1
-
0
21:27

Ο Παναιτωλικός παίρνει τη νίκη με 1-0 σε ένα παιχνίδι που ήλεγχε απόλυτα έχοντας και αριθμητικό πλεονέκτημα απο τα πρώτα λεπτά. Κορυφαίος και σκόρερ ο Μαρτίνεζ.

21:27

Τέλος του αγώνα.

21:23

90'+2': Τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Πασάς στη θέση του Μαρτίνεζ.

21:22

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:22

90': Κίτρινη στον Σφακιανάκη.

21:14

82': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Κεχαγιάς βάζοντας τον Νάκα στη θέση του Φλίσκα.

21:12

Το παιχνίδι έχει μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο. Έχει πέσει ο ρυθμός. Ελέγχουν οι γηπεδούχοι.

21:03

72': Δεύτερη αλλαγή και για τον Παναιτωλικό. Βγαίνει ο Μύγας και μπαίνει ο Παπουτσογιαννόπουλος.

21:02

71': Αλλαγή για την Ξάνθη. Μέσα ο Σολάρι, έξω ο Βασιλακάκης.

20:59

67': Σουτ του Μαρτίνεζ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.

20:57

65': Μπόγιοβιτς αντί Μπούντιμιρ η πρώτη αλλαγή των γηπεδούχων.

20:55

63': Κίτρινη κάρτα στον Κούσα.

20:52

61': Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Μαρίν ο Τριάδης.

20:50

59': Ο Μύγας από δεξιά μπαίνει στην περιοχή, κάνει και το γύρισμα, αλλά ο Μπούντιμιρ από κοντά δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα,

20:50

57': Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, αλλά το σουτ που έκανε ο Μύγας από το ύψος του πέναλτι έπειτα από γύρισμα του Καμαρά κόντραρε σε σώματα.

20:44

52': Σέντρα του Ανέν, ο Μπικέι από κοντά την κεφαλιά, αλλά δεν βρίσκει καλά την μπάλα και αυτή φεύγει άουτ.

20:41

49': Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνεζ.

20:37

46': Έναρξη β' μέρους.

20:21

Ο Παναιτωλικός έχει πάρει προβάδισμα για τη νίκη χάρη στο γκολ του Μαρτίνεζ, αλλά την απόφαση του Σιδηρόπουλου να αφήσει την Ξάνθη με παίκτη λιγότερο από το 5ο κιόλας λεπτό.

20:19

Τέλος α' μέρους.

20:16

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:15

Μπάσιμο του Ανέν από αριστερά και γύρισμα προς την μικρή περιοχή, με τον Μαρτίνεζ να κάνει την προβολή και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

20:15

44': ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!

20:12

40': Σουτ του Μαρτίνεζ έξω απ' την περιοχή, η μπάλα φεύγει δίπλα απ' την εστία του Κυριακίδη.

20:09

37': Ο Μαρτίνεζ βγάζει κάθετα για τον Μύγα, αυτός κάνει την σέντρα από δεξιά, ο Μπούντιμιρ πιάνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

20:02

Δεν παίζεται ποδόσφαιρο στο Αγρίνιο. Πολύ κακό παιχνίδι.

20:02

31': Κίτρινη κάρτα στον Μύγα.

19:59

28': Κίτρινη κάρτα στον Παΐτο.

19:53

22': Κίτρινη κάρτα στον Μπούντιμιρ.

19:52

21': Νέο σουτ του Καμαρά έπειτα από στρώσιμο του Μπούντιμιρ με το στήθος, άουτ η μπάλα.

19:51

20': Σουτ του Καμαρά από πλάγια θέση, αποκρούει ο Κυριακίδης.

19:48

17': Κίτρινη κάρτα στον Μπικέι.

19:41

Συμπληρώθηκε το πρώτο 10λεπτο με τον Παναιτωλικό να ελέγχει έχοντας και το αριθμητικό πλεονέκτημα, αλλά να μην έχει απειλήσει μέχρι στιγμής.

19:35

Μάλλον υπερβολική η απόφαση του διαιτητή Σιδηρόπουλου.

19:35
Κόκκινη Κάρτα

5': Κόκκινη κάρτα στον Κάλβο για χτύπημα στον Μύγα!

19:31

Αρκετός κόσμος στο γήπεδο του Αγρινίου, καθώς το παιχνίδι έχει εορταστικό χαρακτήρα, μιας και πριν λίγες ημέρες συμπληρώθηκαν 88 χρόνια από την ίδρυση του Παναιτωλικού.

19:31

1': Σέντρα στο ματς.

Ράφαελ, Μπακάκης, Μπικέι, Κούσας, Ανέν, Γοδόι, Σφακιανάκης, Μύγας, Μαρτίνεζ, Καμαρά, Μπούντιμιρ
Αναπ: Στεφανάκος, Γκόλιας, Καλί, Μελισσάς, Πασάς, Παπουτσογιαννόπουλος, Μπόγιοβιτς
SKODA ΞΑΝΘΗ
Κυριακίδης, Μπέρτος, Γούτας, Χοσέμι, Παΐτο, Φλίσκας, Ντε Γκουζμάν, Βασιλακάκης, Μαρίν, Κάλβο, Σολτάνι
Αναπ: Ζαρόπουλος, Τριάδης, Κομεσίδης, Βάλλας, Νάκας, Σολάρι, Σουάρεζ
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) - Βοηθοί: Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), Ελευθερίου (Αθηνών) - 4ος: Μήτσιος (Ηπείρου)