Εξέλιξη αγώνα
16:40

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:39

Η Καλαμάτα παίρνει τη νίκη με 1-0 απέναντι στη Ρόδο και διατηρείται στο… ρετιρέ του Νότιου ομίλου της Football League, αυξάνοντας παράλληλα τη διαφορά από τα δεύτερα «ελάφια» στο +5.

16:37
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη του αγώνα.

16:36

90+6': Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρόδο! Ο Νικολόπουλος σεντράρει από τα αριστερά, ο Ταΐρης χάνει τη μπάλα μέσα από τα χέρια, κεφαλιά του Δελαπόρτα, ο Μακρής δεν μπορεί να τη βρει με προβολή, με τον Τσελεπίδη να διώχνει πάνω στη γραμμή και στη συνέχεια τον γκολκίπερ των γηπεδούχων να μπλοκάρει.

16:32
Out

90+2': Μακρινό σουτ του Μπαξεβάνου, χωρίς τύχη.

16:31
Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:30

88’: Πέναλτι ζητά ο Αρναρέλλης από παρέμβαση του Μαβινγκά. Κοντά στη φάση ο ρέφερι, δεν υπάρχει κάτι…

16:28
Κίτρινη Κάρτα

87': Από μία κίτρινη κάρτα σε Καψάλη και Αλεξόπουλο επειδή είχαν μία αψιμαχία.

16:27

86': Κίτρινη κάρτα στον Ταΐρη για καθυστέρηση.

16:24
Αλλαγή

84': Πέμπτη αλλαγή για τη Ρόδο. Μακρής αντί Μαρτσάκη.

16:22
Corner

81': Κόρνερ για τη Ρόδο από τα αριστερά, βγάζει με τη γροθιά ο Ταΐρης.

16:20
Out

78': Διαγώνιο σουτ του Αλεξόπουλου μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

16:18
Out

77': Καλή στιγμή για την Καλαμάτα! Ο Αναστασόπουλος πασάρει στον Μαρκόφσκι που πλασάρει λίγο εκτός περιοχής και δεξιά, ελάχιστα άουτ.

16:13
Αλλαγή

73’: Αλλαγή για τη «Μαύρη Θύελλα». Εκτός αγώνα ο Μπουσμπίμπα, μέσα ο Γκαλίτσιος.

16:09
Αλλαγή

69': Νικολόπουλος αντί του τραυματία Ρεβυθόπουλου για τη Ρόδο. Ακόμα μία αναγκαστική αλλαγή στο ματς.

16:08

67': Τίποτα το αξιόλογο από πλευράς ευκαιριών στο δεύτερο ημίχρονο.

16:04
Corner

63': Κόρνερ για την Καλαμάτα από τα δεξιά, διώχνει με κεφαλιά ο Τσίπρας.

16:01
Αλλαγή

58’: Τρίτη αλλαγή για τη Ρόδο, αναγκαστική. Ο Δελαπόρτας μπαίνει αντί του Καραγεώργη που υπέστη τράβηγμα.

15:59
Αλλαγή

58’: Διπλή αλλαγή για την Καλαμάτα. Νατσιόπουλος αντί Σουμπίνιο και Αλεξόπουλος αντί Ηλιόπουλου.

15:56

55': Επικίνδυνο γύρισμα του Παπατόλιου μέσα από την περιοχή και αριστερά, κόβει σωτήρια με τακουνάκι ο Καψάλης.

15:53
Αλλαγή

53': Αναγκαστική αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Παυλίδης, που αντιμετώπισε πρόβλημα στο πρώτο ημίχρονο, δεν μπορεί να συνεχίσει και παραχωρεί τη θέση του στον Αναστασόπουλο.

15:50

49': Μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο το ιατρικό τιμ καθώς ο Παπατόλιος δέχθηκε τη μπάλα στο πρόσωπο. Είναι καλά ο μέσος της Καλαμάτας και το ματς συνεχίζεται.

