Λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα Πλατανιάς - Καλλονή 7-0!

18:59

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:54

Με τακουκάνι ο Αγκιλέρα βρίσκει τον Βλαχοδήμο, ο οποίος με σουτ μέσα από την περιοχή ανάμεσα σε πολλά πόδια θα βρει στόχο, σημειώνοντας ο ίδιος χατ τρικ και εκτινάσσοντας το σκορ στο 7-0.

18:54

85': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

18:50

81': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Πλατανιάς. Ο Θέρα στη θέση του Τόρες.

18:48

79': Τεχνικό σουτ του Βλαχοδήμου, μπλοκάρει εύκολα ο Σιδεράκης.

18:43

Σέντρα του Ινκούμ, κεφαλιά-πάσα του Τόρες και ο Γουνδουλάκης με κοντινή προβολή μπροστά από τον ολομόναχο Σιδεράκη κάνει σαν σε προπόνηση το 6-0.

18:42

73': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

18:39

70': Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γουνδουλάκης αντί του Κάταϊ.

18:38

Εκτέλεση φάουλ από τον Τετέ σε συνέχεια της φάσης της αποβολής, η μπάλα περνά από τα πόδια του τείχους και καταλήγει στα δίχτυα της Καλλονής για πέμπτη φορά.

18:38

69': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

18:36
Κόκκινη Κάρτα

68': Κόκκινη κάρτα στον Ζος για ανατροπή στο ημικύκλιο της περιοχής του Βλαχοδήμου, που έβγαινε μόνος απέναντι στον Σιδεράκη.

18:35

67': Δύο αλλαγές για την Καλλονή. Ο Καλτσάς μπαίνει για να βγει ο Μαρσέλο και ο Φαρία αντί του Γκαρσία.

18:32

64': Κίτρινη κάρτα στον Ινκούμ.

18:31

Σέντρα-σουτ από τα αριστερά και πλάγια θέση του Κάταϊ, η μπάλα καταλήγει στην αντίθετη γωνιά της εστίας του Σιδεράκη. Διαστάσεις θριάμβου παίρνει η νίκη του Πλατανιά.

18:30

62': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

18:27

58': Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Καζναφέρης αντί του Μπέλιτς.

18:24

54': Κίτρινη κάρτα στον Δημήτρη.

18:23

Ο Περόνε εκτελεί και στέλνει την μπάλα στο δοκάρι. Παραμένει το 3-0 υπέρ του Πλατανιά.

18:22
Πέναλτι

53': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΚΑΛΛΟΝΗ. Το κερδίζει σε ανατροπή του Κεϊτά από τον Δημήτρη.

18:19

50': Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Νιαμπούγιου αντί του Γιορέντε.

18:18

Σέντρα του Ινκούμ, ο Βλαχοδήμος από τα αριστερά αδειάζει με προσποίηση τον Χωριανόπουλο, πιάνει διαγώνιο δυνατό σουτ και στέλενει την μπάλα στην κλειστή γωνία του Σιδεράκη.

18:17

49': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

18:15

Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Γιορέντε... Το ματς αρχίζει εκ νέου μετά από σχεδόν δύο λεπτά διακοπής με τον παίκτη της Καλλονής να βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου με φορείο, αφού δεν μπορεί να συνεχίσει.

18:14

Έναρξη β' ημιχρόνου. Οι δύο ομάδες ξεκινούν με τις ίδιες ενδεκάδες...

18:01

Λήξη του α' ημιχρόνου.

17:58

Σέντρα του Κάταϊ, ο Αναστασιάδης στην προσπάθειά του να διώξει στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

17:58

44': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

17:57

43': Σουτ Κάταϊ, διώχνει σωτήρια με τα πόδια ο Σιδεράκης.

17:51

Προσπάθεια του Κάταϊ από τα δεξιά, που μπαίνει ταχύτατα και βγάζει την παράλληλη σέντρα, για να πεταχτεί ο Βλαχοδήμος και με προβολή προ του Χωριανόπουλου από πολύ κοντά να ανοίξει το σκορ για τους Χανιώτες.

17:50

36': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

17:43

29': Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Σουτ Τορες από θέση μέσα αριστερά, διώχνει προσωρινά ο Σιδεράκης, στην επαναφορά νέο σουτ από τον Ισπανό -βεβιασμένο-, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.

17:42

28': Ο Λεοζίνιο πιάνει αριστερό σουτ λίγο έξω από την περιοχή, πάνω από την αντίπαλη εστία.

17:40

26': Σουτ Λεοζίνιο, απελπιστικά άουτ.

17:38

24': Κίτρινη κάρτα στον Γιορέντε.

17:37

23': Κίτρινη κάρτα στον Μαρσέλο.

17:30

16': Εκτέλεση κόρνερ από τον Μπέλιτς, σηκώνεται ψηλά ο Τόρες και πιάνει την κεφαλιά, άουτ.

17:26

Πιο κινητικός σε αυτά τα πρώτα λεπτά ο Πλατανιάς, με το παιχνίδι να έχει ένταση και πάθος από τις δύο ομάδες.

17:18

Φάουλ του Δημήτρη από τα δεξιά, η μπάλα κάνει γκελ στο ύψος της μικρής περιοχής, ο Κεϊτά πιάνει αέρα στην προσπάθειά του να διώξει και η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι της εστίας του Σιδεράκη.

17:17

3': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

17:14

Έναρξη της αναμέτρησης.

17:08

Με 25 βαθμούς και στη 17η θέση της κατάταξης, ο Πλατανιάς θα παλέψει να πάρει το τρίποντο για να διατηρήσει βάσιμες τις ελπίδες του για σωτηρία, απέναντι στην Καλλονή, που βρίσκεται στην 11η θέση με 33 πόντους.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Γιωργαλλίδης, Ινκούμ, Φαΐσκα, Γιαχία, Δημήτρης, Τετέ, Αγκιλέρα, Βλαχοδήμος, Μπέλιτς, Κάταϊ, Τόρες.
Αναπ: Περιστερίδης, Μενδρινός, Φερνάντες, Θέρα, Γουνδουλάκης, Καζναφέρης, Σιαλμάς.
ΚΑΛΛΟΝΗ
Σιδεράκης, Χωριανόπουλος, Γιορέντε, Μαρσέλο, Αναστασιάδης, Ποντάνι, Γκαρσία, Κεϊτά, Λεοζίνιο, Ζος, Περόνε.
Αναπ: Χογκ, Νιαμπούγιου, Μανούσος, Φαρία, Καλτσάς, Καζάκης, Γιατζιτζόγλου.
Διαιτητής ο Δημήτρης Στυλιαράς, με βοηθούς τους Χρήστο Μπαλτά και Αθανάσιο Ταρανά. Τέταρτος ο Αλέξανδρος Δημητρόπουλος.