Εξέλιξη αγώνα
20:14

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:13

ΟΦΗ και ΑΕΚ αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 3-3. Η Ένωση προηγήθηκε με 0-3 αλλά οι Κρητικοί κατάφεραν να αντιδράσουν και να πάρουν τον βαθμό στο φινάλε.

20:13
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Τέλος στο ματς.

20:11
Corner

90+4': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ οι Κρητικοί που δεν αποφέρει κάτι.

20:10

Εκτέλεση φάουλ από τα αρισερά, αναταραχή στην περιοχή της ΑΕΚ και ο Βούρος ισοφαρίζει από κοντά σε 3-3.

20:09
Goal

90+2': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

20:08
Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:05
Αλλαγή

88': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Σβάρνας αντί Σιμάνσκι. Βάζει κι άλλο στόπερ ο Μιλόγεβιτς για να κρατήσει το αποτέλεσμα.

20:02

Ο Νέιρα κάνει το πλασέ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα βρίσκει σε παίκτη της ΑΕΚ αλλάζοντας πορεία και καταλήγει στα δίχτυα. 2-3!

20:02
Goal

84': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

19:58

Μετράει κανονικά το γκολ τελικά, μειώνουν οι Κρητικοί.

19:57

Περιμένουμε να ελεγχθεί η φάση από το VAR.

19:56

Γέμισμα σε φάουλ από τα δεξιά, κεφαλιά - ψαράκι του Νέιρα και μέσα για το 1-3. Κόλλησε εδώ η άμυνα του «Δικεφάλου»...

19:56
Goal

78': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

19:52
Αλλαγή

75': Αλλαγή για την ΑΕΚ, με τον Τσούμπερ να αντικαθίσταται από τον Μάνταλο.

19:49
Corner

72': Κόρνερ για την Ένωση από τα δεξιά με τον Σιμάνσκι, βγάζει την άμυνα ο Βούρος.

19:49
Αλλαγή

71' Γρίβας αντί Λάμπρου για τον ΟΦΗ.

19:47
Out

69': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Από το κόρνερ, η μπάλα φτάνει εκτός περιοχής και αριστερά για τον Γκαγιέγος, που επιχειρεί το σουτ, τη βρίσκει λίγο ο Φαν Ντούινεν, ένα μέτρο δίπλα από την αριστερή κάθετη δοκό του Στάνκοβιτς.

19:46
Corner

69': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά.

19:43

Μετά από κλέψιμο του Σάκχοφ και πάσα στον Ανσαριφάρντ, ο Ιρανός κοντρολάρει και με ξερό σουτ εντός περιοχής και δεξιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. 0-3 η Ένωση.

19:42
Goal

65': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:41

64': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Χαμηλό γύρισμα του Μισελέν από τα δεξιά, ο Ανσαριφάρντ πάει για την προβολή αλλά ο Διαμαντής τον προλαβαίνει και διώχνει σωτήρια.

19:40
Αλλαγή

62': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Ανσαριφάρντ και Σάκχοφ στις θέσεις των Αραούχο και Άμραμπατ αντίστοιχα.

19:39
Κίτρινη Κάρτα

61': Κίτρινη κάρτα στον Βούρο.

19:38
Οφσάιντ

Ο Άμραμπατ χάνει μοναδικό τετ α τετ από υπέροχη κάθετη του Τσούμπερ, νικήθηκε από Επασί, στη συνέχεια όμως υποδείχτηκε οφσάιντ! όπως φάνηκε όμως από ριπλέι καλυπτόταν.

19:37
Αλλαγή

59': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εκτός ο Καστάνιος, μέσα ο Φαν Ντούινεν.

19:35
Corner

58': Σωτήριο τάκλιν του Βράνιες πάνω στον Ντουρμισάι, που ήταν έτοιμος να εκτελέσει, σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

19:32
Corner

55': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα, σέντρα του Ντε Γκούζμαν, στα χέρια του Στάνκοβιτς.

19:31
Out

53': Εκτέλεση φάουλ με σέντρα από τον Γκαγιέγος από τα δεξιά, κεφαλιά Διαμαντή στο πίσω δοκάρι, παίρνει ύψος η μπάλα και άουτ.

19:26
Corner

49': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:23

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

19:22
Αλλαγή

Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ντουρμισάι αντί Καμάου και Ουές αντί Πασαλίδη.

19:04

Ανώτερη του ΟΦΗ η ΑΕΚ προηγείται με 2-0 χάρη στα γκολ των Αραούχο (15') και Τσούμπερ (41'). Με δέκα παίκτες από το 36' λόγω αποβολής του Γκαρσία παίζει η Ένωση.

