5
20:57

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

20:56

Εντυπωσιακή η Ισπανία, συντρίβει με 0-5 τη Σλοβακία και ως δεύτερη του 5ου ομίλου προκρίνεται στους «16», όπου θα αντιμετωπίσει την Κροατία. Τρίτοι με 3 βαθμούς οι Σλοβάκοι, δεν βρίσκονται μεταξύ των 4 καλύτερων τρίτων και μένουν εκτός.

20:55

Τέλος στο ματς.

20:55

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Σκρίνιαρ.

20:51

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:51

90’: Πέμπτη αλλαγή για τη Σλοβακία, με τον Μπένες να αντικαθιστά τον Χάμσικ.

20:48

85': Διαδικαστικά πλέον τα τελευταία λεπτά του αγώνα.

20:42

81': Ωραίο γύρισμα του Άλμπα από τα αριστερά, δεν μπορεί ο Τραορέ την προβολή σε κενή εστία.

20:38

77': Κλείνουν οι αλλαγές των Ισπανών. Τραορέ αντί Μορένο και Ογιαρθάμπαλ αντί Αθπιλικουέτα.

20:34

Πάρτι των Ισπανών απέναντι στην άμυνα της Σλοβακίας που θυμίζει παιδική χαρά.

20:33

Μετά από... αναμπουμπούλα στην περιοχής της Σλοβακίας, ο Π. Τόρες κάνει την κεφαλιά και ο Κούτσκα σκοράρει άθελά του για το 0-5.

20:32

72': ΓΚΟΛ για την ΙΣΠΑΝΙΑ!

20:32

71': Έξω ο Μπουσκέτς μέσα ο Τιάγκο, βγαίνει και ο Έρικ Γκαρθία για να μπει ο Π. Τόρες για τους Ισπανούς.

20:30

69’: Διπλή αλλαγή για τη Σλοβακία. Βάις αντί Μακ και Σουσλόβ αντί Χαρασλίν.

20:29

69': Cooling break...

20:27

Παράλληλο γύρισμα του Σαράμπια μέσα από την περιοχή και δεξιά, τακουνάκι του Φ. Τόρες και μέσα. 0-4 οι Ίβηρες. Σκοράρει στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα ο άσος της Μάντσεστερ Σίτι.

20:27

67': ΓΚΟΛ για την ΙΣΠΑΝΙΑ!

20:26

66’: Αλλαγή για την Ισπανία. Φ. Τόρες αντί Μοράτα.

20:22

62': Μακρινό σουτ του Χαρασλίν, απελπιστικά άστοχο.

20:20

60': Κίτρινη κάρτα στον Άλμπα.

20:18

Από τα αριστερά ο Άλμπα σεντράρει χαμηλά για τον Σαράμπια, που με μονοκόμματο πλασέ από το ύψος του πέναλτι νικά τον Ντουμπράβκα σημειώνοντας το 0-3.

20:17

56': ΓΚΟΛ για την ΙΣΠΑΝΙΑ!

20:16

55': Ο Μακ πετάει στον κενό χώρο για τον Ντούρις, που πλασάρει πέφτοντας, μέσα από την περιοχή και αριστερά, αλλά ο Ουνάι Σιμόν μαζεύει χωρίς πρόβλημα.

20:13

51': Παρά τα δύο γκολ που έχουν στην πλάτη, οι Σλοβάκοι παραμένουν κλεισμένοι πίσω...

20:06

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

20:05

Διπλή αλλαγή για τη Σλοβακία. Ο Ντούρις στη θέση του Ντούντα και ο Λομπότκα σε αυτή του Χρομάντα.

19:51

Πολύ ανώτερη η Ισπανία, προηγείται δικαιότατα των Σλοβάκων με 0-2 που έχουν σε κακή μέρα τον τερματοφύλακά τους.

19:51

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

19:49

Γέμισμα του Ρόδρι στη μεγάλη περιοχή, κακή έξοδος του Ντουμπράβκα που βγαίνει αριστερά να πιέσει τον Μορένο, ο Ισπανός επιθετικός σεντράρει και ο Λαπόρτ με κεφαλιά σκοράρει για το 0-2.

19:48

45+3': ΓΚΟΛ για την ΙΣΠΑΝΙΑ!

