3
-
1
21:23

Εύκολα και χαλαρά ο Παναθηναϊκός πήρε το τρίποντο, παρά το γεγονός ότι πραγματοποίησε μια πολύ μέτρια εμφάνιση. Ο Απόλλων, από την πλευρά του, αν και προσπάθησε, αποδείχτηκε λίγος για να πάρει κάτι ακόμα και από αυτό τον Παναθηναϊκό. Έτσι, οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύουν ακόμα περισσότερο την ύπαρξή τους στη μεγάλη κατηγορία. Δίκαιο το αποτέλεσμα, σε ένα ματς που πολύ σύντομα θα το θυμούνται ελάχιστοι.

21:21

Τέλος της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα Παναθηναϊκός - Απόλλων 3-1.

21:20

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:18

90': Κίτρινη κάρτα στον Μπεργκ.

21:18

Ο Κλωναρίδης κάνει τη σέντρα από τα αριστερά, δυνατή κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι του Παντελιάδη, που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Απόλλωνα και με αυτογκόλ ο Παναθηναϊκός γράφει το 3-1 και κλειδώνει τη νίκη.

21:17

90': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:14

Γύρισμα του Κλωναρίδη από τα δεξιά, ο Μπεργκ προλαβαίνει και βάζει το πόδι του προ του Σόντερμπεργκ και γράφει το Παναθηναϊκός - Απόλλων 2-1.

21:14

86': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:12

85': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Παπαζαχαρίας στη θέση του Ντάλμπεργκ, που φεύγει τραυματισμένος.

21:12

84': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Γιάννης Αναστασίου. Ο Κλωναρίδης αντί του Καρέλη.

21:11

84': Εκτέλεση φάουλ από τον Νάνο από τα αριστερά, κεφαλιά Μπεργκ άουτ.

21:10

82': Μικρή διακοπή, καθώς τραυματίστηκε ο Αργυρόπουλος.

21:08

Κεφαλιά-πάσα του Σόντερμπεργκ για τον Αμπρόουζα, που από το ύψος της περιοχής και αριστερά θα πιάσει ένα καταπληκτικό σουτ, θα αφήσει άγαλμα τον Καπίνο και θα φέρει το ματς στα ίσα.

21:08

80': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

21:07

79': Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Τσιλιγκίρης ανβτί του Μίνγκα.

21:05

Αρκετά χαλαρός στα τελευταία λεπτά ο Παναθηναϊκός, που δείχνει να εφησυχάζει και, αν δεν προσέξει, δεν αποκλείεται να το πληρώσει, όσο το σκορ θα μένει στο εύθραυστο 1-0. Ο Απόλλων από την άλλη αδικεί τον εαυτό του παίζοντας μόνο με γιόμες, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

21:03

75': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ατζαγκούν αντί του Πράνιτς.

21:01

73': Απίστευτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Απόλλωνα, ο Μπεργκ βγαίνει τετ α τετ με τον Γκόμεζ, μπαίνει από τα δεξιά, σουτάρει και καταφέρνει να πετάξει την μπάλα άουτ.

21:01

72': Σουτ Καρέλη από το ημικύκλιο, η μπάλα περνά από πολλά σώματα, δεν θα ξεγελαστεί όμως ο Γκόμεζ, που θα μπλοκάρει.

20:59

71': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Κόρμπος βρήκε τον Πετρόπουλο, που έκανε το γυριστό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Καπίνο.

20:57

69': Σέντρα Καρέλη από τα δεξιά, προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ ο Σόντερμπεργκ.

20:55

Δεν λείπουν τα συνθήματα κατά του δημάρχου Αθηναίων Γιώργου Καμίνη, ο οποίος τα ακούει εν χορώ από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού.

20:53

65': Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ελιγμός Μπεργκ από τα αριστερά, αδειάζει τον Σόντερμπεργκ, πιάνει το ευθύβολο σουτ, η μπάλα περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γκόμεζ.

20:52

Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο Απόλλων.

20:50

63': Κόρνερ για τον Απόλλωνα, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:50

62': Πρώτη αλλαγή για τον
Παναθηναϊκό. Ο Μέντες αντί του Αμπέντ.

20:49

62': Σουτ Καρέλη μέσα από την περιοχή και αριστερά απελπιστικά άουτ.

20:48

Ετοιμάζεται για την πρώτη του αλλαγή ο Παναθηναϊκός με τον Μέντες,

20:47

59': Ξαφνικό σουτ Καρέλη έξω από την περιοχή και δεξιά, πέφτει και διώχνει σε κόρνερο Γκόμεζ.

20:45

57': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.

20:41

53': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Μίνγκας βρήκε τον Αμπρόουζ, που έπιασε το διαγώνιο σουτ μέσα στην περιοχή, για να περάσει η μπάλα λίγα μέτρα έξω από το αριστερό δοκάρι του Καπίνο.