19:04

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.

19:03
Οφσάιντ

45+2': Οφσάιντ ο Καστάνιος, σωστή υπόδειξη.

19:01

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:59
Out

44': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μισελέν εκτελεί απευθείας ένα φάουλ από μακριά, ο Επασί αποκρούει με τις γροθιές αλλά στην επαναφορά ο Τζαβέλλας ολομόναχος στο ύψος της μικρής περιοχής πλασάρει ψηλά.

18:58

42': Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη.

18:57

Ο Σιμάνσκι γυρίζει από τα δεξιά της περιοχής για τον Τσούμπερ που αδειάζει με το δεξί τον αντίπαλό του και εκτελεί με το αριστερό για το 0-2.

18:57
Goal

41': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:55
Out

39': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Λάμπρου βλέπει εκτός περιοχής τον Στάνκοβιτς, επιχειρεί ένα ψηλοκρεμαστό σουτ από μακριά και αριστερά, παίρνει φάλτσα η μπάλα και φεύγει λίγο έξω.

18:52
Κόκκινη Κάρτα

36': Κόκκινη στον Γκαρσία! Συνεχίζει με δέκα η Ένωση.

18:52

36': Από μία κίτρινη κάρτα σε Νέιρα και Λάμπρου.

18:51

34': Ένταση μεταξύ των παικτών των δυο ομάδων. Μετά από ένα βίαιο μαρκάρισμα του Λάμπρου στον Γκαρσία ο εξτρέμ της ΑΕΚ έσπρωξε εκτός φάσης τον αντίπαλό του.

18:49

33': Συνεχίζεται το παιχνίδι.

18:47

31': Ο Καμάου βρίσκει με το πόδι τον Χατζισαφί στο πρόσωπο. Έχει ματώσει ο Ιρανός αριστερός μπακ της ΑΕΚ και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ... Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο παίκτης του ΟΦΗ.

18:44
Out

27': Απειλεί η ΑΕΚ! Τζούφιο σουτ του Άμραμπατ από τα όρια της περιοχής και δεξιά, ο Τζαβέλλας δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή και η μπάλα βγαίνει έξω.

18:42

25': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Αραούχο μετά από μαρκάρισμα του Κοροβέση. Ξανά ματς στο λεπτό...

18:37
Απόκρουση

21’: Σουτ του Λάμπρου έξω από την περιοχή και αριστερά, εύκολα μπλοκάρει ο Στάνκοβιτς.

18:34
Out

18’: Ο Γκαρσία αφήνει για τον Μισελέν που σουτάρει από διαγώνια θέση δεξιά εντός περιοχής, εκτός εστίας η μπάλα.

18:31

Ο Αραούχο κερδίζει την κόντρα από τον Διαμαντή και με συρτό σουτ έξω από την περιοχή στέλνει τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Επασί γράφοντας το 0-1.

18:31
Goal

15': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:27

10': Η ΑΕΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι κατάφεραν να τη φρενάρουν.

18:22
Out

5': Ο Χατζισαφί σεντράρει από αριστερά, δύσκολη και μακρινή κεφαλιά από τον Τζαβέλλα, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Επασί.

18:20
Corner

4': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, δεν φέρνει κάτι η εκτέλεση του Γκαρσία.

18:18
Out

2': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μεγάλη μεταβίβαση του Μισελέν για τον Γκαρσία, που προλαβαίνει την έξοδο του Επασί στα όρια της περιοχής, πλασάρει από πάνω του, λίγο έξω η μπάλα.

18:16

1': Σέντρα στο ματς.

18:12

Αυτή τη στιγμή το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο, μπροστά σε αρκετό κόσμο στις εξέδρες.

18:09

Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες στο Ηράκλειο, με λιακάδα και τη θερμοκρασία στους 30 βαθμούς Κελσίου.

18:04

Μοιρασμένη η προϊστορία των δύο ομάδων στο «Γεντί Κουλέ», με τους γηπεδούχους να μετρούν 16 νίκες, έναντι 15 των «κιτρινόμαυρων» ενώ 11 ματς έληξαν ισόπαλα.

17:59

Από την πλευρά της, η Ένωση θα κυνηγήσει το 2Χ2 έχοντας ξεκινήσει με εντός έδρας νίκη με 3-0 επί του Ιωνικού.

17:57

Μετά το 0-0 της πρεμιέρας στο «Κλεάνθης Βικελίδης» απέναντι στον Άρη, οι Κρητικοί θα επιχειρήσουν να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα και κόντρα στην ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς.

17:53

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε συντροφιά την αναμέτρηση ΟΦΗ - ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.