1
23:41

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:40

Κόσοβο - Ελλάδα 1-1. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια του και πλέον η πρόκριση για τα τελικά του Μουντιάλ του Κατάρ δυσκολεύει για τα καλά.

23:40

Λήξη του αγώνα.

23:40

90+5': Κόρνερ για την Ελλάδα από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

23:37

Ο Μπιτίκι κάνει τη σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά πάσα του Χαντεργκιονάι στο δεύτερο δοκάρι για τον Μουρίκι που με νέα κεφαλιά σκοράρει από κοντά για το 1-1.

23:37

90+2': ΓΚΟΛ για το ΚΟΣΟΒΟ!

23:35

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

23:33

89': Αλλαγή για την Ελλάδα με τον Κυρ. Παπαδόπουλο να παίρνει τη θέση του Τσιμίκα.

23:31

87': Κίτρινη κάρτα στον Βλαχοδήμο για καθυστέρηση.

23:31

86': Συρτό σουτ του Μουρίκι λίγο μέσα από την περιοχή, άστοχο.

23:28

84': Αλλαγή για το Κόσοβο. Έξω ο Χαλίμι, μέσα ο Μουσλίγια.

23:28

83': Κόρνερ για το Κόσοβο από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

23:24

80': Φούντας αντί Παυλίδη η δεύτερη αλλαγή της Ελλάδας.

23:22

78': Διπλή αλλαγή για το Κόσοβο. Ο Φαζλίγι στη θέση του Αλίτι και ο Λοσάι σε αυτή του Μπερίσα.

23:22

77’: Εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου από τον άξονα, γυριστή κεφαλιά του Μαυροπάνου από το πέναλτι, 3 μέτρα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μούριτς.

23:18

74': Όλα καλά με τον Μαυροπάνο, συνεχίζεται το ματς.

23:18

73': Κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στον προπονητή του Κοσόβου, Μπερνάρντ Σαλάντ.

23:16

72': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Μαυροπάνος μετά από ένα χτύπημα που δέχθηκε από τον Μουρίκι.

23:16

71': Σουτ του Βοϊβόντα έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα στα... πουλιά.

23:12

68': Κίτρινη κάρτα στον Χαλίμι.

23:11

67': Ευκαιρία για το Κόσοβο! Ο Ρασίτσα εκτελεί το κόρνερ, ο Ραχμάνι παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι στέλνοντας τη μπάλα λίγο έξω.

23:10

66': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά

23:07

63': Αλλαγή για την Ελλάδα. Μάνταλος αντί Δουβίκα.

23:05

61': Λάθος γύρισμα με το κεφάλι από τον Μπουχαλάκη προς τον Βλαχοδήμο, δεν προλαβαίνει να μπει στη φάση ο Μπίτικι και ο Έλληνας γκολκίπερ μαζεύει.

23:01

55': Βελτιωμένη η εικόνα της Εθνικής μας στο δεύτερο ημίχρονο. Πλέον αναπτύσσεται πιο άνετα, απόρροια και του γκολ.

22:55

51': Κίτρινη κάρτα στον Βοϊβόντα.

22:50

46': Τώρα αρχίζει το δεύτερο 45λεπτο.

22:49

Υπάρχει ένα θέμα με τα δίχτυα της μίας εστίας γι' αυτό υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του δεύτερου μέρους.

22:47

Αλλαγή για το Κόσοβο, με τον Μπίτικι να αντικαθιστά τον Λ.Μ. Καστράτι.

22:35

Η Ελλάδα προηγείται με 1-0 μέσα στο Κόσοβο χάρη στο γκολ του Δουβίκα στο 45+2'.

22:33

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

22:32

Είναι το πρώτο γκολ του 22χρονου επιθετικού με τη φανέλα της Εθνικής.

22:32

Υπέροχη κάθετη του Μπακασέτα στην πλάτη της άμυνας του Κοσόβου για τον Δουβίκα ο οποίος με πλασέ απέναντι από τον Μούριτς γράφει το 0-1.

22:32

45+2': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!

22:32

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

22:28

43': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Τσιμίκας.

22:25

40': Κόρνερ για το Κόσοβο από τα δεξιά με τον Χαλίμι, μαζεύει εύκολα ο Βλαχοδήμος.

22:20

35': Κίτρινη κάρτα στον Λ.Μ. Καστράτι.

22:16

30': Στο 59% υπέρ του Κοσόβου η κατοχή της μπάλας έναντι 41% της Ελλάδας.

22:11

26': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, βγάζει την άμυνα ο Τσιμίκας.

22:09

24': Κόρνερ για την Εθνική μας από τα δεξιά, διώχνει με το κεφάλι ο Μουρίκι.

22:08

23': Γύρισμα του Ανδρούτσου από τα δεξιά με τη μπάλα να παίρνει ύψος και να καταλήγει απευθείας άουτ.

22:04

19': Κόρνερ για την Ελλάδα από τα αριστερά, εκτελείται πλασαριστά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

22:04

18': Εκτελεί το κόρνερ ο Μπερίσα, απομακρύνει ο Γιαννούλης, μονοκόμματο σουτ του Ρασίτσα εκτός περιοχής, ψηλά έξω.

22:02

17': Κόρνερ για το Κόσοβο από τα δεξιά.

22:01

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά στην Πρίστινα, χωρίς φάση ο αγώνας.

21:54

10': Προσπαθεί να κάνει παιχνίδι η Εθνική μας αλλά δυσκολεύεται από το πρέσινγκ των Κοσοβάρων.

21:52

6': Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, τη βλέπει ο Τζαβέλλας για ένα φάουλ στον Λ.Μ. Καστράτι.

21:48

Οι γηπεδούχοι κυκλοφορούν τη μπάλα στα πρώτα λεπτά.

21:45

1': Σέντρα στο ματς.

21:41

Και τώρα η ανάκρουση των εθνικών ύμνων. Πρώτα της Ελλάδας, ακολουθεί του Κοσόβου.

21:39

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν αυτή τη στιγμή την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.