1
23:42

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:40

Φινάλε με ισοπαλία για την Εθνική στα προκριματικά του Μουντιάλ 2022. Είχε ευκαιρίες για να τελειώσει το ματς η ομάδα του Φαν'τ Σιπ αλλά δεν το έκανε και κινδύνευσε ακόμα και να το χάσει.

23:39

Τέλος στο ματς, Ελλάδα - Κόσοβο 1-1.

23:38

90+4': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

23:38

90+4': Καλή στιγμή για την Ελλάδα! Σουτ του Βρουσάι, δύσκολη απόκρουση σε κόρνερ, με το ένα χέρι, από τον Μούριτς.

23:37

Τελικό στη Σεβίλλη: Ισπανία - Σουηδία 1-0. Στα τελικά του Μουντιάλ οι Ίβηρες, στα μπαράζ θα παίξουν την πρόκριση οι Σκανδιναβοί.

23:34

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:34

89': Απειλούν ξανά οι φιλοξενούμενοι με την κεφαλιά του Βοϊβόντα από πλεονεκτική θέση να μη βρίσκει στόχο.

23:32

88': Μεγάλη φάση για το Κόσοβο! Ο Ζεγκρόβα κάνει τις προσποιήσεις μέσα στην περιοχή, σουτάρει, αλλά ο Γούτας κόβει σωτήρια πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα.

23:31

Ισπανία - Σουηδία 1-0 με γκολ του Μοράτα στο 86'.

23:30

86': Λημνιός αντί Μασούρα για την Ελλάδα.

23:30

86': Τέταρτη αλλαγή για το Κόσοβο. Λ.Ρ. Καστράτι αντί Ιντρίζι.

23:29

85': Εκτελεί χαμηλά ο Μάνταλος το φάουλ, μαζεύει εύκολα ο Μούριτς.

23:28

85': Φάουλ σε καλή θέση για την Ελλάδα. Ένα μέτρο εκτός περιοχής και αρκετά αριστερά έχει στηθεί η μπάλα.

23:24

80': Αλλαγή για το Κόσοβο. Ο Σελμάνι αντικαθιστά τον Ρασίτσα.

23:24

80': Αλλαγή για την Ελλάδα. Βρουσάι αντί Πέλκα.

23:23

79': Μεγάλη ευκαιρία για το Κόσοβο, με το σουτ του Β. Μπερίσα από τα όρια της μεγάλης περιοχής να φεύγει λίγο έξω.

23:20

Ο Ζεκγρόβα σεντράρει από τα δεξιά και ο Ραχμάνι αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι με προβολή γράφει το 1-1. Στη δεύτερη φάση τους στο ματς, οι φιλοξενούμενοι φέρνουν το ματς στα... ίσια.

23:20

77': ΓΚΟΛ για το ΚΟΣΟΒΟ!

23:19

75': Κόρνερ για το Κόσοβο από τα αριστερά, κόβει στο πρώτο δοκάρι ο Ανδρούτσος.

23:18

74': Ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Τζόλης δίνει την πάσα για τον Πέλκα που σουτάρει λίγο μέσα από την περιοχή αλλά ο Μούριτς αποκρούει.

23:14

Πάντα στο 0-0 Ισπανία και Σουηδία. Ένα σκορ που αν παραμείνει μέχρι το φινάλε θα δώσει στους Ίβηρες το απευθείας εισιτήριο για το Κατάρ.

23:13

70': Αλλαγή για τους Κοσοβάρους. Χαλίμι αντί Σάλα.

23:10

66': Αλλαγή για την Ελλάδα. Έξω ο Δουβίκας , μπαίνει ο Τζόλης.

23:09

65': Διαγώνιο σουτ του Μάνταλου από τα αριστερά μέσα στην περιοχή, αρκετά άστοχο.

23:03

60': Δυνατό και μακρινό σουτ του Πέλκα, 2 μέτρα έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μούριτς.

23:01

57': Κίτρινη κάρτα στον Μουρίκι.

22:59

55': Ο Μουρίκι με κεφαλιά σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Βλαχοδήμου, μετά από φάουλ - γέμισμα του Ζεγκρόβα, αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ.

22:57

53': Ευκαιρία για την Ελλάδα! Φαρμακερή σέντρα του Τσιμίκα από τα αριστερά, ο Μασούρας κάνει την προβολή από τη μικρή περιοχή, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

22:54

Δεν υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο στα πρώτα λεπτά του δεύτερου 45λεπτου.

22:49

46': Ξεκινάει το β' ημίχρονο.

