1
21:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:54

Ο ΠΑΟΚ επικρατεί με 0-1 του Παναθηναϊκού και με δύο νίκες προκρίνεται στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

21:54

Λήξη του αγώνα.

21:51

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:47

86': Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη.

21:46

86': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Βαρέλα, μέσα ο νεαρός Μιχαηλίδης.

21:46

85': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μακέντα πλασάρει από τα όρια της μεγάλης περιοχής, λίγο δίπλα από αριστερό κάθετο δοκάρι του Πασχαλάκης η μπάλα.

21:45

84': Κίτρινη κάρτα στον Λημνιό.

21:42

82': Συρτό σουτ του Άκπομ μέσα από το ημικύκλιο, λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Διούδη.

21:40

79': Κίτρινη κάρτα στον Πούγγουρα.

21:36

76': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, τίποτα.

21:32

72': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Άκπομ αντί Σφιντέρσκι.

21:30

71': Παράλληλο γύρισμα του Γιόχανσον από τα δεξιά, δεν μπορεί να σπρώξει τη μπάλα ο Περέα που όμως υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ.

21:28

70': Τρίτη αλλαγή για τους «πράσινους». Εκτός ο Ζαχίντ, μπαίνει ο Μπουζούκης.

21:27

66': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Δώνης, πάνω στο τείχος η μπάλα.

21:25

65': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό, σε πολύ καλή θέση. Λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά κοντά στο ημικύκλιο έχει στηθεί η μπάλα.

21:24

65': Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα.

21:23

63': Γίνεται τώρα η αλλαγή, με τον Λάμπρου να αντικαθιστά τον Πέλκα.

21:22

61': Ζητά αλλαγή ο Πέλκας, που αντιμετωπίζει πρόβλημα και βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου.

21:20

60': Σηκώνεται ο Πασχαλάκης μετά από δίλεπτη διακοπή και το ματς συνεχίζεται.

21:18

58': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Χατζηγιοβάνης, μέσα ο Περέα.

21:17

57': Κίτρινη κάρτα στον Δώνη που έπεσε άσχημα πάνω στον Πασχαλάκη τραυματίζοντάς τον. Έχει σκιστεί η φανέλα του γκολκίπερ του ΠΑΟΚ από το παπούτσι του αντιπάλου του.

21:15

55': Εκτελεί το φάουλ ο Αγιούμπ, διώχνει στο δεύτερο δοκάρι ο Μαουρίτσιο.

21:14

54': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό, κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ αριστερά.

21:13

53': Ο Ζαχίντ κάνει το γέμισμα από τα δεξιά, βγαίνει και μαζεύει ο Πασχαλάκης.

21:10

Χωρίς κάτι το αξιοσημειώτο στο ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου.

21:05

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

21:02

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Αγιούμπ αντί Νάγκι. Ντεμπούτο με τη φανέλα του «τριφυλλιού» για τον Μαροκινό άσο.

20:48

Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 0-1 του Παναθηναϊκού χάρις στο γκολ του Σφιντέρσκι στο 11' και είναι με το... ενάμισι πόδι στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

20:48

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

20:46

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:45

44': Κίτρινη κάρτα στον Μαουρίτσιο.

20:44

43': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, περνά χωρίς αντίκρισμα.

20:41

40': Γέμισμα του Κουρμπέλη από τα δεξιά, σύγκρουση Μακέντα και Πασχαλάκη στον αέρα, επιθετικό φάουλ του Ιταλού επιθετικού υποδεικνύει ο ρέφερι.

20:36

35': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται και ο Μακέντα, ήταν εκτεθειμένος.

20:35

34': Οφσάιντ ο Χατζηγιοβάνης, σωστή υπόδειξη.

20:32

30': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζαχίντ εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Μακέντα στο δεύτερο δοκάρι. η μπάλα φτάνει στον Χατζηθεοδωρίδη που σουτάρει αναγκάζοντας τον Πασχαλάκη σε δύσκολη επέμβαση.

20:31

30': Νέο κόρνερ ο Παναθηναϊκός από τα δεξιά τώρα.

20:28

27': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.