0
17:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

17:51

Με γκολ του Στέρλινγκ στο 57', η Αγγλία επικρατεί με 1-0 της Κροατίας και ξεκινά με το... δεξί τις υποχρεώσεις της στο Euro 2020.

17:51

Τέλος στο ματς.

17:49

90+3': Με βαθιές μπαλιές προσπαθεί πλέον να απειλήσει η Κροατία...

17:48

90+2’: Αλλαγή για την Αγγλία. Αποχωρεί ο Στέρλινγκ, μέσα ο Κάλβερτ-Λιούιν.

17:46

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

17:45

89': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ ο Μπέλιγχαμ που χτύπησε κεφάλι με κεφάλι με τον Βίντα. Σηκώνεται ο Άγγλος άσος, συνεχίζεται ο αγώνας.

17:41

85': Αλλαγή για τους Κροάτες. Πάσαλιτς αντί Κόβατσιτς.

17:40

84': Σέντρα - σουτ του Πέρισιτς από τα αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο Πίκφορντ.

17:37

82': Αλλαγή για την Αγγλία. Ο Μπέλιγχαμ αντικαθιστά τον Κέιν.

17:34

78': Αλλαγή για την Κροατία. Εκτός ο Ρέμπιτς, μέσα ο Πέτκοβιτς.

17:32

75': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Στόουνς. Ξανά ματς στο λεπτό...

17:31

74': Φάουλ - γέμισμα του Τρίπιερ από τον άξονα, ο Μινγκς βγάζει με το κεφάλι στον αμαρκάριστο Στέρλινγκ που σουτάρει όμως ψηλά.

17:29

71': Αλλαγή για την Αγγλία. Εκτός ο Φόντεν για να μπει ο Ράσφορντ.

17:28

70': Διπλή αλλαγή για την Κροατία. Βλάσιτς αντί Μπρόζοβιτς και Μπρέκαλο αντί Κράμαριτς.

17:26

70': Εκτελεί το κόρνερ ο Μόντριτς, βολέ στη κίνηση από τον Μπρόζοβιτς, έξω.

17:25

70': Κόρνερ για την Κροατία από τα αριστερά.

17:23

67': Ευκαιρία για την Αγγλία! Εξαιρετικό χτύπημα φάουλ του Μάουντ, ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

17:22

66': Κίτρινη κάρτα στον Μπρόζοβιτς για φάουλ στον Μάουντ, περίπου 5 μέτρα εκτός περιοχής και δεξιά.

17:21

66': Καλή στιγμή για την Κροατία. Σουτ του Κόβατσιτς απέξω, κόντρα σε αμυντικό, νέο σουτ του Ρέμπιτς άουτ.

17:20

64': Κίτρινη κάρτα στον Φόντεν.

17:17

61': Μεγάλη ευκαιρία για τους Άγγλους! Παράλληλο γύρισμα του Μάουντ από τα αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι και πιεζόμενος από τον Γκβάρντιολ, πλασάρει αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:14

Ο Φίλιπς πασάρει κάθετα στον Στέρλινγκ, πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής, κόντρα στον Τσαλέτα-Τσαρ και στα δίχτυα. 1-0 οι γηπεδούχοι.

17:12

57': ΓΚΟΛ για την ΑΓΓΛΙΑ!

17:11

55': Μακρινό σουτ του Μόντριτς, μαζεύει με διπλή προσπάθεια ο Πίκφορντ.

17:07

51': Σε πολύ χαμηλό τέμπο το ματς...

17:04

48': Κίτρινη κάρτα στον Κόβατσιτς.

17:03

47': Οφσάιντ ο Πέρισιτς.

17:01

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

16:46

Αγγλία και Κροατία πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες στο 0-0.

16:45

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

16:43

43': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Τρίπιερ, πάνω στο τείχος η μπάλα.

16:41

42': Κίτρινη κάρτα στον Τσαλέτα-Τσαρ για χέρι στα όρια της περιοχής της Κροατίας. Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τους γηπεδούχους...

16:39

35': Μετά το γεμάτο υποσχέσεις ξεκίνημα, το παιχνίδι έχει αρχίσει πλέον να γίνεται κακό.

16:39

39': Οφσάιντ ο Φίλιπς, ήταν εκτεθειμένος.

16:30

Συμπληρώθηκε μισή ώρα αγώνα στο Γουέμπλεϊ, με τους παίκτες του Ζλάτκο Ντάλιτς να έχουν πλέον ισορροπήσει.

16:27

27’: Σέντρα του Βρσάλικο από τα δεξιά, με ωραία προσποίηση ο Ρέμπιτς αφήνει τη μπάλα για τον Πέρισιτς που σουτάρει με τη μία, ψηλά άουτ.

16:26

26': Σουτ του Στέρλινγκ έξω από την περιοχή και αριστερά, πολύ άστοχο.

16:24

24': Επικίνδυνη σέντρα του Βρσάλικο από τα δεξιά, καθαρίζει ψηλά ο Μινγκς.

16:23

22': Διατηρούν την κατοχή της μπάλας τα «λιοντάρια» σε αντίθεση με την Κροατία που δεν μπορεί να περάσει τη μεσαία γραμμή.

16:17

18': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Κέιν.

16:14

13': Πολύ δυνατό ξεκίνημα από την ομάδα του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ, που πιέζει ασφυκτικά τους Κροάτες.

16:09

9': Απειλεί η Αγγλία! Εκτελείται το κόρνερ, διώχνει με το κεφάλι ο Πέρισιτς στο δεύτερο δοκάρι, απευθείας βολέ του Φίλιπς απέξω, αλλά ο Λιβάκοβιτς αποκρούει.

16:08

8': Κόρνερ για τους Άγγλους από τα αριστερά.

16:05

6': ΔΟΚΑΡΙ για την Αγγλία! Ο Στέρλινγκ πασάρει δεξιά για τον Φόντεν που κάνει το πλασέ μέσα από την περιοχή, με τη μπάλα να σταματά στη δεξιά κάθετη δοκό του Λιβάκοβιτς.

16:01

1’: Σέντρα στο ματς.

15:57

Ώρα τώρα για την ανάκρουση των εθνικών ύμνων. Πρώτα της Κροατίας, θα ακολουθήσει της Αγγλίας.

15:55

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

15:53

Εκπλήξεις στην ενδεκάδα της Αγγλίας από τον Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ καθώς άφησε εκτός αποστολής τον Τσίλγουελ, στον πάγκο τον Σο ενώ ξεκινά στα αριστερά της άμυνας τον δεξιοπόδαρο Τρίπιερ!

15:52

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Σκωτία αντιμετωπίζει τη Δευτέρα (14/6) την Τσεχία.

15:47

Υπέρ των Άγγλων είναι η προϊστορία καθώς στα 10 έως τώρα ματς κόντρα στους «βατρένι» μετρούν 5 νίκες, 2 ισοπαλίες και 3 ήττες.

15:42

Η αναμέτρηση διεξάγεται στο Γουέμπλεϊ του Λονδίνου, μπροστά σε περίπου 22.000 φιλάθλους.

15:38

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Αγγλία - Κροατία, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του 4ου γκρουπ του Euro 2020, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.