2
-
3
19:08

Ο Εργοτέλης πήρε σπουδαίο τρίποντο στην Τρίπολη, αν και με πέναλτι άκρως συζητήσιμο

19:08

90'+4: Λήξη της αναμέτρησης μετά από τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων

19:07

90'+4: Ρέντζας αντί Χαντί, τέλος οι αλλαγές για τον Εργοτέλη

19:06

90'+3: Ωραίο δυνατό σουτ του Μπαράλες, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι θα φύγει η μπάλα

19:05

90'+2: Ο Μπουχαλάκης δίνει τη θέση του στον Γιοβάνοβιτς

19:04

90'+1: Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

19:03

90': ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη, ο Διαμαντάκος ευστοχεί από την άσπρη βούλα και κάνει το 2-3

19:02
Πέναλτι

89': Πέναλτι για τον Εργοτέλη για μαρκάρισμα του Κυριακόπουλου στον Ιμπραΐμ, αν και δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση

18:58

85': Κίτρινη κάρτα στον Κυριακόπουλο

18:55

81': Ναβάρο αντί Λούι για τη δεύτερη αλλαγή των Αρκάδων

18:54

80': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καράσκο, καμία ανησυχία για τον Στοΐκοβιτς

18:49

76': Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη, ο Διαμαντάκος στη θέση του Μονακέλο

18:49

76': Κεφαλιά του αμαρκάριστου Χουάνμα μετά από σέντρα του Λούι, έφυγε ελάχιστα άουτ η μπάλα

18:44
Κόκκινη Κάρτα

71': Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Ρομάνο, που βρήκε άσχημα με το χέρι τον Σανκαρέ σε διεκδίκηση της μπάλας, για να αποβληθεί και να μείνει με παίκτη λιγότερο ο Εργοτέλης

18:44

70': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα, ο Μπαράλες αντί του Βάλντο

18:42

Ο Ντε Μπλάσις σέντραρε από τα δεξιά και ο Χουάνμα με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, απαντώντας άμεσα στο γκολ του Εργοτέλη

18:42

68': ΓΚΟΛ για τον Αστέρα!

18:39

Ο Χαντί έφυγε στην αντεπίθεση και σούταρε, ο Μπαντής έδιωξε προσωρινά, αλλά με νέο σουτ από πλάγια θέση ο Χαντί δίνει ξανά προβάδισμα για τους Κρητικούς

18:39

66': ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!

18:38

64': Κίτρινη κάρτα για τον Ρομάνο

18:37

63': Νέο σουτ του Μπουχαλάκη, ο Μπαντής θα διώξει σε κόρνερ

18:35

61': Σουτ του Μπουχαλάκη έξω από την περιοχή, έδιωξε στη γωνία του ο Μπαντής

18:34

60': Κεφαλιά του Βάλντο, για λίγο δεν θα βρει τον στόχο, καλή ευκαιρία για τον Αστέρα

18:32

59': Σουτ στην κίνηση από τον Χουάνμα, έφυγε ψηλά άουτ

18:22

49': Σουτ από τον Μπουχαλάκη, ελάχιστα άουτ πέρασε η μπάλα, λίγο έλειψε να απαντήσει άμεσα ο Εργοτέλης

18:21

Σκόρερ ο Σανκαρέ μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Εργοτέλη, με απόκρουση του Στοΐκοβιτς σε φάουλ του Λούι, επαναφορά της μπάλας με κεφαλιά από τον Μουνάφο, για να σκοράρει με δεύτερη κεφαλιά ο Σανκαρέ, ο οποίος είχε πλάτη το τέρμα

18:21

47': ΓΚΟΛ για τον Αστέρα!

18:20

46': Δυνατό σουτ του Ρομάνο, έφυγε λίγο άουτ

18:19

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγή οι δύο ομάδες

18:02

Κόντρα στη ροή της αναμέτρησης προηγείται ο Εργοτέλης με το γκολ του Μονακέλο

18:02

45': Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

17:52

36': Ο Καράσκο βρέθηκε μόνος προ του Στοΐκοβιτς, όμως ο Αντελέγιε έβαλε την κόντρα και το κέρδος του Αστέρα ήταν ένα κόρνερ

17:49

Ο Μονακέλο άνοιξε το σκορ με πλασέ από το ύψος του πέναλτι μετά την όμορφη προσπάθεια και την πάσα του Ιμπραΐμ από τα δεξιά

17:49

33': ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!

17:41

25': Σουτ του Χουάνμα από καλή θέση, δεν βρήκε τον στόχο

17:34

18': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, ο Στοΐκοβιτς με εντυπωσιακή απόκρουση έδιωξε την κεφαλιά του Βάλντο

17:33

16': Μακρινό σουτ του Καρντόσο, καμία ανησυχία για τον Μπαντή

17:27

10': Δυνατό ξεκίνημα του Αστέρα, σε παθητικό ρόλο ο Εργοτέλης

17:22

6': Κεφαλιά του Γκόιαν μετά από κόρνερ του Λούι, έφυγε άουτ

17:21

5': Δοκάρι για τον Αστέρα από το πλασέ του Χουάνμα μετά την ασίστ του Ντε Μπλάσις

17:17

1': Έναρξη του αγώνα

Μπαντής, Λούι, Κυριακόπουλος, Σανκαρέ, Γκόιαν, Μουνάφο, Κουρμπέλης, Βάλντο, Χουάνμα, Ντε Μπλάσις, Καράσκο
Αναπ: Ερνάντεζ, Ζησόπουλος, Κοντοές, Σέτι, Γκρατσίνι, Ναβάρο, Μπαράλες
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Στοΐκοβιτς, Τζανακάκης, Σαρρής, Πίτσος, Αντελέγιε, Ιμπραΐμ, Μπουχαλάκης, Καρντόσο, Μονακέλο, Ρομάνο, Χαντί
Αναπ: Δερμιτζάκης, Γιοβάνοβιτς, Αζίζ, Διαμαντάκος, Αναστασάκος, Ρέντζας, Κούτρης
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών), Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Απτόσογλου (Αθηνών)