Εξέλιξη αγώνα
23:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:52

Η Ολλανδία κερδίζει με 3-2 την Ουκρανία και κάνει ιδανική πρεμιέρα στο Euro 2020.

23:52
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη του αγώνα.

23:49
Κίτρινη Κάρτα

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Σίντορτσουκ.

23:47
Αλλαγή

90+1': Πέμπτη αλλαγή για τους Ολλανδούς, με τον Ντεπάι να αφήνει τη θέση του στον Μάλεν.

23:46
Καθυστερήσεις

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος

23:45
Αλλαγή

88’: Διπλή αλλαγή για την Ολλανδία. Εκτός ο Βέγκχορστ για να μπει ο Λ. Ντε Γιονγκ, βγαίνει και ο Τίμπερ μέσα ο Βέλτμαν.

23:42

Φαρμακερή σέντρα του Άκε από τα αριστερά, ο Ντάμφρις νικά στον αέρα τον Ζιντσένκο και με κεφαλιά από το πέναλτι σκοράρει για το 3-2.

23:41
Goal

85': ΓΚΟΛ για την ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

23:38

Απίθανη εξέλιξη στο ματς, με την Ουκρανία να ισοφαρίζει από το... πουθενά.

23:36

Ο Μαλινόβσκι εκτελεί ένα φάουλ από τα αριστερά, ο Γιάρεμτσουκ πετάγεται στην καρδιά της ολλανδικής άμυνας και με εξαιρετική κεφαλιά ισοφαρίζει σε 2-2.

23:35
Goal

79': ΓΚΟΛ για την ΟΥΚΡΑΝΙΑ!

23:31

Ο Γιαρμολένκο πιάνει ένα απίθανο πλασαριστό σουτ έξω από την περιοχή και και στέλνει τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Στεκέλενμπουργκ μειώνοντας σε 2-1. Τρομερό τέρμα από τον Ουκρανό άσο!

23:31
Goal

75': ΓΚΟΛ για την ΟΥΚΡΑΝΙΑ!

23:29
Απόκρουση

72': Ο Γιάρεμτσουκ με πλάτη στο τέρμα, γυρίζει το κορμί του και σουτάρει με τη μία λίγο έξω από το ημικύκλιο, στην αγκαλιά του Στεκέλενμπουργκ η μπάλα.

23:27
Corner

71': Κόρνερ για την Ολλανδία από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:22
Αλλαγή

65': Αλλαγή για την Ουκρανία. Ο Σαπαρένκο στη θέση του Μάρλος που γίνεται αλλαγή στην αλλαγή.

23:20
Αλλαγή

64’: Διπλή αλλαγή για την Ολλανδία. Άκε και Βάινταλ αντί Μπλιντ και Φαν Άανχολτ αντίστοιχα.

23:17

Δεν υπάρχει κάτι το αντικανονικό σύμφωνα με τους VARίστες, μετράει κανονικά το γκολ του Βέγκχορστ.

23:17

Διαμαρτυρήθηκαν για επιθετικό φάουλ του Ντάμφρις οι Ουκρανοί, υπάρχει και υποψία για οφσάιντ. Τσεκάρεται στο VAR η φάση.

23:16

Από τα δεξιά ο Ντάμφρις μπαίνει στην περιοχή υπό την πίεση του Μικολένκο, που πέφτει κάτω, η μπάλα καταλήγει στον Βέγκχορστ που εκτελεί από κοντά και κάνει το 2-0.

23:15
Goal

58': ΓΚΟΛ για την ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

23:12
Απόκρουση

55’: Ο Βέγκχορστ κάνει το σουτ κεντρικά στα όρια της περιοχής, μπλοκάρει ο Μπούστσαν.

23:10

Χαμηλό γύρισμα του Ντάμφρις από τα δεξιά, δεν διώχνει καλά τη μπάλα ο Μπούστσαν και στην επαναφορά ο Βαϊνάλντουμ με πλασέ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι γράφει το 1-0.

23:09
Goal

52': ΓΚΟΛ για την ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

23:08

Στο... μισό γήπεδο έχει την Ουκρανία η Ολλανδία στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους.

23:02

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

22:47

Ανώτεροι οι Ολλανδοί, που έχουν σπαταλήσει αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν.

22:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ολλανδία - Ουκρανία 0-0.

22:46
Απόκρουση

45': Τακουνάκι του Γιάρεμτσουκ, ο οποίος πατά στον Γιαρμολένκο αλλά ο Στεκέλενμπουργκ διώχνει με τα πόδια.

