1
20:56

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:55

Ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη, δεν πήρε το "καθαρό" σκορ που ήθελε εν όψει της ρεβάνς στο Πανθεσσαλικό. 2-1 νίκη για τους "πράσινους", 1-0 ο Μακέντα στο 24', 2-0 ο Αλεξανδρόπουλος στο 51', πέντε λεπτά μετά μείωσε στο τελικό 2-1 ο Φερνάντες.

20:54

Λήξη της αναμέτρησης στη Λεωφόρο, Παναθηναϊκός - Βόλος 2-1.

20:50

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις στη Λεωφόρο.

20:50

90': Ο Μπουζούκης αντί του Αλεξανδρόπουλου στην τέταρτη αλλαγή των "πράσινων".

20:48

88': Σκληρό μαρκάρισμα του Βοϊτκόφσκι στον Κώτσιρα θα μπορούσε να δοθεί κάρτα καθώς ο άσος του Βόλου δεν πάει στην μπάλα.

20:46

86': Σέντρα του Ρομέρο κεφαλιά του Βοϊτκόφσκι, πολύ άουτ από το δεξί δοκάρι.

20:43

83': Πέμπτη αλλαγή για τον Βόλο, έξω ο Ρεγκατέν, μέσα ο Ορόζ.

20:42

82': Ο Χατζηγιοβάνης στο κόρνερ, διώχνει ο Τσοκάνης.

20:41

81': Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Βιτάλ, ο Κότνικ διώχνει σε κόρνερ.

20:39

79': Φάουλ σε καλό σημείο για τους "πράσινους", λίγο έξω από την περιοχή, το κερδίζει ο Αλεξανδρόπουλος.

20:38

78': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, Χατζηγιοβάνης αντί του Αϊτόρ και Βιτάλ αντί του Παλάσιος.

20:35

75': Ο Σοάρες εκτελεί το κόρνερ, διώχνει ο Παλάσιος.

20:35

75': Σέντρα του Ρεγκατέν, διώχνει σε κόρνερ ο Σάρλια.

20:34

Επανέναρξη του ματς, όλα καλά με τον Παλάσιος.

20:34

74': Τέταρτη αλλαγή για τον Βόλο, έξω ο Νίνης που χειροκροτείται από τον κόσμο των γηπεδούχων, ο Σοάρες περνά στο ματς.

20:33

73': Πρόβλημα με τον Παλάσιος, στον τετρακέφαλο. Ο Αργεντινός τραυματίστηκε σε μονομαχία του με τον Φεράρι.

20:30

Εξακολουθεί να πιέζει ψηλά ψάχνοντας το λάθος των γηπεδούχων, ο Βόλος.

20:29

69': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Πέρεθ αντί του Βιγιαφάνιες.

20:29

69': Ο Αϊτόρ εκτελεί φάουλ από τα αριστερά, ο Μακέντα δεν βάζει καλά το σώμα του και από το σουτ του, η μπάλα άουτ.

20:27

Ξανά ματς στη Λεωφόρο...

20:25

Μίνι διακοπή στο ματς για μαρκάρισμα του Φερνάντες στον Αϊτόρ.

20:23

Καλύτερος ο Βόλος στο δεύτερο ημίχρονο μέχρι στιγμής.

20:23

63': Τρίτη αλλαγή για τον Βόλο, ο Βοϊτκόφσκι στη θέση του Τερεζίου.

20:22

62': Κόρνερ για τον Βόλο το εκτελεί ο Νίνης, κεφαλιά του Φαν Βέερτ στο δεύτερο δοκάρι, ο φορ του Βόλου κάνει φάουλ στον Μαουρίσιο και σταματά η φάση.

20:20

60': Ο Κότνικ βγαίνει και μαζεύει την μπάλα προ του Παλάσιος.

20:16

Νέο ενδιαφέρον στη Λεωφόρο καθώς οι Βολιώτες μειώνουν το σκορ. Ο Φαν Βέερτ με αντίπαλο τον Βέλεθ, βρήκε με τακουνάκι τον Πάολο Φερνάντες, πλασέ με τη μία στη δεξιά γωνία της εστίας, 2-1. Άργησε να πάει στη φάση ο Σάρλια. Σημαντική ευθύνη των Βέλεθ, Σάρλια.

