2
16:59

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

16:57

Με ανατροπή η Ρόδος κερδίζει με 1-2 τη Νίκη Βόλου, πηγαίνει στους 17 βαθμούς και ανεβαίνει στη δεύτερη θέση της κατάταξης. Μένουν στα... χαμηλά με 9 οι γηπεδούχοι.

16:57

Λήξη του αγώνα.

16:56

Ο Μπαξεβάνος εκτελεί το κόρνερ, ολιγωρία στην άμυνα της Νίκης Βόλου και ο Μαρτσάκης από κοντά πλασάρει για το 1-2.

16:55

90+4': ΓΚΟΛ για τη ΡΟΔΟ!

16:54

90+3': Κόρνερ για τη Ρόδο από τα αριστερά

16:52

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:51

90': Ο Ροχάνο εκτελεί το πέναλτι αλλά ο Πίτκας πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει κρατώντας το 1-1.

16:50
Πέναλτι

88’: ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ! Ο Ροχάνο μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, ο Ρεβυθόπουλος τον ανατρέπει και ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα.

16:47

86': Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Σαλαμούρα να σουτάρει χαμηλά με το αριστερό από το ύψος του πέναλτι, 2 μέτρα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.

16:46

85': Πιέζει για το δεύτερο γκολ η Νίκη Βόλου.

16:43

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα στο τελευταίο δεκάλεπτο.

16:42

81': Κίτρινη κάρτα στον Σαλαμούρα επειδή προσπάθησε να εκμαιεύσει πέναλτι.

16:41

80’: Σαλαμούρας αντί Πολίμου η τρίτη αλλαγή των γηπεδούχων.

16:39

77’: Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Ρόδος. Ριτάκο αντί του τραυματία Δελαπόρτα και Μαρτσάκης αντί Τσίπρα.

16:35

74': Αλλαγή για τη Ρόδο. Έξω Σερέντιουκ, ο μέσα ο Βουργουτζής.

16:32

72': Ο Σερέντιουκ σουτάρει από τη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Περιστερίδης.

16:28

67': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά με τον Δελαπόρτα, χάνει ξανά τη μπάλα ο Περιστερίδης αλλά μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

16:26

65': Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου, με τον Γκονζάλες να σουτάρει μέσα από την περιοχή και δεξιά και τον Πίτκα να εκτινάσσεται στο αριστερό «παραθυράκι» και να αποκρούει με το ένα χέρι σε κόρνερ που δεν φέρνει κάποιο όφελος.

16:25

64’: Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Ο Γκονζάλες στη θέση του Μπόσιο.

16:23

Εκτελείται πλασαριστά το κόρνερ, σέντρα, ο Περιστερίδης πάει να μπλοκάρει τη μπάλα, που τη χάνει μέσα από τα χέρια, και ο Τσίπρας από κοντά με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1. Τραγικό λάθος από τον γκολκίπερ της Νίκης Βόλου.

16:23

62': ΓΚΟΛ για τη ΡΟΔΟ!

16:22

61’: Κόρνερ για τη Ρόδο από τα δεξιά.

16:21

59’: Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου! Ο Κρουθ βγαίνει τετ α τετ με τον Πίτκα, πλασάρει αλλά ο γκολκίπερ της Ρόδου του λέει «όχι».

16:18

56’: Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Εκτός γηπέδου ο Τζοβάρας, μπαίνει ο Μπιτσάκος.

16:18

56’: Διπλή αλλαγή για τη Ρόδο. Νικολόπουλος αντί Σουλάι και Δελαπόρτας αντί Μακρή.

16:13

51’: ΔΟΚΑΡΙ για τη ΡΟΔΟ! Ο Μακρής σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα σκάει στο έδαφος και χτυπά στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Περιστερίδη.

16:12

51': Οφσάιντ ο Ροχάνο, σωστή υπόδειξη.