22:46

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

22:44
Corner

44': Κόρνερ για την Ολλανδία από τα αριστερά με τον Ντεπάι, δεν αποφέρει κάτι.

22:40
Out

40’: Απειλεί ξανά η Ολλανδία! Σέντρα του Ντεπάι από τα αριστερά, ολομόναχος στο δεύτερο δοκάρι ο Ντάμφρις παίρνει την κεφαλιά αλλά δε μπορεί να τη στείλει στα δίχτυα.

22:38
Απόκρουση

39': Ευκαιρία για την Ολλανδία! Δυνατό σουτ του Βαϊνάλντουμ, με υπερένταση και με το ένα χέρι ο Μπούστσαν σώζει την Ουκρανία. Μεγάλη επέμβαση από τον 27χρονο τερματοφύλακα.

22:36
Out

36': Κόρνερ για την Ολλανδία από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα, η μπάλα φτάνει στον Φαν Άανχολτ που δοκιμάζει ένα σουτ από μακρινή απόσταση, ψηλά άουτ.

22:30
Απόκρουση

30': Σουτ του Γιαρμολένκο από διαγώνια θέση δεξιά εντός περιοχής, μπλοκάρει σταθερά ο Στεκέλενμπουργκ.

22:27
Απόκρουση

27': Ο Βέγκχορστ προσπαθεί να τσιμπήσει και να περάσει τον Μπούστσαν, αλλά ο γκολκίπερ της Ουκρανίας τον προλαβαίνει.

22:20

20': Ισορρόπησαν το ματς οι Ουκρανοί και έχουν πάρει μέτρα στο γήπεδο δίχως ωστόσο δεν μπορούν να γίνουν απειλητικοί.

22:16
Απόκρουση

16’: Σουτ του Γιάρεμτσουκ μέσα από την περιοχή και δεξιά, είναι αδύναμο και ο Στεκέλενμπουργκ μαζεύει εύκολα.

22:14

Εξαιρετικά γρήγορος ο ρυθμός στο πρώτο τέταρτο του αγώνα, με τους Ολλανδούς να έχουν το πάνω χέρι.

22:13
Αλλαγή

13’: Αναγκαστική αλλαγή για την Ουκρανία. Ο Ζουμπκόφ αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και στη θέση του μπαίνει ο Μάρλος.

22:08
Out

7’: Νέα ευκαιρία για την Ολλανδία. Ο Βαϊνάλντουμ σουτάρει στη κίνηση εντός περιοχής, έπειτα από γύρισμα του Ντάμφρις από τα δεξιά, και να στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:05
Απόκρουση

5': Μεγάλη ευκαιρία για την Ολλανδία! Φάση διαρκείας στα καρέ της Ουκρανίας, με τον Βαϊνάλντουμ να πασάρει στον Ντάμφρις που σουτάρει από τα δεξιά της μικρής περιοχής όμως ο Μπούστσαν αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

22:04
Out

4': Εκτελείται το κόρνερ από τον Μαλινόβσκι, κεφαλιά του Γιαρμολένκο στο δεύτερο δοκάρι, εντελώς άστοχη.

22:03
Corner

4: Κόρνερ για την Ουκρανία από τα δεξιά.

22:02
Απόκρουση

2': Ευκαιρία για την Ολλανδία! Ο Ντεπάι φεύγει στην κόντρα με τρομερό σπριντ, φτάνει έξω από την περιοχή και σουτάρει αλλά ο Μπούστσαν μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

22:01

1’: Έναρξη αναμέτρησης…

21:55

Και τώρα η ώρα των εθνικών ύμνων Ουκρανίας και Ολλανδίας.

21:54

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:53

Νωρίτερα, στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Αυστρία επιβλήθηκε με 3-1 της Βόρειας Μακεδονίας.

21:50

Αυτή είναι η πρώτη συνάντηση των δύο ομάδων σε επίσημο αγώνα καθώς έχουν δώσει μόνο δύο φιλικά. Το 2008 οι «οράνιε» είχαν επικρατήσει με 3-0 των Ουκρανών στο Ρότερνταμ ενώ το 2010 αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο Κίεβο.

21:45

Κοντά στις 16.000 θεατές θα παρακολουθήσουν την αναμέτρηση.

21:41

Ο αγώνας ξεκινά στις 22:00 και διεξάγεται στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα» του Άμστερνταμ.

21:37

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην Ολλανδία και την Ουκρανία για την 1η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Euro 2020.