20:39

Σε αυτά τα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου, ο Παναθηναϊκός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, έχει αυξήσει την κατοχή και δείχνει να αναζητά το δεύτερο γκολ, για να καθαρίσει γρήγορα το ματς.

20:33

Έναρξη β' ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:29

Υποτονικός στο πρώτο μέρος ο Παναθηναϊκός, έχει αφήσει χώρους στον Απόλλωνα, που πληρώνει μέχρι τώρα τα δικά του αμυντικά λάθη. Κι αυτό οι φιλοξενούμενοι χωρίς να έχουν δεχθεί μεγάλη πίεση από τους γηπεδούχους.

20:16

Λήξη του α' ημιχρόνου. Παναθηναϊκός - Απόλλων 1-0.

20:10

39': Ο Κόρμπος επιχειρεί το σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα βρίσκει σε σώματα, νέο σουτ από κοντά του Πετρόπουλου, ο οποίος όμως δεν πιάνει καλά την μπάλα, κανένα πρόβλημα για τον Καπίνο.

20:08

38': Δυνατό σουτ Μπεργκ από τα αριστερά, η μπάλα άουτ.

20:07

37': Κίτρινη κάρτα στον Πετρόπουλο.

20:04

Ο Ντίνας βγάζει την μπαλιά από τα ριστερά, ο Αμπέντ την τσιμπάει από τον Δεληζήση και ο Μπεργκ με ξερό γυριστό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γκόμεζ. Παναθηναϊκός - Απόλλων 1-0.

20:03

33': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:02

32': Λάθος Σόντερμπεργκ, κλέβει ο Ντίνας από τα αριστερά, μπαίνει στην περιοχή, την τελευταία στιγμή διώχνει σωτήρια με τάκλινγκ ο Δεληζήσης.

20:01

Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά στην αναμέτρηση, ο Απόλλων, τηρουμένων των αναλογιών, στέκεται πολύ καλά απέναντι σε έναν Παναθηναϊκό που ψάχνει ακόμα να βρει τα πατήματά του. Έτσι, οι γηπεδούχοι δεν έχουν καταφέρει να φτάσουν με αξιώσεις στην περιοχή του Απόλλωνα.

20:01

29': Κόρνερ για τον Απόλλωνα, μετά από στραβοκεφαλιά του Σίλντενφελντ σε πλάγιο του Παντελιάδη, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:57

27': Σέντρα Λουσέρο από τα αριστερά, κεφαλιά Ντάλμπεργκ, εύκολα στα χέρια του Καπίνο.

19:53

22': Εκτέλεση φάουλ για τον Παναθηναϊκό από τα 25 μέτρα, με πάσα ο Αμπέντ στον Νάνο, η μπάλα βρίσκει στο σώμα του Αργυρόπουλου και καταλήγει κόρνερ.

19:52

21': Κίτρινη κάρτα στον Σόντερμπεργκ.

19:50

19': Ξαφνικό διαγώνιο σουτ Καρέλη από τα αριστερά, σε ετοιμότητα ο Γκόμεζ, που μπλοκάρει.

19:47

Κοντά στους 10.000 φιλάθλουςι στις εξέδρες, μεταξύ των οποίων και περίπου 300 φίλοι του Απόλλωνα.

19:46

15': Ο Ντίνας βγάζει στον Μπεργκ, που πιάνει το σουτ, αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.

19:42

11': Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:39

9': Υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ο Αμπέντ κι ενώ βγαίνει μόνος απέναντι από τον Γκόμεζ. Οριακή φάση.

19:37

7': Μονοκόμματο σουτ Μπεργκ από σέντρα του Αμπέντ, η μπάλα φεύγει αρκετά μέτρα έξω από το δεξί δοκάρι του Γκόμεζ.

19:36

6': Πρώτο κόρνερ και για τον Παναθηναϊκό.

19:34

3': Ο Πετρόπουλος μπαίνει από τα αριστερά στην περιοχή του Παναθηναϊκού, σουτάρει, κοντράρει ο Σίλντενφελντ και κόρνερ.

19:31

Έναρξη της αναμέτρησης.

19:27

Στη σέντρα οι παίκτες του Παναθηναϊκού.

19:25

Όλα έτοιμα για να αρχίσει το παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να κάνουν την επίσημη εμφάνισή τους στο αγωνιστικό χώρο.

19:15

Οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες από τους Γιάννη Αναστασίου και Λόρι Σάντσες.

19:03

Μεγάλη απώλεια για τον Απόλλωνα στο ζέσταμα. Ο διεθνής τερματοφύλακας έπαθε τράβηγμα και τη θέση του στην ενδεκάδα του Απόλλωνα θα πάρει τελικά ο Γκόμεζ!