16:12

Ο Ροχάνο σεντράρει από τα δεξιά, κεφαλιά - ψαράκι του Τζοβάρα στο δεξί κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μέτσε πλασάρει στην κενή εστία γράφοντας το 1-0.

16:10

49': ΓΚΟΛ για τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ!

16:08

47': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Τζοβάρας αμαρκάριστος στο ύψος του πέναλτι σουτάρει, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι,

16:07

46': Σουτ του Αρναρέλλη έξω από την περιοχή και αριστερά, πολύ άστοχο.

16:06

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

15:52

Νίκη Βόλου και Ρόδος πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες στο 0-0,

15:51

Δεν θα εκτελεστεί το κόρνερ καθώς ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του πρώτου μέρους.

15:51

45+6': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Κρουθ, κόντρα στο τείχος και κόρνερ.

15:49

45+5': Κίτρινη κάρτα στον Ρεβυθόπουλο για φάουλ στον Κρουθ λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά.

15:45

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:41

42': Σουτ του Ρεβυθόπουλου από μακριά, χλιαρό, μπλοκάρει ο Περιστερίδης.

15:40

41': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ πάνω στον Πίτκα.

15:38

39': Κίτρινη κάρτα και στον Μέτσε.

15:36

36': Κίτρινη κάρτα στον Πεχλιβανόπουλο.

15:34

35': Πιέζουν ψηλά οι γηπεδούχοι.

15:31

31': Ο Κρουθ εκτελεί απευθείας ένα φάουλ από τα αριστερά και πλάγια στη μεγάλη περιοχή, ένα μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

15:29

30': Κίτρινη κάρτα στον Σουλάι.

15:26

26': Στον αγωνιστικό χώρο το ιατρικό τιμ της Ρόδου για να προσφέρει τις πρώτες βοήθειες στον Ρεβυθόπουλο. Ξανά ματς μετά από ένα δίλεπτο.

15:24

24': Χαμηλή σέντρα του Αρναρέλλη από τα αριστερά, μαζεύει εύκολα ο Περιστερίδης.

15:19

Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά στον Βόλο, σε ένα ματς με δυνατές μονομαχίες.

15:13

14': Μικρή διακοπή καθώς έχει τραυματιστεί ο Καραγεώργης και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Συνέχεια στο ματς στο λεπτό...

15:10

11': Εκτελείται το κόρνερ πλασαριστά, σέντρα του Ρεβυθόπουλου, ο Τζοβάρας δεν διώχνει καλά με τη μπάλα να παίρνει πορεία προς την εστία και τελικά να καταλήγει στην αγκαλιά του Περιστερίδη.

15:09

10': Κόρνερ για τη Ρόδο από τα δεξιά.

15:07

7’: Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου! Ο Ροχάνο με ωραία ατομική προσπάθεια μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, πλασάρει χαμηλά αλλά η μπάλα φεύγει λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πίτκα.

15:06

6': Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβάνο για διαμαρτυρία.

15:03

4': Δύο συνεχόμενα κόρνερ από τα αριστερά για τους γηπεδούχους πέρασαν ανεκμετάλλευτα.

15:02

Προσπαθεί να πιέσει η Νίκη Βόλου στο ξεκίνημα του αγώνα.

15:01

1': Σέντρα στο ματς.

14:56

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:53

Να σημειωθεί ότι και οι δύο ομάδες έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.

14:49

Τα «ελάφια» στον αντίποδα, που είναι τρίτα με 14 βαθμούς, την προηγούμενη αγωνιστική «κόλλησαν» επίσης στο 0-0 με την Επισκοπή στην Κρήτη.

14:46

Οι Βολιώτες βρίσκονται στην όγδοη θέση της κατάταξης με 9 βαθμούς και προέρχονται από εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με το Αιγάλεω.

14:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και τη Ρόδο για την 11η αγωνιστική του Νότιου ομίλου της Football League, ο οποίος ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.