22:47

Αλλαγή για το Κόσοβο. Ο Ζεγκρόβα παίρνει τη θέση του Λοσάι.

22:32

Ημίχρονο και στη Σεβίλλη, με Ισπανία και Σουηδία να είναι στο 0-0.

22:31

Η Ελλάδα προηγείται με 1-0 του Κοσόβου χάρη στο γκολ του Μασούρα στο 44'. Είχε και δοκάρι στο 10' με τον Μπουχαλάκη η Εθνική μας.

22:31

Τέλος στο πρώτο μέρος.

22:30

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

22:29

Ο Πέλκας σεντράρει από τα δεξιά, ο Μασούρας προλαβαίνει τον Ραχμάνι και κάνει την καρφωτή κεφαλιά από τη μικρή περιοχή σκοράροντας για το 1-0.

22:28

44': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!

22:25

41': Κόρνερ για την Ελλάδα από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

22:21

37': Σουτ του Πέλκα από τα όρια της περιοχής και δεξιά, στα χέρια του Μούριτς.

22:18

34': Ο Ρασίτσα ελίσσεται μπροστά από Γούτα και Μπουχαλάκη και εκτελεί με το αριστερό μέσα από το ημικύκλιο, αλλά η μπάλα «γλύφει» το οριζόντιο δοκάρι. Καλή στιγμή εδώ για τους φιλοξενούμενους...

22:17

33': Ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Τσιμίκας σεντράρει από τα αριστερά της περιοχής, ο Δουβίκας παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά αστοχεί για λίγο.

22:15

31': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, αλλά οι Κοσοβάροι απομακρύνουν.

22:14

30': Απειλεί η Ελλάδα! Εκτελεί ψηλά το φάουλ ο Τσιμίκας, εκτινάσσεται ο Μούριτς και παραχωρεί κόρνερ.

22:13

28': Κίτρινη κάρτα στον Σάλα για φάουλ στον Μάνταλο οριακά εκτός περιοχής και λίγο δεξιά του ημικυκλίου.

22:07

23': Κόρνερ για την Ελλάδα από τα δεξιά, χωρίς αντίκρισμα.

22:05

20': Διπλή ζώνη άμυνας παίζουν οι Κοσοβάροι δυσκολεύοντας πολύ τους παίκτες της Εθνικής να δημιουργήσουν.

22:01

15': Γύρισμα του Μάνταλου από τα αριστερά, κακό, απευθείας άουτ.

21:55

10': ΔΟΚΑΡΙ για την ΕΛΛΑΔΑ! Ο Ανδρούτσος πασάρει στον Μπουχαλάκη που σουτάρει δυνατά με το δεξί, έξω από το ημικύκλιο, αλλά η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Μούριτς.

21:52

8': Ο Ρασίτσα σουτάρει αμαρκάριστος από το ημικύκλιο, τρία μέτρα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Βλαχοδήμου φεύγει η μπάλα.

21:51

7': Κόρνερ για το Κόσοβο από τα δεξιά με τον Β. Μπερίσα, δεν αποφέρει κάτι.

21:50

Στα πόδια των Ελλήνων διεθνών η μπάλα στο ξεκίνημα.

21:45

1’: Σέντρα στο ματς.

21:40

Ώρα τώρα για την ανάκρουση των εθνικών ύμνων…

21:39

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρα.

21:38

Στην άλλη αναμέτρηση του ομίλου, Ισπανία και Σουηδία κοντράρονται στη Σεβίλλη με φόντο την απευθείας πρόκριση στο Μουντιάλ του Κατάρ.

21:36

Υπενθυμίζεται ότι το παιχνίδι του πρώτου γύρου είχε λήξει με σκορ 1-1. Η Εθνική είχε προηγηθεί με τέρμα του Δουβίκα στο 45+1’ ωστόσο στο 90+2’ ισοφαρίστηκε από τον Μουρίκι.

21:35

Πολύ λιγότεροι οι φίλαθλοι στο γήπεδο σε σχέση με το παιχνίδι κόντρα στην Ισπανία. Κοντά στους 1.000 και αν…

21:31

Παρ’ όλα αυτά, το σύνολο του Φαν’τ Σιπ θέλει τη νίκη για να κλείσει με θετικό πρόσημο τις υποχρεώσεις του.

21:30

Ματς διαδικαστικού χαρακτήρα για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αφού, μετά και την ήττα του με 0-1 από την Ισπανία την Πέμπτη (11/11), αποκλείστηκε και μαθηματικά από την τελική φάση της διοργάνωσης.