2
19:11

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:10

Μεγάλη ανατροπή για τους Αγρινιώτες! Κερδίζουν για πρώτη φορά στην ιστορία τους την ΑΕΚ στην Αθήνα, φτάνουν τους 18 βαθμούς και πιάνουν τον Βόλο στην ένατη θέση. Μένει τρίτη και στους 33 η Ένωση.

19:09

Τέλος στο ματς, ΑΕΚ - Παναιτωλικός 1-2!

19:08

90+3': Ο Γέβτιτς δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, δύο μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

19:07

90+1': Νέο μακρινό σουτ του Μάνταλου, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα χέρια του Μελίσσα.

19:05

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:05

90': Σουτ του Μάνταλου έξω από την περιοχή, πολύ άστοχο.

19:04

88': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Κοσίδης αντί Σιμόες και Γέβτιτς αντί Άμραμπατ.

19:03

87': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Εκτελεί απευθείας ο Τσούμπερ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

19:03

87': Φάουλ για την ΑΕΚ έξω από την περιοχή και αριστερά. Σε καλό σημείο έχει στηθεί η μπάλα...

19:01

85': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μεντόσα, μέσα ο Τσιγγάρας.

19:01

85': Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο σκόρερ επειδή έβγαλε τη φανέλα του κατά τον πανηγυρισμό του.

18:59

Ο Μεντόσα πιάνει ένα καταπληκτικό φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή, στο αριστερό «παραθυράκι» του Τσιντώτα η μπάλα και... 1-2. Εκπληκτικό γκολ από τον Αργεντινό άσο των φιλοξενούμενων.

18:59

84': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:56

80': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Ρότα αντί Σβάρνα και Σάκχοφ αντί Λε Ταλέκ

18:56

Έντονες διαμαρτυρίες από τον πάγκο της ΑΕΚ για φάουλ στον Μάνταλο στο ξεκίνημα της φάσης. Ελέγxθηκε στο VAR η φάση, δεν υπάρχει κάτι σύμφωνα με το VAR.

18:54

Βγαίνει η κάθετη στον Καρέλη, που φεύγει πίσω από τη σέντρα, φτάνει απέναντι από τον Τσιντώτα και με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1.

18:53

78’: Ο Μάνταλος στο κόρνερ, δεν αποφέρει κάτι.

18:53

77’: Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Διαγώνιο σουτ του Τσούμπερ από τα αριστερά της περιοχής, σπουδαία απόκρουση του Μελίσσα σε κόρνερ.

18:53

79': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:51

73': Ένταση και νεύρα ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων

18:49

73': Έχει αποκτήσει γρήγορο ρυθμό το ματς, πάνω - κάτω η μπάλα...

18:45

71': Μεγάλη επέμβαση του Τσιντώτα σε κοντινό σουτ του Καρέλη, που όμως ήταν σε θέση οφσάιντ. Δεν καταγράφεται η ευκαιρία των Αγρινιωτών.

18:44

70’: Καρέλης αντί Βέργου και Μόρσεϊ αντί Μπαρμπόσα για τον Παναιτωλικό.

18:42

65' Επικίνδυνο γύρισμα του Μπαρμπόσα από τα αριστερά, φεύγει η μπάλα από τα χέρια του Τσιντώτα και στη συνέχεια η άμυνα της Ένωσης απομακρύνει.

18:40

65': Αλλαγή και για την ΑΕΚ, με τον Τσούμπερ να αντικαθιστά τον Γκαρσία.

18:38

64': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μάρτενσον στη θέση του Κορνέλιους.

18:37

62': Σουτ Βέργου, στα χέρια του Τσιντώτα. Ως μη γενόμενη η φάση όμως καθώς ο φορ του Παναιτωλικού ήταν εκτεθειμένος.

18:34

Σηκώνεται ο Μεντόσα και το παιχνίδι συνεχίζεται στο λεπτό.

18:33

58': Διακοπή στο ματς για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Μεντόσα που χτύπησε στον αστράγαλο.

18:30

56': Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες.

18:25

49': Σημαντική ευκαιρία για την ΑΕΚ! Γύρισμα του Ανσαριφάρντ από τα αριστερά, ο Γκαρσία σουτάρει με τη μία από το πέναλτι αλλά ο Μελίσσας αποκρούει.

18:22

48': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Τζαβέλλας εκτελεί απευθείας το φάουλ όμως η μπάλα σταματά στην αριστερή κάθετη δοκό της εστίας του Μελίσσα.

