3
23:22

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:22

Ο ΠΑΟΚ επικρατεί με 0-3 του ΟΦΗ και εξασφαλίζει σε πολύ μεγάλο βαθμό την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

23:21

Λήξη του αγώνα.

23:20

90+2': Ο Τσιλιανίδης εκτελεί απευθείας το φάουλ, μπλοκάρει στη δεξιά του γωνία ο Πασχαλάκης.

23:19

90+1': Φάουλ για τον ΟΦΗ σε πολύ καλή θέση, λίγο έξω από το ημικύκλιο και δεξιά.

23:19

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:14

86': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Τσιλιανίδης γυρίζει από τα δεξιά, ο Φιγκεϊρέντο κάνει το τακουνάκι με τη μπάλα να περνά παράλληλα με την εστία και να καταλήγει άουτ.

23:10

81': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Νοικοκυράκης αντί Νέιρα.

23:08

80': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

23:05

77': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λάμπρου «αδειάζει» με κοφτή ντρίμπλα τον Κοροβέση, σουτάρει με δύναμη μέσα από την περιοχή και δεξιά αλλά αστοχεί.

23:02

72': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ που τις ολοκληρώνει. Έξω ο Λημνιός, μέσα ο Βιεϊρίνια, εκτός γηπέδου και ο Ιίνγκασον για να μπει ο Μιχάι.

23:01

71': Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο.

22:58

70': Σουτ του Στάικου έξω από την περιοχή, περίπου ένα μέτρα πάνω το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

22:57

68': Πλασέ του Σεμέντο εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

22:55

67': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μαουρίσιο αντιμετωπίζει πρόβλημα στο δεξί πόδι και αφήνει τη θέση του στον Λάμπρου.

22:52

Ο Μίσιτς περνά κάθετα στον Άκπομ ο οποίος με ωραία πλασέ νικά τον Γουάλι για το 0-3. Τρίτη ασίστ στο ματς για τον μέσο του «Δικεφάλου του Βορρά».

22:51

63': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:48

60': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Φιγκεϊρέντο αντί Μάνου και Μεγιάδο αντί Βαζ.

22:47

59': Δύο κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, περνούν ανεκμετάλλευτα.

22:46

58': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μίσιτς πασάρει στον κενό χώρο στον Άκπομ ο οποίος εκτελεί χαμηλά λίγο έξω από την περιοχή αλλά στέλνει τη μπάλα μόλις δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γουάλι.

22:44

56': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Σεμέντο να πλασάρει λίγο έξω από το ημικύκλιο και τον Πασχαλάκη να αποκρούει με το ένα χέρι.

22:42

54': Ο Μπίσεσβαρ κάνει ένα πλασαριστό σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής αριστερά, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γουάλι η μπάλα.

22:40

52': Οφσάιντ ο Μάνος, σωστή υπόδειξη.

22:39

51': Ο Μπίσεσβαρ σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ήταν καθαρά σε αντικανονική θέση ο άσος του ΠΑΟΚ.

22:38

50': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, κόβει ο Μαουρίσιο.

22:33

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

22:16

Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 0-2 του ΟΦΗ. Ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι, δίκαιο το προβάδισμά τους.

22:16

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

22:12

42': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, διώχνει ο Κουτρουμπής.

22:10

40': Κίτρινη κάρτα στον Ίνγκασον.

22:08

38': Μακρινό σουτ από τον Στάικο, ψηλά άουτ.

22:04

Ο Μίσιτς κάνει το γύρισμα από τα δεξιά και ο Μπίσεσβαρ με σουτ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι σκοράρει για το 0-2.

22:02

32': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:58

27': Σέντρα του Σεμέντο από τα δεξιά, μην έχοντας καλή ισορροπία ο Μάνος κάνει το βολ πλανέ από το πέναλτι και στέλνει τη μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

21:56

26': Σουτ του Βαζ έξω από την περιοχή, εντελώς άστοχο.

21:54

Χαμηλή μπαλιά του Μίσιτς από τα αριστερά, ο Λημνιός έρχεται με φόρα από πίσω στο δεύτερο δοκάρι και με πλασέ στην κίνηση γράφει το 0-1.

21:54

24': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:52

22': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

21:48

18': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Ροντρίγκο κάνει λάθος έξω από την περιοχή και δεξιά, ο Σεμέντο ευνοείται από τις κόντρες, δίνει στον Μάνο που πλασάρει από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Ίνγκασον με τάκλιν τον σταματά σωτήρια.

21:46

16': Ο Τσιλιανίδης εκτελεί με δύμαμη ένα φάουλ από τα αριστερά, η μπάλα σκάει μπροστά από την εστία του Πασχαλάκη ο οποίος όμως τη μπλοκάρει σταθερά.

21:42

11': Ο Μίσιτς κάνει το γύρισμα από τα αριστερά, με τον Άκπομ να μπαίνει στην πορεία της μπάλας αλλά να μην προλαβαίνει να τη φτάσει.

21:39

8': Έχει μπει πιο δυνατά στο παιχνίδι ο «Δικέφαλος του Βορρά».

21:35

4': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ μοιράζει δεξιά στον Λημνιό ο οποίος κάνει το δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή αλλά στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

21:33

Κοντά στις 2.000 ο κόσμος στο γήπεδο. Και φίλοι του ΠΑΟΚ στις εξέδρες.

21:30

1': Έναρξη αναμέτρησης...

21:26

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:21

Είναι η δεύτερη φορά που ΟΦΗ και ΠΑΟΚ αναμετρώνται τη φετινή σεζόν καθώς στις 9 Νοεμβρίου, για τη 10η αγωνιστική, οι Θεσσαλονικείς είχαν περάσει με 0-1 από το Ηράκλειο με γκολ του Μίσιτς.

21:15

Και οι δύο ομάδες προέρχονται από ήττες στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας 1... Οι γηπεδούχοι από το 1-2 από τον Βόλο στο «Γεντί Κουλέ» ενώ ο «Δικέφαλος του Βορρά» από το 4-2 από τον Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

21:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι ΟΦΗ - ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.