1
19:12

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:11

Πολύ σημαντική νίκη στη μάχη της παραμονής για τη Λαμία, 2-1 τον Ιωνικό. Πλέον οι Φθιώτες έφτασαν τους Νικαιώτες στους 14 βαθμούς, ωστόσο υπερτερούν στη μεταξύ τους ισοβαθμία και είναι πλέον 11οι. Ο Ρόμανιτς στο 11' το 1-0, ο Μπανγκουρά στο 86' το 2-0, ο Μάντζης στο 90' το τελικό 2-1.

19:10

Λήξη της αναμέτρησης, Λαμία - Ιωνικός 2-1.

19:08

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Μύγα.

19:07

90+2': Αλλαγή για τη Λαμία, ο Σκόνδρας στη θέση του Ρόμανιτς.

19:07

90+2': Ωραία βαθιά μπαλιά του Μπανγκουρά προς τον Τσούκαλο που βγαίνει τετ-α-τετ με τον Χουτεσιώτη, αλλά το πλασέ του περνά άουτ.

19:06

90+1': Ο Σαραμαντάς κάνει ωραία προσπάθεια, πατά περιοχή, σουτάρει, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

19:05

Μειώνει το σκορ ο Ιωνικός και για να δούμε μήπως έχουμε θρίλερ στη Λαμία. Ο Άοσμαν με ωραία πάσα βρίσκει τον Μάντζη ο οποίος με πλασέ μειώνει σε 2-1.

19:05

90': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

19:05

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 4 θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:03

Το γκολ ελέγχθηκε και από το VAR για οσφάιντ, ωστόσο μετρά κανονικά.

19:02

87': Αλλαγή για τον Ιωνικό, ο Μάναλης στη θέση του Λένις.

19:02

Τελειώνει το ματς η Λαμία με το δεύτερο τέρμα και πρώτο του Μπανγκουρά στην πρώτη του επαφή με την μπάλα. Μία ωραία επιθετική ανάπτυξη της Λαμίας, με τον Σαραμαντά να βρίσκει ωραία τον μέσο από τη Γουινέα ο οποίος από τα δεξιά με ιδανικό πλασέ κάνει το 2-0.

19:01

86': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

18:59

84': Αλλαγή για τη Λαμία, ο Μπανγκουρά αντί του Μπεχαράνο. Ντεμπούτο για τον Αφρικανό μέσο που αγωνίζεται ως δανεικός από τον Ολυμπιακό.

18:57

82': Ο Κάνιας στρώνει την μπάλα στον Μύγα, σουτ από τον άξονα, απελπιστικά άστοχο.

18:56

81': Διαμαρτυρίες δικαιολογημένες των γηπεδούχων για μαρκάρισμα ύπουλο του Λένις στον Μπεχαράνο ο οποίος βρέθηκε ξανά στο χορτάρι. Έχει χάσει πάντως λίγο τον έλεγχο ο Παπαπέτρου.

18:54

79': Επέστρεψε και πάλι στο ματς ο Βολιβιανός άσος.

18:52

77': Έχει χτυπήσει στο κεφάλι ο Μπεχαράνο που περνά προσωρινά εκτός αγωνιστικού χώρου.

18:50

75': Διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Μπεχαράνο από μαρκάρισμα του Τσιγκρίνσκι.

18:49

74': Διπλή αλλαγή και για τη Λαμία, εκτός ο Αραμπούλι που καταχειροκροτείται και στη θέση του μπαίνει ο Τσούκαλος. Εκτός και ο Ταιρόν για να μπει ο Αντέτζο.

18:49

74': Κόρνερ για τον Ιωνικό, εκτελεί ο Άοσμαν, πλασαριστά για τον Λένις, σέντρα άουτ.

18:48

73': Ωραία προσπάθεια του Σαραμαντά ο οποίος φτάνει έξω από την περιοχή, σουτάρει όμως η μπάλα κοντράρει.

18:46

Κάνει πιο επιθετικό το σχήμα του ο Σπανός λογικό.

18:45

70': Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ του Ταιρόν.

18:45

70': Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό, ο Ματσούκας αντί του Καμπράλ και ο Μάντζης αντί του Ρομαό.

18:44

69': Φάουλ σε καλή θέση για τη Λαμία, εκτελεί ο Αραμπούλι η μπάλα κοντράρει στον Τσιγκρίνσκι και περνά κόρνερ. Μίνι διακοπή πάντως για χτύπημα του Κάνιας.

18:41

66': Ο Ταιρόν στο κόρνερ, σουτ του Ρόμανιτς η μπάλα κοντράρει στον Τσιγκρίνσκι. Ακολουθεί πτώση του Ρόμανιτς και νέες διαμαρτυρίες για πέναλτι.

18:39

64': Παραλίγο ένα απίθανο αυτογκόλ, ο Σάντσες γυρίζει την μπάλα προς τον Χουτεσιώτη ο οποίος όμως δεν την παρακολουθεί καθώς βρισκόταν στα αριστερά της εστίας και εκείνη περνά λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι, κόρνερ.

18:36

61': Φωνές για μαρκάρισμα του Μύγα στον Ρόμανιτς, σε μία από τις πολλές πτώσεις παικτών στον αγωνιστικό χώρο.

18:35

60': Κίτρινη κάρτα στον Νούνιες για μαρκάρισμα στον Ρομαό.

18:31

56': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά εκτελεί ο Τιρόνε, διώχνει την μπάλα ο Ρομαό.

18:28

53': Μεγάλη ευκαιρία για το 2-0, ο Ρόμανιτς στρώνει ωραία στον Μπεχαράνο ο οποίος από το ύψος του πέναλτι κάνει το σουτ, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

18:27

52': Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά για φάουλ στον Τουράμ στο χώρο του κέντρου.

18:26

51': Ο Ρόμανιτς εκτελεί φάουλ για τη Λαμία, διώχνει την μπάλα ο Τσιγκρίνσκι.

18:25

50': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Ρομαό για δυνατό μαρκάρισμα στον Προβυδάκη.

18:22

48': Φάουλ για τον Ιωνικό, εκτελεί ο Άοσμαν, η μπάλα από την απόκρουση φτάνει στον Κάνιας, που σουτάρει, αλλά άστοχα...

18:20

46': Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία, ο Τζανδάρης αντί του Καραμάνου που αισθάνθηκε κάποιες ενοχλήσεις στο γόνατο.

18:20

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου