2
23:58

Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

23:57

Η Ιταλία παίρνει τη νίκη κόντρα στο Βέλγιο και προκρίνεται στα ημιτελικά του Euro, όπου θα τεθεί αντιμετωπή με την Ισπανία.

23:56

90'+8: Λήξη στην αναμέτρηση, Βέλγιο - Ιταλία 1-2.

23:55

90'+7: Κόρνερ για το Βέλγιο από τα δεξιά από τον Μέρτενς, κεφαλιά του Βερμαελέν, η μπάλα άουτ.

23:50

90'+1: Γεμίζει με εκτέλεση φάουλ ο Ντε Μπρόινε, επιθετικό φάουλ του Βίτσελ στον Ντοναρούμα, που βρίσκεται στο έδαφος.

23:50

90'+1: Αλλαγή για την Ιταλία. Τολόι στη θέση του Κιέζα.

23:49

90': Πέντε λεπτά καθυστερήσεων...

23:48

90': Ο Ντε Μπρόινε εκτελεί απευθείας ένα φάουλ, ο Μπεράρντι φεύγει από τη θέση του και βρίσκει την μπάλα. Βλέπει κίτρινη για αυτή την κίνηση.

23:46

88': Έχουν την κατοχή οι Βέλγοι, που αναζητούν την ισοφάριση για να πάει το ματς στην παράταση.

23:42

84': Ωραία ατομική ενέργεια του Ντοκού, το σουτ έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια του Ντοναρούμα η μπάλα.

23:37

79': Διπλή αλλαγή για την Ιταλία. Μπεράρντι και Έμερσον στις θέσεις των Ινσίνιε και Σπινατσόλα, με τον τελευταίο να αποχωρεί με φορείο.

23:35

77': O Σπινατσόλα έχει πρόβλημα και ζητά αλλαγή. Στο έδαφος ο άσος της Ρόμα, που κλαίει.

23:34

75': Δύο αλλαγές και για την Ιταλία. Κριστάντε και Μπελότι στις θέσεις των Βεράτι και Ιμόμπιλε.

23:33

74': Αναγκαστική αλλαγή για το Βέλγιο. Πρετ στη θέση του Σαντλί.

23:30

Ο Σαντλί έχει πρόβλημα τραυματισμού και έτσι θα περάσει εκτός γηπέδου τρία λεπτά αφότου μπήκε.

23:29

71': Σέντρα του Σαντλί από τα αριστερά της περιοχής, ο Λουκάκου δεν βρίσκει την μπάλα με το κεφάλι και έτσι η ευκαιρία για ισοφάριση χάνεται.

23:28

70': Διπλή αλλαγή για το Βέλγιο. Μέρτενς και Σαντλί αντί των Τίλεμανς και Μενιέ.

23:27

69': Ευκαιρία για την Ιταλία. Σουτ του Ινσίνιε από αριστερή πλάγια θέση και εκτός περιοχής, πέφτει και διώχνει ο Κουρτουά.

23:24

66': Ευκαιρία για την Ιταλία. Ινσίνιε τη σέντρα από τα αριστερά, Σπινατσόλα το σουτ, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κουρτουά.

23:20

62': Εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά ο Ντε Μπρόινε, διώχνει μακριά η ιταλική άμυνα.

23:19

61': Ευκαιρία για το Βέλγιο. Ο Ντε Μπρόινε γύριζει από τα αριστερά στον Λουκάκου, το σουτ μέσα από την μικρή περιοχή, ο Σπινατσόλα διώχνει σε κόρνερ με το δεξί πόδι.

23:17

59': Σε θέση οφσάιντ ο Ινσίνιε.

23:15

57': Κόρνερ για την Ιταλία με τον Ινσίνιε από τα αριστερά, απομακρύνεται σε πλάγιο η μπάλα.

23:13

55': Κόρνερ για το Βέλγιο από τα αριστερά με τον Ντε Μπρόινε, πλασαριστά στον Ντοκού, το γύρισμα, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Ντοναρούμα.

23:06

48': Κόρνερ για την Ιταλία από τα αριστερά με τον Βεράτι, διώχνουν σε νέο οι Βέλγοι. Περνάει και αυτό ανεκμετάλλευτο.

23:05

47': Ο Βεράτι στρώνει στον Κιέζα, το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

23:04

46': Έναρξη στο δεύτερο μέρος...