1
20:49

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:48

Κηφισιά και ΑΕΚ αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1. Με συνολικό σκορ 5-1, η Ένωση προκρίνεται στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

20:48

Τέλος στο ματς.

20:46

90+2': Ωραίο σουτ του Ρότα από τα όρια της μεγάλης περιοχής, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:45

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:45

90+1': Εκτελείται από τα αριστερά το κόρνερ αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:44

90': Ευκαιρία για την Κηφισιά! Ο Τετέι αδειάζει τον Λάτσι και κάνει το διαγώνιο σουτ από τα δεξιά της περιοχής αλλά ο Τσιντώτας αποκρούει σε κόρνερ.

20:41

Στο λεπτό συνεχίζεται ο αγώνας.

20:40

86': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Μουστακόπουλος που έχει κράμπες.

20:37

83': Παυλάκης αντί Αγγελόπουλου η τελευταία αλλαγή της Κηφισιάς.

20:37

82': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γέβτιτς έχει ενοχλήσεις και περνά εκτός αγωνιστικού χώρο αφήνοντας τη θέση του στον Χατζισαφί.

20:36

82': Ο Γέβτιτς εκτελεί ένα φάουλ από τη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής, σταθερή επέμβαση από τον Αντωνόπουλο.

20:35

80': Κίτρινη κάρτα στον Τόλιο.

20:33

79': Ο Τσούμπερ δοκιμάζει το πόδι του από μακριά αλλά στέλνει τη μπάλα ψηλά.

20:30

76': Σουτ του Μουστακόπουλου απέξω, άουτ.

20:27

Ο Τετέι δέχεται μια βαθιά μπαλιά, περνάει τον Λάτσι και τον Τσιντώτα, που κάνει τραγικό λάθος βγαίνοντας πολύ μακριά από την εστία του, και με πλασέ στην κενή εστία ισοφαρίζει σε 1-1.

20:27

73': ΓΚΟΛ για την ΚΗΦΙΣΙΑ!

20:24

69': Σέντρα του Οικονομίδη από τα δεξιά, μονοκόμματο σουτ του Αγγελόπουλου, χωρίς πίεση, από τα όρια της περιοχής, άουτ.

20:22

68': Εκτελείται το κόρνερ αλλά περνά χωρίς ουσία για τους Ενωσίτες.

20:22

67': Ο Μοχαμάντι εκτελεί χαμηλά από τα αριστερά της περιοχής, με το πόδι ο Αντωνόπουλος αποκρούει σε κόρνερ.

20:21

66': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσούμπερ αντικαθιστά τον Τάνκοβιτς.

20:20

66’: Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Τετέι και Οικονομίδης στις θέσεις των Κρητικού και Πρίτσα αντίστοιχα.

20:15

60': Ο Καλλέργης κερδίζει στο σπριντ τον Σβάρνα, μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και σουτάρει με δύναμη αλλά αστοχεί.

20:13

58’: Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός γηπέδου ο Μήτογλου, μπαίνει ο Λάτσι.

20:13

58’: Φερέιρα αντί Καραγκούνη και Καλλέργης αντί Γιαννιτσάνη για την Κηφισιά.

20:11

Δυνατό σουτ με φάλτσα από τον Γκαρσία από το ημικύκλιο, ο Αντωνόπουλος χάνει τη μπάλα μέσα από τα χέρια του και εκείνη καταλήγει στα δίχτυα για το 0-1.

20:10

55': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:08

53': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ η άμυνα της ΑΕΚ από την απέναντι πλευρά που δεν αποφέρει κάτι.

20:07

53': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Ντοριβάλ, η μπάλα χτυπάει στο τείχος και καταλήγει κόρνερ

20:06

52': Φάουλ για την Κηφισιά, 6-7 μέτρα έξω από την περιοχή και αριστερά.

20:03

48' Διαγώνιο αριστερό σουτ του Μοχαμάντι εκτός περιοχής, καμία ανησυχία για τον Αντωνόπουλο.

19:44

Κηφισιά και ΑΕΚ πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες στο 0-0.