18:21

47': Φάουλ για την ΑΕΚ λίγο έξω από το ημικύκλιο.

18:20

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

18:04

Η Ένωση δυσκολεύτηκε πολύ απέναντι σε έναν αξιόμαχο Παναιτωλικό αλλά κατάφερε να προηγηθεί χάρη στο γκολ του Ανσαριφάρντ δευτερόλεπτα πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια.

18:02

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις, ΑΕΚ - Παναιτωλικός 1-0.

18:01

Ο Ανσαριφάρντ φεύγει στην κόντρα, μετά από πάσα του Μάνταλου, μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, «αδειάζει» με μία κοφτή ντρίμπλα τον Βργκοτς και με πλασέ νικάει τον Μελίσσα γράφοντας το 1-0.

18:01

44': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:57

41': Σουτ του Μπαρμπόσα από θέση μέσα αριστερά, μπλοκάρει ο Τσιντώτας με διπλή προσπάθεια στην κλειστή του γωνία.

17:53

37': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος πασάρει στον Ανσαριφάρντ που σουτάρει από το ύψος της περιοχής αλλά ο Μελίσσας πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει.

17:47

32': Ο Άμραμπατ στο κόρνερ από τα δεξιά, κεφαλιά από τον Τζαβέλλα, σε ετοιμότητα ο Μελίσσας.

17:46

30': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, νέο κόρνερ από την ίδια πλευρά παραχωρεί η άμυνα του Παναιτωλικού και μετά τρίτο σερί κόρνερ για την ΑΕΚ.

17:46

30’: Σέντρα Σβάρνα από τα δεξιά, ο Μάνταλος στο δεύτερο δοκάρι σουτάρει, κόντρα στον Βργκοτς και κόρνερ.

17:44

27’: Νεύρα ανάμεσα σε Τζαβέλλα και Βργκοτς, τελειώνει γρήγορα η ένταση με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων.

17:42

26': Ο Μάνταλος σουτάρει με το δεξί από τα όρια της περιοχής και αριστερά, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

17:39

23': Ο Μάνταλος στο κόρνερ, ο Βράνιες παίρνει την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει στόχο.

17:38

22': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά

17:35

19': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, κάνει έξοδο και διώχνει ο Μελίσσας και στη συνέχεια ο Λε Ταλέκ κόβει με φάουλ τον Βέργο.

17:27

10': Προσπαθεί να κυκλοφορήσει μπάλα η ΑΕΚ απέναντι στους Αγρινιώτες που δείχνουν πολύ προσεκτικοί.

17:22

4': Ο Μάνταλος επιτίθεται κατά μέτωπο και σουτάρει έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα κοντράρει πάνω στον Κορνέλιους, που κάνει καταλυτικό τάκλιν, και στη συνέχεια απομακρύνεται από τα καρέ των φιλοξενούμενων.

17:16

1': Ξεκινάει η αναμέτρηση.

17:15

Με την κλασική κιτρινόμαυρη ριγέ φανέλα η ΑΕΚ, με πράσινη οι Αγρινιώτες.

17:14

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:09

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο «Δικέφαλος» είχε επικρατήσει με 1-3 με γκολ των Γκαρσία (13’), Βράνιες (26’) και Τσούμπερ (83’) ενώ είχε μειώσει προσωρινά σε 1-2 ο Βέργος στο 58’.

17:08

Οι Αγρινιώτες στον αντίποδα θα παλέψουν για ένα θετικό αποτέλεσμα προκειμένου να απομακρυνθούν κι άλλο από τις τελευταίες θέσεις. Αυτή τη στιγμή η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου είναι δέκατη μετρώντας 15 βαθμούς.

17:05

Η Ένωση θέλει να κάνει το 2/2 μέσα στο 2022 προκειμένου να ξεπεράσει τον ΠΑΟΚ και να βρεθεί ξανά στη δεύτερη θέση, και παράλληλα να πλησιάσει στους έξι βαθμούς τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό που φιλοξενείται στις 19:30 από τον Παναθηναϊκό.

17:01

Η αναμέτρηση στο ΟΑΚΑ ξεκινά στις 17:15 και διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών καθώς οι «κιτρινόμαυροι» αποφάσισαν να μη χρησιμοποιήσουν το δικαίωμα για παρουσία 1.000 θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας της πανδημίας, και να μη κάνουν διαχωρισμό των οπαδών τους.

16:54

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα ΑΕΚ - Παναιτωλικός, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1.