλακ, λάθος του βοηθού. Πάντως ο Όλαφσον στην εξέλιξη της φάσης απέκρουσε την μπάλα με το κεφάλι.

23:15

57': Κίτρινη κάρτα στον Κούρτιτς για διαμαρτυρία. Δικαιολογημένες οι διαμαρτυρίες του Κούρτιτς καθώς βρήκε καθαρά την μπάλα σε μονομαχία με τον Ίσακσεν.

23:11

53': Ο Βιεϊρίνια εκτελεί το κόρνερ, ο Όλαφσον αποκρούει την μπάλα, αυτή φτάνει στον Μπίσεσβαρ που ξαναδίνει στον Πορτογάλο, ο οποίος είναι εκτεθειμένος.

23:11

53': Σέντρα του Αουγκούστο και κόρνερ παραχωρεί ο Τιχόσεν.

23:09

51': Κάθετη του Αουγκούστο στον Τσόλακ, σε θέση τετ-α-τετ ο Κροάτης, βγαίνει έγκαιρα ο Όλαφσον και διώχνει την μπάλα.