Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας, από το a-sports.gr να έχετε ένα όμορφο βράδυ.

19:09

Η εξάδα, πλέον, είναι ρεαλιστικός στόχος για τον Αστέρα Τρίπολης και ταυτόχρονα απομακρύνεται πολύ από τον Βόλο.

19:07

Ο Βόλος έχασε ένα τσουβάλι ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο αλλά ο Αστέρας Τρίπολης άντεξε χάρη στον εξαιρετικό Παπαδόπουλο, προηγήθηκε στο 41' με τον Σόνι και στη συνέχεια του αγώνα αμύνθηκε ιδανικά και πήρε μία νίκη απέναντι σε μία ομάδα που παρουσίασε πολύ καλή εικόνα.

19:06

90'+4: Λήξη του αγώνα, ο Αστέρας Τρίπολης είναι ο νικητής του αγώνα με 1-0.

19:05

90'+3: Οφσάιντ ο Ρετζίς.

19:02

90':Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων στο δεύτερο μέρος.

19:01

89': Τερεζίου αντί Γκιουλέν για τον Βόλο.

18:59

88': Αλλαγή για τους γηπεδούχους: Ο σκόρερ του αγώνα, Σόνι, δίνει τη θέση του στον Καπίγια.

18:58

86': Στο έδαφος ο Ατιένθα, έπειτα από μαρκάρισμα του Φαν Βέερτ.

18:57

85': Πιέζει ο Βόλος στα τελευταία λεπτά, έχοντας ανεβάσει πολύ τις γραμμές του.

18:55

82': Οφσάιντ σε πολλά υποσχόμενη επίθεση του Αστέρα Τρίπολης.

18:53

81': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης: Ο Ρετζίς περνά στη θέση του Σίτο.

18:50

78': Τεράστια ευκαιρία χάνει ο Τσοκάνης για τους φιλοξενούμενους. Ο αμυντικός μέσος του Βόλου γυρνά από τα αριστερά της μικρής περιοχής ύστερα από συρτή σέντρα του Φεράρι και στέλνει τη μπάλα λίγο έξω.

18:47

75': Δεν υπάρχει κάτι λέει ο Περράκης και δίνει συνέχεια στο ματς.

18:47

75': Ζητάει πέναλτι ο Βόλος σε πτώση του Φαν Βέερτ.

18:46

74': Ελάχιστα πράγματα στο δεύτερο μέρος, ο Αστέρας έχει ηρεμήσει το παιχνίδι.

18:45

73': Επιθετικό φάουλ του Τιλίκα σε άλμα του έπειτα από σέντρα του Άλβαρεζ.

18:40

69': Μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους με τον Τιλίκα να προλαβαίνει τη μπαλιά του Καρμόνα και να στέλνει τη μπάλα προ του Κότνικ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

18:38

65': Αλλαγή και για τον Βόλο: Ροσέρο στη θέση του Ρεγκατέν.

18:37

65': Αλλαγές για τον Αστέρα Τρίπολης: Βαλιέντε αντί Κανελλόπουλου και Τιλίκα αντί Ριέρα.

18:35

63': Κακή προσπάθεια του Σόνι από μακριά, η μπάλα καταλήγει πολύ ψηλά άουτ.

18:31

59': Ατομική προσπάθεια του Κανελλόπουλου που δοκιμάζει τα πόδια του από πολύ μακριά σε κεντρικό σημείο και στέλνει τη μπάλα πάνω στον Κότνικ.

18:29

57': Κίτρινη στον Κανελλόπουλο για φάουλ στον Μπαριέντος.

18:26

55': Κίτρινη στον Μπαριέντος για τράβηγμα στον Σίτο.

18:25

53': Κόρνερ για τον Βόλο, το παραχωρεί ο Άλβαρες.

18:20

48': Κεφαλιά πάσα του Μπαράλες μετά από πλάγιο του Άλβαρες, σουτ του Μουνάφο από τη μεγάλη περιοχή πάνω στον Κότνικ.

18:19

47': Ριέρα εκτελεί, επιθετικό φάουλ ο Μπαράλες.

18:18

47': Κόρνερ παραχωρεί ο Φερνάντες.

18:17

46': Έναρξη του δευτέρου μέρους.

18:01

Ο Βόλος αδικείται κατάφορα από το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους, ωστόσο έχασε τόσες σπουδαίες ευκαιρίες που δύσκολα θα μπορούσε να μην τιμωρηθεί από τον Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος έψαχνε τη στιγμή του, τη βρήκε με τον Σόνι και μην έχοντας παίξει καλά μέχρι στιγμής στο ματς, κρατά πλέον την τύχη στα χέρια του, με το υπέρ του 1-0.

18:01

45'+1: Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

18:01

45'+1: Ορόζ εκτελεί, Άλχο κάνει την κεφαλιά άστοχα.

17:59

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

17:59

45': Κόρνερ για τον Βόλο, το παραχωρεί ο Χριστόπουλος.