19:44

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο, δίχως καθυστερήσεις.

19:41

43': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Γλυκιά σέντρα του Γκαρσία από τα δεξιά, ο Τάνκοβιτς παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, πάνω στα χέρια του Αντωνόπουλου η μπάλα.

19:40

42': Ο Τάνκοβιτς κάνει το σουτ από διαγώνια θέση αριστερά της περιοχής, άουτ.

19:39

40': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, διώχνει με το κεφάλι ο Αγγελόπουλος.

19:38

36': Ο Λε Ταλέκ κατεβάζει και σουτάρει έξω από την περιοχή, ψηλά πάνω από την εστία του Αντωνόπουλου η μπάλα.

19:36

37': Κίτρινη κάρτα στον Μκρτσιάν.

19:35

33': Δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα η ΑΕΚ.

19:30

30': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Γύρισμα του Γέβτιτς από τα αριστερά της περιοχής, ο Ανσαριφάρντ κάνει το τακουνάκι από κοντά αλλά ο Αντωνόπουλος μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

19:28

30': Οφσάιντ ο Γιαννιτσάνης, ήταν οριακά πιο μπροστά.

19:24

Συμπληρώθηκαν 25 λεπτά στην Καισαριανή, λείπει η μεγάλη φάση...

19:22

23': Ο Πρίτσας κάνει το πλασέ λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά, μπλοκάρει σταθερά ο Τσιντώτας.

19:19

21': Κόρνερ από τα δεξιά για την Ένωση με τον Γέβτιτς, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Αγγελόπουλος.

19:17

19': Σέντρα του Πρίτσα από τα αριστερά, ο Κρητικός παίρνει την κεφαλιά, πολύ άστοχη.

19:16

18': Ο Γέβτιτς σουτάρει έξω από την περιοχή και αριστερά αλλά ο Αντωνόπουλος μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

19:14

16': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, απομακρύνει η άμυνα της Κηφισιάς.

19:11

12': Βιαστικό σουτ του Ανσαριφάρντ εκτός περιοχής, ψηλά άουτ.

19:09

11': Πλασέ του Γέβτιτς με πολλά φάλτσα έξω από το ημικύκλιο, αρκετά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Αντωνόπουλου η μπάλα.

19:07

9': Απειλή η Κηφισιά! Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, μόνος μέσα στην μικρή περιοχή της ΑΕΚ ο Κρητικός δεν καταφέρνει να κάνει καλά το πλασέ και ο Τσιντώτας μπλοκάρει.

19:06

8': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά

19:05

6': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:04

Σε πολύ κακή κατάσταση ο αγωνιστικό χώρος, θέλει μεγάλη προσοχή…

19:03

4': Κίτρινη κάρτα στον Μήτογλου.

19:01

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.

18:59

1': Σέντρα στο ματς.

18:57

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες εισέρχονται τώρα στον αγωνιστικό χώρο για τη σέντρα.

18:56

Φυσιολογικά, ο Αργύρης Γιαννίκης παρατάσσει την ΑΕΚ με αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα. Δίνει, μάλιστα, φανέλα βασικού και στον Μουστακόπουλο που προέρχεται από τη δεύτερη ομάδα.

18:54

Η ομάδα των βορείων προαστίων από την άλλη, προέρχεται από σημαντικό «τρίποντο» επί της Καλλιθέας με 1-0, για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2, και κόντρα στον «Δικέφαλο» θα προσπαθήσει να αποκομίσει ό,τι περισσότερο μπορεί.

18:45

Η Ένωση, που στο πρώτο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ είχε επικρατήσει εύκολα με 4-0 και βρίσκεται με το… ενάμισι πόδι στα προημιτελικά του θεσμού, στοχεύει σε ακόμα μία νίκη με καλή εμφάνιση για να γλυκάνει κάπως την πίκρα της εντός έδρας ήττας με 1-2 από τον ΟΦΗ για τη 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1.

18:39

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την αναμέτρηση Κηφισιά - ΑΕΚ στη ρεβάνς της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά στο «Μιχάλης Κρητικόπουλος».