0
23:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:52

Ο ΠΑΟΚ επικρατεί με 2-0 της Λίνκολν, κατακτά τη δεύτερη θέση στον 6ο όμιλο, αφήνοντας τρίτη τη Σλόβαν Μπρατισλάβας που ηττήθηκε με το ίδιο σκορ από την Κοπεγχάγη, και πλέον περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του στα νοκ άουτ του Κόνφερενς Λιγκ στην κλήρωση της Δευτέρας (13/12).

23:51

Λήξη του αγώνα.

23:47

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

23:46

88': Νέα φάση για τους Θεσσαλονικείς, με το σουτ του Μπίσεσβαρ να εξουδετερώνεται από τον Κόουλινγκ.

23:44

87': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ολομόναχος στο ύψος της μικρής περιοχής ο Μπίσεσβαρ κάνει το πλασέ, άουτ.

23:44

87': Κίτρινη κάρτα στον Τοσκάνο.

23:41

84': Κίτρινη κάρτα στον Λύρατζη.

23:39

83': Κίτρινη κάρτα στον Μπίσεσβαρ.

23:38

81': Μακρινό σουτ από τον Κίκε Γκόμες, δεν έχει καμία τύχη.

23:38

Συντήρηση δυνάμεων κάνει πλέον ο ΠΑΟΚ...

23:36

80': Κίτρινη κάρτα στον Μπερνάρντο Λόπες.

23:35

78’: Αλλαγή για τη Λίνκολν. Αραΐθα αντί Μπρίτο.

23:31

74’: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τσιγγάρας στη θέση του Σβαμπ που και αυτός δείχνει ότι αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

23:29

72': Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Καραλέρο να αντικαθιστά τον Ρόναν.

23:26

69': Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους! Συρτό σουτ Α. Ζίβκοβιτς από το ημικύκλιο, ένα μέτρο δίπλα από δεξί κάθετο δοκάρι του Κόουλινγκ.

23:24

68’: Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπίσεσβαρ αντί Αουγκούστο και Άκπομ αντί Σφιντέρσκι.

23:22

65’: Αλλαγή για τη Λίνκολν. Βγαίνει ο Γουόκερ για να μπει ο Όκραν.

23:18

61’: Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ! Ο Τέιλορ έχει πρόβλημα στον οπίσθιο μηριαίο και αφήνει τη θέση του στον Λύρατζη.

23:13

57': Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ.

23:12

Σέντρα του Α. Ζίβκοβιτς από τα αριστερά, κεφαλιά του Σβαμπ δοκάρι και μέσα, 2-0 οι Θεσσαλονικείς.

23:12

55': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

23:10

Η Κοπεγχάγη κάνει το 2-0 στο 53' με τον Χόιλουντ. Ακόμα πιο κοντά στα νοκ άουτ ο ΠΑΟΚ.

23:06

49': Συρτή μπαλιά του Α. Ζίβκοβιτς από τα αριστερά, πέφτει και μαζεύει ο Κόουλινγκ.

23:04

47': Κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:02

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

22:47

Ανάπαυλα και στο «Πάρκεν», Κοπεγχάγη - Σλόβαν Μπρατισλάβας 1-0.

22:47

Ο ΠΑΟΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος με 1-0 της Λίνκολν χάρη στο γκολ του Α. Ζίβκοβιτς στο 17'.

22:46

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

22:46

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

22:44

43': Κάθετη του Σβαμπ για τον Μουργκ, που χάνει την ισορροπία του και κάνει ένα αδύναμο πλασέ από τη γωνία της μικρής περιοχής και δεξιά, μπλοκάρει ο Κόουλινγκ.

22:38

38': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Μιχάι πάνω στον Γιαχάγια.

22:32

Ανοίγει το σκορ η Κοπεγχάγη κόντρα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας με τον Βιντ στο 30'. Πολύ ευχάριστο νέο για τον ΠΑΟΚ, αυτό.

22:31

30': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, ο Σφιντέρσκι στην κεφαλιά, έξω.

