22:32

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr

22:31
Σχόλιο

Η Δανία ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα είχε της ευκαιρίες, αλλά μπροστά της βρήκε έναν απίθανο Χραντέτσκικ, αλλά και μια εξαιρετικά οργανωμένη Φινλανδία. Η οποία με τη μοναδική ευκαιρία που βρήκε κατάφερε να πάρει προβάδισμα και να πάρει την πρώτη της νίκη στην ιστορία της.

22:31
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Φινάλε στην αναμέτρηση. Δανία - Φινλανδία 0-1

22:26
Αλλαγή

90': Aλλαγή για την Φινλανδία. Ο Βάισανεν στη θέση του Ραϊτάλα.

22:25
Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:25
Σχόλιο

Πολύ κοντά σε μία ιστορική νίκη βρίσκεται η πρωτάρα των μεγάλων διοργανώσεων Φινλανδία.

22:23
Απόκρουση

87' Σουτ του Πόουλσεν, η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται.

22:20
Σχόλιο

Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο, με την Δανία να πιέζει αλλά να μην μπορεί να βρεί το γκολ της ισοφάρισης.

22:19
Αλλαγή

84': Αλλαγή για την Φινλανδία. Ο Φορς αντί του Πογιάνπαλο.

22:18
Corner

82': Kόρνερ για την Δανία. Ο Γιένσεν εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

22:12
Αλλαγή

77' Διπλή αλλαγή και για την Φινλανδία. Ο Σούλερ αντί του Σπαρβ και ο Κάουκο αντί του Πούκι.

22:09
Απόκρουση

74': O Χόιμπιεργκ αναλαμβάνει την εκτέλεση, αλλά ο Χράντετσκι στην αριστερή γωνία και μπλοκάρει.

22:08
Πέναλτι

73': Πέναλτι για την Δανία. Ο Αραγιούρι ανατρέπει τον Πόουλσεν μέσα στην περιοχή.

22:06
Out

70': Σουτ του Βας έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

21:59
Αλλαγή

63': Διπλή αλλαγή για την Δανία. Βέστεργκααρντ αντί Κγιάερ και Σκοβ Όλσεν αντί Βιντ.

21:58
Σχόλιο

Η πρώτη φάση της Φινλανδίας είναι και γκολ, το οποίο είναι το πρώτο στην ιστορία της σε μεγάλα τουρνουά.

21:56

Ο Ούρονεν κάνει την σέντρα από τα αριστερά και ο Πογιάνπαλο με κοντινή κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

21:55
Goal

60': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ!

21:52
Απόκρουση

56' Σουτ του Βιντ, η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται.

21:49
Out

54': Ο Γιένσεν κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

21:46
Κίτρινη Κάρτα

51': Κίτρινη στον Σπαρβ.

21:40

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

21:36

Tέλος του πρώτου ημιχρόνου.

21:35

Δύο λεπτά καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο.

21:32
Αλλαγή

43': Αλλαγή για την Δανία. Ο Γιένσεν αντί του Έρικσεν.

21:31

O αγώνας αρχίζει και πάλι.

21:14

Σε λιγότερο από 20 λεπτά θα έχουμε δράση και πάλι.

21:13

Το Δανία - Φινλανδία συνεχίζεται κατόπιν επιθυμίας των παικτών των δύο ομάδων. Απομένουν τα τελευταία 4 λεπτά του 1ου μέρους και το 2ο ημίχρονο, με μία 5λεπτη διακοπή ήδη στο πρώτο ημιχρόνου

21:12

Τελικά έχουμε παιχνίδι και πάλι μετά τα ευχάριστα νέα.

20:14

Καλή συνέχεια από το a-sports.gr, με τις προσευχές μας στον Έρικσεν.

20:06

Πραγματικά μακάρι να επανέλθει ο 29χρονος άσος.

20:06

Ο Έρικσεν δεν είχε τις αισθήσεις του εξ αρχής και ύστερα από 20 λεπτά ακόμα δεν είναι γνωστό αν τις ανέκτησε ποτέ

20:06

Πραγματικά συγκλονιστικό αυτό που συνέβη.

20:05

Το ματς έχει ανασταλεί για την ώρα, όπως ανακοίνωσε η ΟΥΕΦΑ.

20:01

Το παιχνίδι δεν θα συνεχιστεί! Είναι επίσημο. Το ανακοίνωσε η ΟΥΕΦΑ

19:58

Αυτή την στιγμή, η ΟΥΕΦΑ στην επίσημη ιστοσελίδα της κάνει λόγο για διακοπή για ιατρικούς λόγους.

19:56

Ο Έρικσεν οδηγείται στα αποδυτήρια πάνω σε φορείο, μαζί με την υπόλοιπη εθνική ομάδα.

19:55

Τώρα αποχωρεί και το διαιτητικό τριο, για τα αποδυτήρια.

19:54

Οι ποδοσφαιριστές της εθνικής Φινλανδίας αποχωρούν και πηγαίνουν στα αποδυτήρια.

19:54

Να υπενθυμίσουμε ότι ο Έρικσεν έπεσε στο έδαφος χωρίς να συγκρουστεί με κανέναν. Κατέρρευσε στην προσπάθειά του να κάνει κοντρόλ.

19:49

Συμπαίκτες, αντίπαλοι και φίλαθλοι είναι συγκλονισμένοι.

19:48

Το παιχνίδι φυσικά έχει διακοπή.

19:46

Οι εικόνες στο Parken είναι συγκλονιστικές, με τους παίκτες της Δανίας να έχουν ξεσπάσει σε κλάματα.

19:46

Από τα τηλεοπτικά πλάνα φαίνεται ότι του κάνουν καρδιακές μαλάξεις.

19:45

Οι οπαδοί των δύο ομάδων προσεύχονται, ωστέ να επανέλθει ο άσος της Ίντερ.

19:44

Άπαντες είναι σοκαρισμένοι με αυτό το γεγονός. Ο Έρικσεν δέχεται τεχνική αναπνοή.

19:43

Μπαίνει το φορείο μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

19:42

Νέα διακοπή στο ματς. Ο Έρικσεν βρίσκεται στο έδαφος και έχει χάσει τις αισθήσεις του.

19:39
Out

40': Ο Μπρέιθγουεϊτ βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή και αριστερά και κάνει το σουτ, η μπάλα άουτ.

19:35

Έχουμε και πάλι ματς.

19:33

Νέα διακοπή στο ματς, ο Ο' Σένεσι έχει ματώσει και βρίσκεται στο έδαφος.

19:32
Corner

33: Κόρνερ για την Δανία. Ο Έρικσεν εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

19:31

Το ματς συνεχίζεται κανονικά.

19:30

Διακοπή στο ματς, καθώς ο Ούρονεν βρίσκεται στο έδαφος μετά από σύγκρουση με τον Χραντέτσκι.