19:48

45+2': Κόρνερ για την Ισπανία από τα δεξιά, δίχως κάποιο αποτέλεσμα.

19:46

45+1': Ο Μορένο κάνει το σουτ μέσα από το ημικύκλιο, χωρίς δύναμη, μπλοκάρει ο Ντουμπράβκα.

19:46

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:45

45': Μακρινό σουτ του Κόκε, λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ντουμπράβκα.

19:40

40': Κίτρινη κάρτα στον Μπουσκέτς.

19:36

36': Ο Ντούντα φεύγει στην πλάτη της άμυνας της Ισπανίας, μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει λίγο άουτ. Ως μη γενόμενη όμως η φάση καθώς ήταν εκτεθειμένος.

19:32

Βολίδα του Σαράμπια λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και παίρνει τρελή τροχιά, ο Ντουμπράβκα πάει να τη διώξει σε κόρνερ αλλά τη στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του. Τρελό αυτογκόλ από τον Σλοβάκο γκολκίπερ, 0-1 οι Ισπανοί.

19:30

30': ΓΚΟΛ για την ΙΣΠΑΝΙΑ!

19:26

25': Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές. Ξανά ματς μετά από ένα λεπτό.

19:25

24’: Καλή στιγμή για την Ισπανία! Δυνατό σουτ του Μοράτα από το ημικύκλιο, αποκρούει σε κόρνερ ο Ντουμπράβκα το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

19:21

20': Ο Αθπιλικουέτα σεντράρει από τα δεξιά, ο Πέδρι πετάγεται στο κέντρο της άμυνας, όμως δεν μπορεί να κάνει την προβολή και η μπάλα καταλήγει άουτ.

19:19

19': Σέντρα του Πέδρι από τον άξονα, ο Σαράμπια βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της Σλοβακίας, αλλά πιάνει... αέρα και δίνει την ευκαιρία στον Ντουμπράβκα να μαζέψει.

19:15

15': Κόρνερ για την Ισπανία από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:14

13': Κίτρινη κάρτα στον Ντούντα.

19:12

Δεύτερο χαμένο πέναλτι για τον Ισπανό επιθετικό στο τουρνουά.

19:12

12': Εκτελεί το πέναλτι ο Μοράτα αλλά ο Ντουμπράβκα πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει.

19:11
Πέναλτι

Πάει να δει το βίντεο ο Κάιπερς και το δίνει. Υπήρξε όντως παράβαση καθώς ο Σλοβάκος μέσος κλώτσησε τον αντίπαλό του.

19:10

10’: Τσεκάρεται από τους VARίστες πιθανό πέναλτι του Χρομάντα πάνω στον Κόκε.

19:06

5’: Απειλεί η Ισπανία! Ο Μοράτα σουτάρει από πολύ πλάγια θέση αριστερά εντός περιοχής αλλά Ντουμπράβκα του λέει «όχι». Στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Αθπιλικουέτα βρίσκει στα σώματα.

19:01

1': Έναρξη αγώνα.

18:55

Και τώρα η ώρα των εθνικών ύμνων. Πρώτα της Σλοβακίας, εν συνεχεία της Ισπανίας.

18:54

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:53

Βέβαια, πολλά θα εξαρτηθούν και από το τι θα συμβεί στο άλλο ματς του ομίλου μεταξύ Σουηδίας και Πολωνίας.

18:50

Οι «φούριας ρόχας» στον αντίποδα, έχουν περιέλθει σε δεινή θέση καθώς έπειτα από τις ισοπαλίες με Σουηδία και Πολωνία κινδυνεύουν με πρόωρο αποκλεισμό. Συνεπώς, το «τρίποντο» αποτελεί μονόδρομο…

18:49

Μετά τη νίκη της πρεμιέρας επί της Πολωνίας και την ήττα από τη Σουηδία την προηγούμενη αγωνιστική, οι Σλοβάκοι θέλουν έστω το Χ για να προκριθούν στις 16 καλύτερες ομάδες του τουρνουά.

18:44

Η αναμέτρηση διεξάγεται στο Ολυμπιακό Στάδιο της Σεβίλλης.

18:38

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα Σλοβακία - Ισπανία, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου του Euro 2020, η οποία ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.