Ο Παναθηναϊκός καταφέρνει να πάρει το τρίποντο, χωρίς να πιάσει καλή απόδοση, και φτάνει τους 56 βαθμούς, ενώ ο "Άγιαξ της Ηπείρου" παραμένει στους 36.

Λήξη της αναμέτρησης. 0-1 το τελικό αποτέλεσμα στους "Ζωσιμάδες".

Καθυστερήσεις

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:42
Απόκρουση

86': Ο Ντάσιος λίγο έξω από την περιοχή πιάνει αριστερό σουτ, μπλοκάρει ο Καπίνο.

16:40
Corner

84': Ο Γιάκος σουτάρει δυνατά, η μπάλα βρίσκει στον Τριανταφυλλόπουλο και φεύγει κόρνερ.

16:37
Out

81': Από βαθιά μπαλιά του Ζέκα, ο Μπεργκ βρέθηκε μόνος απέναντι στον Βελλίδη, κακή επιλογή του Σουηδού, που στέλνει την μπάλα άουτ.

16:36
Κίτρινη Κάρτα

80': Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα.

16:33
Απόκρουση

77': Ο Μπεργκ έβγαλε στον Ατζαγκούν, που πλάσαρε, αλλά ο Βελλίδης έδιωξε με τα πόδια.

16:31
Αλλαγή

75': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Γιάννης Πετράκης. Ο Γιάκος αντί του Λίλα.

16:31
Αλλαγή

75': Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Δώνης στη θέση του Λαγού.

16:28
Αλλαγή

72': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μπαίνει ο Μπεργκ, ο οποίος ταλαιπωρούνταν από μια ίωση, και βγαίνει ο Καρέλης.

16:26
Αλλαγή

70': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Στρούνα στη θέση του Κοροβέση.

16:24
Corner

68': Εκτέλεση φάουλ ακριβώς έξω από την περιοχή, ο Ίλιτς πιάνει τη βολίδα, αλλά ο Καπίνο διώχνει σε κόρνερ.

16:23

67': Κίτρινη κάρτα στον Μέντες και φάουλ για τον ΠΑΣ Γιάννινα σε καλή θέση.

16:21

Στο πρώτο 20λεπτο του δεύτερου μέρους, ο ρυθμός είναι πολύ αργός, με τις δύο ομάδες να μην έχουν καταφέρει να φτάσουν με αξιώσεις μπροστά στις αντίπαλες εστίες.

16:20
Απόκρουση

63': Σουτ του Ατζαγκούν, με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Βελλίδης.

16:15
Αλλαγή

58': Στην πρώτη αλλαγή προχωρά και ο Γιάννης Αναστασίου. Ο Αμπέντ αντί του Κλωναρίδη.

16:12
Αλλαγή

55': Η πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιαννινα. Ο Ακόστα στη θέση του Τσουκαλά.

16:11
Out

54': Ο Ίλιτς βγάζει στον Ντάσιο, που πιάνει το σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

16:08
Απόκρουση

52': Ωραίο σουτ του Καρέλη, αποκρούει ο Βελλίδης.

16:01

Έναρξη β' ημιχρόνου.

15:45

Λήξη α' ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

15:44
Out

45': Σουτ Μέντες, άουτ.

15:43
Απόκρουση

44': Μακρινό σουτ του Κοροβέση, εύκολα στα χέρια του Καπίνο.

15:38
Απόκρουση

39': Ο Καπίνο αποκρούει σουτ του Λίλα.

15:37

38': Κίτρινη κάρτα στον Λαγό.

15:36

Εκτέλεση κόρνερ από τον Νάνο από τα αριστερά, ο Λίλα πιάνει την κεφαλιά προς τα πίσω, παίρνει ο Ατζαγκούν, που με μια βολίδα στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Βελλίδη.

15:35
Goal

36': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

15:33
Out

34': Ο Ντάσιος εκτελεί το φάουλ, ο Μπέριος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ.

15:30
Out

31': Εκτέλεση φάουλ από τον Νάνο, ο Σίλντενφελντ πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα φεύγει άουτ.

15:26
Out

28': Ο Νάνο βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή, πιάνει το σουτ, που καταλήγει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Βελλίδη.

15:22

24': Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.

15:19

Συμπληρώσαμε 20 λεπτά, ο Παναθηναϊκός έχει περιορίσει τα λάθη του, έχει την κατοχή, ωστόσο η ομάδα του Γιάννη Πετράκη έχει κλείσει τους διαδρόμους και δεν επιτρέπει έως τώρα στους φιλοξενούμενους να δημιουργήσουν κάποια αξιόλογη ευκαιρία.

15:08

Δεν μπήκε καλά στον αγωνιστικό χώρο ο Παναθηναϊκός, με πολλά λάθη από τους παίκτες του.

15:03
Απόκρουση

4': Λάθος του Μέντες, η μπάλα φτάνει στον Ίλιτς, ο οποίος μπήκε στην περιοχή, πέρασε τον Καπίνο, αλλά ο Τριανταφυλλόπουλος έσωσε την τελευταία στιγμή με τάκλινγκ.

15:01
Out

1': Λάθος γύρισμα του Νάνο, ο Ίλιτς παίρνει την μπάλα και δίνει στον Τσουκαλά, αυτός με τη σειρά του στον Λίλα, που πιάνει το σουτ, αλλά φεύγει άουτ.

14:59

Άρχισε το ματς.

14:56

Αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη της αναμέτρησης στους "Ζωσιμάδες".

Συνθέσεις - Διαιτητές

Βελλίδης, Τζημόπουλος, Μπέριος, Κολοβέτσιος, Ίλιτς, Τσουκαλάς, Μιχαήλ, Κοροβέσης, Λίλα, Βίλα, Ντάσιος.
Αναπ: Αμπάρης, Κίτσου, Λεάντρο, Ακόστα, Γιάκος, Στρούνα, Κρητικός.
Καπίνο, Μαρινάκης, Σίλντενφελντ, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Λαγός, Μέντες, Ζέκα, Ατζαγκούν, Κλωναρίδης, Καρέλης.
Αναπ: Κοτσόλης, Μπεργκ, Αμπέντ, Δώνης, Ρισβάνης, Χουχούμης, Ντίνας.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής ο Αθανάσιος Γιάχος, με βοηθούς τους Δημήτρη Γκάγκα και Γιώργο Γεωργιάδη. Τέταρτος ο Στέφανος Μαντάκης.