2
-
0
21:20

Ο Ολυμπιακός νικάει εύκολα με 2-0 τον Πανθρακικό και κατακτά και μαθηματικά το πρωτάθλημα.

21:16

90': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:16

89': Κίτρινη κάρτα στον Μπεν Σαμπάτ.

21:15

Τραβηγμένο το πέναλτι που έδωσε ο Κύζας, καθώς ο Κάμπελ ήταν αυτός που έπεσε πάνω στον Μπεν Σαμπάτ και στη συνέχεια βρέθηκε στο έδαφος.

21:15
Πέναλτι

89': Πέναλτι για τον Ολυμπιακό σε πέσιμο του Κάμπελ στην περιοχή.

21:15

88': Δυνατό χαμηλό σουτ του Φουστέρ από το ημικύκλιο της περιοχής, πέφτει και αποκρούει ο Αθανασιάδης.

21:12

Το παιχνίδι έχει μπει στο τελευταίο 5λεπτο και εδώ και ώρα έχει αποκτήσει διαδικαστικό χαρακτήρα.

21:08

82': Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους και οι φιλοξενούμενοι. Ο Ζδράβος-Ρίζος στη θέση του Καθάριου.

20:58

71': Διπλή αλλαγή από τον Μίτσελ. Έξω Βαλντέζ και Ντομίνγκεζ, μέσα Σέποβιτς και Μασάντο.

20:56

Εκτελεί το κόρνερ ο Ντομίνγκεζ, κεφαλιά του Βαλντέζ, κοντράρει σε σώματα η μπάλα και φεύγει πάλι κόρνερ. Το εκτελεί και πάλι ο Ντομίνγκεζ, απομακρύνει ο Χασομέρης.

20:55

69': Φάουλ του Χολέμπας, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Παπάζογλου, αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ ο Αθανασιάδης.

20:53

67': Δεύτερη αλλαγή κάνει ο Μάντζιος. Βάζει στη θέση του Χρήστου τον Μακρυδημήτρη.

20:51

Συμπληρώθηκαν 65 λεπτά αγώνα. Έχει πέσει ο ρυθμός. Ο Ολυμπιακός έχει «κατασκηνώσει» έξω απ' την περιοχή των φιλοξενούμενων.

20:45

59': Πρώτη αλλαγή και για τον Πανθρακικό. Βγαίνει ο Μολίνα και μπαίνει ο Λαδάκης.

20:44

58': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ στη θέση του Πέρεζ.

20:40

54': Σέντρα του Σάμαρη από δεξιά, ο Μανιάτης από το ύψος του πέναλτι αμαρκάριστος πιάνει την κεφαλιά, μπλοκάρει εύκολα ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.

20:39

Ο Ντομίνγκεζ μερικά μέτρα έξω απ' την περιοχή του Πανθρακικού πιάνει έναν «κεραυνό», η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο του Αθανασιάδη.

20:38

52': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό!

20:35

49': Φάουλ του Ντομίνγκεζ, ο Παπαδόπουλος από το σημείο του πέναλτι πιάνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

20:32

46': Έναρξη β' μέρους.

20:17

Χωρίς να εντυπωσιάζει, ο Ολυμπιακός προηγείται με 1-0 του Πανθρακικού, ενώ έχει αποκτήσει και αριθμητικό πλεονέκτημα, λόγω της αποβολής του Σαρακατσάνου. Είναι ξεκάθαρο, πάντως, ότι οι «ερυθρόλευκοι» θέλουν να κάνουν συντήρηση δυνάμεων ενόψει Μάντσεστερ.

20:16

Τέλος α' μέρους.

20:15

Εκτελεί ο Χολέμπας, διώχνουν σε νέο κόρνερ οι φιλοξενούμενοι. Το εκτελεί και πάλι ο Χολέμπας, διώχνει ο Αθανασιάδης.

20:15

45'+1': Επικίνδυνο σουτ του Μανιάτη έξω απ' την περιοχή, πέφτει και αποκρούει με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ ο Αθανασιάδης.

20:15

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:13

44': Πολύ μακρινό σουτ του Παπάζογλου, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Αθανασιάδης.

20:11

42': Ανάποδο ψαλίδι του Πέρεζ μέσα απ' την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Εμπόου και ο Αθανασιάδης αποκρούει ενστικτωδώς.

20:10
Κόκκινη Κάρτα

41': Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για Σαρακατσάνο. Με 10 παίκτες συνεχίζει ο Πανθρακικός.

20:04

Δεν έπρεπε να μετρήσει το γκολ, καθώς ο Παραγουανός επιθετικός ξεκινάει οριακά από θέση οφσάιντ.

20:04

Από εκτέλεση φάουλ του Ντομίνγκεζ ο Βαλντέζ πετάγεται στην πλάτη της άμυνας του Πανθρακικού και με προβολή κάνει το 1-0.

20:03

35': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:01

Δυσκολεύονται πολύ να βρουν διαδρόμους προς την περιοχή του Αθανασιάδη οι «ερυθρόλευκοι». Έχει πέσει ο ρυθμός τους εδώ και λίγα λεπτά.

19:54

Συμπληρώθηκε το πρώτο 25λεπτο. Ο Ολυμπιακός ελέγχει το παιχνίδι, αλλά οι φιλοξενούμενοι έχουν αρκετά καλή ανασταλτική λειτουργία και δεν έχουν απειληθεί ιδιαίτερα.

19:49

21': Καλή κομπίνα από τους «ερυθρόλευκους», με τον Ντομίνγκεζ να στρώνει στον Χολέμπας έξω απ' την περιοχή, αλλά το σουτ του τελευταίου μπλοκάρεται από τον Αθανασιάδη.

19:49

20': Κίτρινη κάρτα στον Σαρακατσάνο.

19:48

20': Φάουλ σε πολή καλή θέση για τον Ολυμπιακό. Ένα μέτρο έξω απ' την περιοχή και λίγο πιο αριστερά απ' τον άξονα στήνεται η μπάλα.

19:40

11': Σουτ του Χολέμπας έξω απ' την περιοχή, η μπάλα κοντράρει σε σώματα, πέφτει και αποκρούει ο Αθανασιάδης.

19:32

3': Σέντρα του Χολέμπας, ο Βαλντέζ σηκώνεται μόνος του μέσα στην περιοχή, αλλά δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει άουτ.

19:31

2': Ο Πέρεζ από αριστερά δίνει στον Μανιάτη μέσα στην περιοχή, ο οποίος πιέζεται και το πλασέ που κάνει με το μυτάκι είναι αδύναμο. Μπλοκάρει εύκολα ο Αθανασιάδης.

19:29

1': Έναρξη του αγώνα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Τόρες, Παπάζογλου, Παπαδόπουλος, Χολέμπας, Μανιάτης, Σάμαρης, Κάμπελ, Ντομίνγκεζ, Πέρεζ, Βαλντέζ
Αναπ: Μέγιερι, Πελέ, Μασάντο, Εντινγκά, Φουστέρ, Σέποβιτς, Μπονγκ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Αθανασιάδης, Χρήστου, Σαρακατσάνος, Εμπόου, Ντιόγκο, Μπεν Σαμπάτ, Ρομέου, Μπαϊκαρά, Μολίνα, Καθάριος, Χασομέρης
Αναπ: Πασχαλάκης, Τριανταφύλλου, Ζδράβος-Ρίζος, Μακρυδημήτρης, Μαμούτ, Λαδάκης
Διαιτητής: Κύζας (Δράμας) - Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Καραβασίλης (Καβάλας) - 4ος: Βοσκάκης (Ρεθύμνου)