15:46

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

15:46
Αλλαγή

Δύο αλλαγές για τη Ρόδο. Χύσι και Σερέντιουκ στις θέσεις των Σουλάι και Βουργουτζή αντίστοιχα.

15:32

Με γκολ του Μπουσμπίμπα στο 24' η Καλαμάτα προηγείται με 1-0 της Ρόδου που είχε δοκάρι στο 32' με τον Αρναρέλλη.

15:31

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

15:30

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.

15:29
Out

44': Απειλεί η Καλαμάτα, με τον Παπατόλιο να δοκιμάζει ένα μακρινό σουτ και να στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15:27

42': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή της Καλαμάτας, Νίκο Αναστόπουλο, για διαμαρτυρία.

15:22

36': Πρόβλημα τώρα με τον Κωνσταντινόπουλο. Δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ ο αριστερός μπακ της Καλαμάτας. Για λίγο εκτός αγωνιστικού χώρο και επανέναρξη αγώνα.

15:18
Δοκάρι

32’: ΔΟΚΑΡΙ για τη ΡΟΔΟ! Ο Τσίπρας πασάρει κάθετα για τον Αρναρέλλη ο οποίος βγαίνει φάτσα με τον Ταΐρη και κάνει το πλασέ, ο γκολκίπερ της Καλαμάτας αποκρούει και στη συνέχεια η μπάλα χτυπά στο δεξί κάθετο δοκάρι και φεύγει κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

15:16
Out

31': Ο Σουμπίνιο κάνει το σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής και δεξιά, άουτ.

15:15

30': Μικρή διακοπή. Έχει τραυματιστεί ο Παυλίδης και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Ξανά ματς στο λεπτό.

15:12

26': Στο 72% η κατοχής της μπάλας υπέρ των Καλαματιανών έναντι 28% των φιλοξενούμενων.

15:10

Μπαλιά του Παυλίδη στην πλάτη της άμυνας της Ρόδου για τον Μπουσμπίμπα, που μπαίνει στην περιοχή και τετ α τετ με τον Πίτκα πλασάρει εύστοχα για το 1-0.

15:09
Goal

24': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΑΜΑΤΑ!

15:06

Συστάσεις από τα μεγάφωνα να τηρηθούν οι απαραίτητες αποστάσεις από τους λιγοστούς φιλάθλους που βρίσκονται στις εξέδρες, λόγω του κορωνοϊού.

15:02
Corner

15': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, το εκτελεί ο Μπουσμπίμπα με πάσα για τον Παυλίδη, που δίνει ξανά στον Ολλανδό εξτρέμ, σέντρα, διώχνει η άμυνα της Ρόδου.

14:58

13': Κίτρινη κάρτα στον Μαβινγκά.

14:55
Out

10': Συρτό σουτ του Μπουσμπίμπα εντός περιοχής και αριστερά, δεν είναι καλό, δύο μέτρα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πίτκα.

14:52

Οι γηπεδούχοι έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο ξεκίνημα, προσπαθώντας να πιέσουν ψηλά.

14:50
Απόκρουση

4': Σέντρα του Μαβινγκά από τα δεξιά, γυριστή κεφαλιά του Ηλιόπουλου, μπλοκάρει εύκολα ο Πίτκας.

14:48
Οφσάιντ

3': Οφσάιντ ο Μπουσμπίμπα, σωστό.

14:46

1': Σέντρα στο ματς.

14:42

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:40

Καλοκαιρινός ο καιρός στην Καλαμάτα, με λιακάδα και τη θερμοκρασία στους 24 βαθμούς Κελσίου.

14:39

Το παιχνίδι του πρώτου γύρου είχε λήξει ισόπαλο με σκορ 0-0.

14:36

Οι Ροδίτες στον αντίποδα προέρχονται από εντός έδρας νίκη με 2-1 επί του Αστέρα Βλαχιώτη και είναι δεύτεροι με 20 βαθμούς, έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο.

14:32

Η «Μαύρη Θύελλα», που την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε με 1-0 από την Επισκοπή στην Κρήτη, βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 22 πόντους.