1
21:27

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:23

Ο Παναθηναϊκός κερδίζει με 0-1 τον Ιωνικό και φτάνει τους 30 βαθμούς. Εδραιώνονται στην τέταρτη θέση της κατάταξης οι «πράσινοι» και ξεφεύγουν στο +3 από τον πέμπτο ΠΑΣ Γιάννινα, που την Κυριακή (23/1) φιλοξενείται από τον Ολυμπιακό. Στους 14 πόντους και τρίτοι από το τέλος παραμένουν οι γηπεδούχοι, που ηττώνται για πέμπτη συνεχόμενη φορά.

21:23

Λήξη του αγώνα.

21:18

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:16

88': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Βιγιαφάνιες παραχωρεί τη θέση του στον Αλεξανδρόπουλο.

21:10

82’: Μάναλης αντί Ντάλσιο και Ματσούκας αντί Κάνιας για τον Ιωνικό.

21:09

81': Κίτρινη κάρτα στον Άοσμαν.

21:07

80': Κόρνερ για τους «πράσινους» από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:06

78': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα αριστερά, «καθαρίζει» ο Μαουρίσιο.

21:02

73': Φάση για τους γηπεδούχους! Ο Κάνιας δοκιμάζει το πόδι του από μακρινή απόσταση, με τη μπάλα να περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπρινιόλι.

20:58

71': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, απομακρύνει η άμυνα των γηπεδούχων.

20:55

67’: Διπλή αλλαγή και για τον Ιωνικό, με τον Μάντζη να αντικαθιστά τον Τουράμ και τον Κιάκο τον Λένις.

20:54

66’: Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ιωαννίδης αντί Καρλίτος και Παλάσιος αντί Βιτάλ.

20:51

63': Κίτρινη κάρτα στον Κάνιας.

20:45

57': Σέντρα του Κώτσιρα από τα δεξιά, βγαίνει και μαζεύει ο Χουτεσιώτης.

20:41

54': Ο Βιτάλ βγαίνει απέναντι από τον Χουτεσιώτη αλλά ο Μύγας τον προλαβαίνει και τον κόβει την τελευταία στιγμή.

20:40

52': Ο Μύγας σουτάρει από τα όρια της μεγάλης περιοχής και δεξιά, αρκετά άστοχο.

20:37

49': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, όμως δεν αποφέρει κάτι.

20:35

48': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ιωνικό! Σέντρα του Ντάλσιο από τα αριστερά, ο Μύγας σουτάρει με τη μία, με τη μπάλα να χτυπάει πρώτα στο πόδι του Χουάνκαρ και στη συνέχεια στο δοκάρι για να καταλήξει κόρνερ.

20:33

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

20:17

Το «τριφύλλι» δυσκολεύτηκε στο ξεκίνημα του αγώνα αλλά στη συνέχεια ανέβηκε και κατάφερε να προηγηθεί χάρη στο τέρμα του Αϊτόρ στο 38'.

20:17

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, Ιωνικός - Παναθηναϊκός 0-1.

20:15

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

20:13

42': Κίτρινη κάρτα στον Λένις.

20:11

Γίνεται έλεγχος από το VAR για το αν υπάρχει οφσάιντ, με το γκολ να μετράει τελικά κανονικά.

20:09

39': Κίτρινη κάρτα στον σκόρερ για τον πανηγυρισμό του.

20:09

Ο Βιγιαφάνιες από τα αριστερά της περιοχής κάνει το γύρισμα και ο Αϊτόρ με τρομερό βολέ στο δεύτερο δοκάρι γράφει το 0-1.

20:08

38': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:02

32': Στο 37% - 63% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Παναθηναϊκού.

19:59

30': Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

19:55

Στις εξέδρες του γηπέδου βρίσκεται και ο Ρικάρντο Βαλέντε. Πρόκειται για Πορτογάλο εξτρέμ ο οποίος αναμένεται να υπογράψει στον Ιωνικό.

19:52

22': Ακόμα ένα κόρνερ από τα δεξιά για τους Νικαιώτες, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:46

16’: Σημαντική ευκαιρία για τον Ιωνικό! Εκτελεί το κόρνερ ο Άοσμαν, ο Μύγας πιάνει τη γυριστή κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι όμως αστοχεί για λίγο.

19:45

16': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά.

19:45

15΄: Φάση για τον Παναθηναϊκό! Ο Βιγιαφάνιες σουτάρει απέξω, στην αγκαλιά του Χουτεσιώτη η μπάλα.

19:42

11': Ο Βιτάλ κλέβει τη μπάλα από τον Ρομαό και κάνει το παράλληλο γύρισμα από τα δεξιά αλλά ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει.

19:41

10': Ενοχλήσεις στον δικέφαλο για τον Τουράμ. Σηκώνεται ο Μάντζης για ζέσταμα.

19:39

9': Εκτελεί το κόρνερ ο Άοσμαν, κεφαλιά του Τσιγκρίνσκι, κόντρα σε παίκτη του Παναθηναϊκού και νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά που δεν αποφέρει κάτι.

19:38

9': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά.

19:36

5’: Απειλεί ο Ιωνικός! Συρτό σουτ του Ντάλσιο από το ημικύκλιο, δύο μέτρα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπρινιόλι.

19:32

Οι φιλοξενούμενοι κυκλοφορούν τη μπάλα στο ξεκίνημα της αναμέτρησης.

19:30

1': Σέντρα στο ματς.

19:28

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:27

Τελευταία φορά που έπαιξαν οι δύο ομάδες στη Νεάπολη ήταν στις 14/1/2007. Τότε ο Παναθηναϊκός είχε κερδίσει με 4-0 τον ήδη υποβιβασμένο Ιωνικό με δύο τέρματα του Τσίγκα, ένα του Ρομέρο και ένα αυτογκόλ του Πουλόπουλου.

19:22

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, οι «πράσινοι» είχαν πάρει τη νίκη με σκορ 4-1.

19:16

Το «τριφύλλι» στον αντίποδα, που προέρχεται από το 0-0 με τον Ολυμπιακό στη Λεωφόρο ενώ μεσοβδόμαδα επιβλήθηκε με 4-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, έχει 27 βαθμούς και βρίσκεται στη τέταρτη θέση μαζί με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

19:13

Τέσσερις σερί ήττες συμπλήρωσαν οι Νικαιώτες μετά το εκτός έδρας 2-1 από τη Λαμία την προηγούμενη αγωνιστική και αν δεν προσέξουν θα μπλέξουν. Στους 14 βαθμούς και την 11η θέση μαζί με τους Φθιώτες η ομάδα του Δημήτρη Σπανού, που ψάχνει νέα αρχή κόντρα στον Παναθηναϊκό.

19:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα Ιωνικός - Παναθηναϊκός, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, η οποία ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.