Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

20:56

Οι Σκανδιναβοί έφτασαν τους 7 βαθμούς, ενώ οι Πολωνοί έμειναν στον 1 πόντο και έτσι αποχαιρετούν τη διοργάνωση.

20:55

Η Σουηδία, αν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0, είδε την Πολωνία να φέρνει το ματς στο 2-2 με τον Λεβαντόσφσκι, ωστόσο πήρε το τρίποντο και την πρώτη θέση στον όμιλο στο φινάλε.

20:54

Τέλος στο ματς. Σουηδία - Πολωνία 3-2.

20:53

Ο Κολουσέφσκι βγάζει για τον Κλάισον, που πλασάρει από κοντά τον Σέζνι για το 3-2.

20:52

90'+3: ΓΚΟΛ για την ΣΟΥΗΔΙΑ!

20:51

90'+2: Λάρσον το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Σέζνι.

20:50

90'+1: Κεφαλιά του Σφιντέρσκι, η μπάλα άουτ.

20:49

90': Πέντε λεπτά καθυστερήσεων στην αναμέτρηση...

20:48

89': Ευκαιρία για την Πολωνία. Σέντρα - σουτ του Λεβαντόφσκι, η μπάλα περνάει από όλους και ο Όλσεν διώχνει δύσκολα.

20:46

86': O Μπερεζίνσκι κάνει ένα σκαστό σουτ, αλλά ο Όλσεν μπλοκάρει αυτή τη φορά.

20:45

Ο Φρανκόφσκι γυρίζει την μπάλα από τα αριστερά και ο Λεβαντόφσκι πλασάρει τον Όλσεν για το 2-2.

20:43

84': ΓΚΟΛ για την ΠΟΛΩΝΙΑ!

20:42

83': Κίτρινη κάρτα στον Γκλικ για φάουλ στον Κολουσέφσκι.

20:39

81': Σουτ του Πλακέτα έξω από την περιοχή, πολύ άστοχο, η μπάλα άουτ.

20:39

80': Πιέζει για την ισοφάριση η Πολωνία.

20:37

78': Αλλαγή και για την Πολωνία. Πλακέτα ανγί Κριχόβιακ.

20:36

77': Αλλαγή για την Σουηδία. Ο Κλάισον πάιρνει τη θέση του Φόρσμπεργκ.

20:33

74': O Κριχόβιακ βλέπει κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Όλσον.

20:32

73': Αλλαγή για την Πολωνία. Κοζλόφσκι στη θέση του Κλιτς.

20:30

71': Eκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά ο Φόρσμπεργκ, απομακρύνεται η μπάλα.

20:29

70': Σουτ του Φόρσμπεργκ έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει στον Κριχόβιακ και φεύγει σε κόρνερ.

20:27

68': Διπλή αλλαγή για την Σουηδία. Μπεργκ και Κραφτ στις θέσεις των Ίσακ και Λούτσιγκ.

20:25

65': O Ζβιέτσοκ σκοράρει, αλλά το γκολ δεν μετράει μετά από υπόδειξη για οφσάιντ. Σωστή απόφαση, με τη φάση να τσεκάρεται και από το VAR.

20:20

61': Αλλαγή για την Πολωνία. Ζβιέτσοκ αντί Ζόβζιακ.

20:20

Ο Λεβαντόφσκι με φοβερό σουτ από αριστερή πλάγια θέση στέλνει την μπάλα στο αριστερό «παραθυράκι» του Όλσεν για το 2-1.

20:20

61': ΓΚΟΛ για την ΠΟΛΩΝΙΑ!

20:19

Ωραία ενέργεια και γύρισμα του Κολοσουσέφσκι από τα δεξία, Φόρσμπεργκ το δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και 2-1.

20:17

59': ΓΚΟΛ για την ΣΟΥΗΔΙΑ!

20:16

57': Κόρνερ για την Σουηδία από τα δεξιά με τον Λάρσον, σουτ του Φόρσμπεγκ, ψηλά η μπάλα.

20:14

55': Αλλαγή για την Σουηδία. Ο Κουάισον δίνει τη θέση του στον Κολουσέφσκι.

20:11

52': Ευκαιρία για την Πολωνία. Ο Κριχόβιακ επιχειρεί ένα σουτ έξω από την περιοχή, πέφτει και διώχνει στη δεξιά του γωνία ο Όλσεν.

20:09

49': Ευκαιρία για την Σουηδία. Ο Κουάισον το σουτ, αποκρούει ο Σέζνι, Φόρσμπεργκ νέο σουτ στην επανφορά, στα σώματα η μπάλα.

20:08

48': Ζιελίσνσκι το σουτ, κόντρα πάνω στον Λίντελοφ και η μπάλα κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:06

47': Ευκαιρία για την Πολωνία. Δυνατό σουτ του Ζιελνίσκι από μακριά, αποκρούει ξανά ο Όλσεν.

20:04

46': Αλλαγή για την Πολωνία. Φρανκόφσκι αντί του Πούσαζ.

20:04

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.