22:31

30': Σουτ του Αουγκούστο εντός περιοχής, νέα επέμβαση του Κόουλινγκ σε κόρνερ. Νέα καλή στιγμή εδώ για τους Θεσσαλονικείς.

22:29

29': Το εκτελεί ο Α. Ζίβκοβιτς το κόρνερ, κεφαλιά του Κούρτιτς πολύ άστοχη.

22:29

29': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά και νέο κόρνερ από τα αριστερά.

22:28

28': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σουτ του Μουργκ μέσα από την περιοχή, αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ ο Κόουλινγκ.

22:24

Με τα υπάρχοντα δεδομένα ο ΠΑΟΚ προκρίνεται καθώς Κοπεγχάγη και Σλόβαν Μπρατισλάβας είναι στο 0-0.

22:21

21': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά παραχωρούν οι γηπεδούχοι που δεν αποφέρει κάτι.

22:20

20': Απειλεί η Λίνκολν! Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Γουόκερ αλλά ο Πασχαλάκης διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

22:19

20': Φάουλ για τους φιλοξενούμενους 2 μέτρα έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ και αριστερά.

22:18

Ο Σίντκλεϊ σεντράρει μέσα από την περιοχή και αριστερά και ο Α. Ζίβκοβιτς - σε ρόλο κρυφού φορ - με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι γράφει το 1-0.

22:17

17': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:15

15': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Μπερνάρντο Λόπες.

22:10

Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά στην Τούμπα, με τους γηπεδούχους να κυκλοφορούν τη μπάλα ψάχνοντας το γρήγορο γκολ.

22:07

7': Σουτ του Γουόκερ από το ημικύκλιο, ψηλά άουτ.

22:06

6': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Σφιντέρσκι, σωστό και αυτό.

22:02

2': Οφσάιντ ο Μουργκ, σωστή υπόδειξη.

22:01

1': Σέντρα στο ματς.

21:57

Λίγος ο κόσμος στο γήπεδο, είναι δεν είναι 5.000.

21:57

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:55

Να σημειώσουμε ότι σε περίπτωση που οι Θεσσαλονικείς τερματίσουν δεύτεροι θα δώσουν διπλό αγώνα μπαράζ με έναν τρίτο από το Γιουρόπα Λιγκ ώστε να συνεχίσουν στο Κόνφερενς.

21:53

Απρόοπτο προέκυψε στον ΠΑΟΚ καθώς ο Ελ Καντουρί αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα στο ζέσταμα και τη θέση του στην ενδεκάδα παίρνει ο Αουγκούστο.

21:51

Μάλιστα, ήδη, μια μερίδα του κόσμου από τη Θύρα 4 αποδοκίμασε με συνθήματα τους παίκτες στη διάρκεια της προθέρμανσης.

21:46

Όπως αντιλαμβάνεται κανείς, αναμφίβολα, το ματς είναι κρίσιμο για τους «ασπρόμαυρους» που βρίσκονται σε αγωνιστικό κατήφορο προερχόμενοι από τρεις σερί ήττες στη SL1 από Ατρόμητο, Άρη και Ιωνικό και την ισοπαλία με την ΑΕΛ της SL2 για το Κύπελλο. Αποτελέσματα που έχουν προκαλέσει την απογοήτευση των οπαδών τους.

21:40

Ισόβαθμος στη 2η θέση του 6ου γκρουπ με τη Σλόβαν Μπρατισλάβας είναι ο «Δικέφαλος του Βορρά» ο οποίος για να προκριθεί θέλει νίκη, τέτοια που να του δίνει καλύτερο συντελεστή τερμάτων σε περίπτωση που οι Σλοβάκοι πάρουν το «διπλό» στην έδρα της πρωτοπόρου Κοπεγχάγης. Αν όμως η ομάδα του Βλάντιμιρ Βάις δεν τα καταφέρει, τότε ο ΠΑΟΚ περνάει με οποιαδήποτε νίκη.

21:35

Η σέντρα στην Τούμπα είναι προγραμματισμένη για τις 22:00.

21:33

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΟΚ - Λίνκολν, στο πλαίσιο της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής των ομίλων του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.