20:16

56': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

20:11

Πίεση ψηλά από τον Αλεξανδρόπουλο αναγκάζει σε λάθος τον Τσοκάνη, ο μέσος του Παναθηναϊκού με ωραία ατομική ενέργεια και ψηλοκρεμαστό πλασέ το 2-0.

20:11

51': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:09

50': Ο Κώτσιρας πασάρει στον Αϊτόρ σουτ από τον άξονα, δεν είναι δυνατό μπλοκάρει ο Κότνικ.

20:07

48': Κίτρινη κάρτα στον Ρίνερ για σκληρό μαρκάρισμα στον Μαουρίσιο.

20:05

46': Διπλή αλλαγή για τον Βόλο, έξω ο τραυματίας Πουρίτα και στη θέση του περνά ο Ρομέρο, ενώ ο Φερνάντες περνά αντί του Μπαρτόλο. Χωρίς αλλαγές ο Παναθηναϊκός.

20:05

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

19:49

Με το τέρμα του Μακέντα στο 24' ο Παναθηναϊκός προηγείται με 1-0 του Βόλου στο "Απόστολος Νικολαΐδης". Καλύτεροι οι "πράσινοι" έχασαν ευκαιρία και για δεύτερο γκολ με τον Βέλεθ.

19:48

Ημίχρονο στη Λεωφόρο, Παναθηναϊκός - Βόλος 1-0.

19:47

45+1': Ο Αϊτόρ στο κόρνερ δεν αποφέρει κάτι.

19:47

Ο Τσοκάνης παραχωρεί κόρνερ από την προσπάθεια του Παλάσιος.

19:46

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, ένα θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:45

44': Ο Αϊτόρ εκτελεί το φάουλ, ο Βέλεθ μπαίνει μπροστά στον Μαουρίσιο που ετοιμαζόταν να κάνει την προβολή, κεφαλιά του Ισπανού στόπερ λίγο άουτ.

19:44

Ο Παλασιος από τα δεξιά περνάει την μπάλα πάνω από τον Φεράρι και ο μπακ του Βόλου κάνει φάουλ.

19:43

42': Ο Αϊτόρ με τον Πουρίτα, ο πρώτος κερδίζει την μπάλα φτάνει στην περιοχή, κακό το τελείωμα, άουτ.

19:41

40': Ωραία ενέργεια του Αϊτόρ από τα αριστερά, κάθετη για τον Μακέντα, ο Ιταλός άνοιξε το κοντρόλ και έχασε την ευκαιρία...

19:38

37': Ο Νίνης εκτελεί το φάουλ που κέρδισε ο Βόλος, κεφαλιά του Ρίνερ πολύ άστοχη.

19:37

36': Κίτρινη κάρτα στον Μαουρίσιο.

19:35

34': Ο Νίνης στη γωνία για το κόρνερ, κεφαλιά του Ρϊνερ στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα άουτ.

19:35

34': Ο Φαν Βέερτ από τα δεξιά κάνει το γύρισμα και ο Σάρλια παραχωρεί κόρνερ.

19:32

Κίτρινη δέχεται και ο τεχνικός του Βόλου, Γκιγιέρμο Αμπασκάλ για διαμαρτυρίες.

19:32

31': Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη για μαρκάρισμα στον Παλάσιος.

19:31

30': Ο Αϊτόρ στην εκτέλεση, ο Κότνικ μπλοκάρει την μπάλα.

19:30

29': Ο Παλάσιος από τα δεξιά επιχειρεί να μπει στην περιοχή, ο Φεράρι παραχωρεί κόρνερ.

19:26

Ανοίγει το σκορ στη Λεωφόρο, ο Παναθηναϊκός κάνει το 1-0. Ωραία προσπάθεια του Παλάσιος και κίνηση, πάσα στον Μακέντα, ο Ιταλός επιθετικός γύρισε το σώμα του και έκανε το πλασέ για το 1-0.

19:25

24': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:22

21': Ο Αϊτόρ εκτελεί το φάουλ που κέρδισε ο Παναθηναϊκός, άστοχη η κεφαλιά του Μακέντα.

19:21

20': Πρώτη κίτρινη, τη βλέπει ο Μπαρτόλο για δυνατό μαρκάρισμα στον Χουάνκαρ.