0
-
3
21:22

Σπουδαία νίκη της Βέροιας με 3-0 επί της Καλλονής. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μοχάμεντ Μπεν που σημείωσε όλα τα γκολ της ομάδας του, η οποία έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 51'!

21:22

Τέλος του αγώνα.

21:22

93': Κίτρινη στον Τραπ.

21:18

89': Σωτήρια επέμβαση του Χογκ σε τετ α τετ με τον Τραπ.

21:17

87': Κίτρινη κάρτα στον Γιορέντε.

21:17

87': Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους και οι γηπεδούχοι. Ο Χωριανόπουλος στη θέση του Κεϊτά.

21:16

87': Αλλαγή για την Βέροια. Βγαίνει ο MVP του αγώνα και σκόρερ των τριών τερμάτων, Μπεν και μπαίνει ο Μπάρμπας.

21:15

Σουτ του Καλτσά, ο Χογκ αποκρούει και ο Μπεν παίρνει το ριμπάουντ και κάνει εύκολα το 0-3.

21:15

86': ΓΚΟΛ για την Βέροια και πάλι με τον Μπεν!

21:13

Εκτελεί εύστοχα το πέναλτι ο Μπεν και κάνει το 0-2.

21:13

85': ΓΚΟΛ για την Βέροια!

21:13

Από μπαλιά του Παυλίδη ο Μπεν βγήκε απέναντι στον Χογκ, ο οποίος τον ανέτρεψε.

21:12
Πέναλτι

84': Πέναλτι υπέρ της Βέροιας!

21:11

83': Αλλαγή και για την Καλλονή. Ο Καζάκης στη θέση του Ποντάνι.

21:11

83': Δεύτερη αλλαγή για την Βέροια. Βγαίνει ο Μπαργκάν και μπαίνει ο Παυλίδης.

21:07

78': Κίτρινη κάρτα στον Φουρλάνο.

21:04

74': Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Φουρλάνος στη θέση του Μαρσέλο.

21:03

73': Ευκαιρία για την Καλλονή. Σέντρα του Ποντάνι από αριστερά, ο Λεοζίνιο ξεχασμένος μέσα στην περιοχή πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Καντιμοίρης αποκρούει εντυπωσιακά.

21:01

72': Απειλεί ξανά ο Λεοζίνιο με σουτ από το ύψος της περιοχής, άουτ και πάλι η μπάλα.

20:56

66': Νέο σουτ του Λεοζίνιο έξω απ' την περιοχή και δεξιά, αποκρούει ο Καντιμοίρης.

20:53

63': Ο Λεοζίνιο σουτάρει έξω απ' την περιοχή, πάνω απ' την εστία η μπάλα.

20:50

60': Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά.

20:46

56': Αλλαγή για την Βέροια. Βγαίνει ο Γκονσάλβες και μπαίνει ο Τραπ.

20:43

54': ΔΟΚΑΡΙ για την Καλλονή σε πλασέ που έκανε ο Λεοζίνιο στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι έπειτα από πάσα του Ποντάνι.

20:40
Κόκκινη Κάρτα

51': Κόκκινη κάρτα στον Σισοκό. Με 10 συνεχίζει η Βέροια. «Γκρέμισε» τον Μανούσο λίγο πριν μπει στην περιοχή του Καντιμοίρη ο αμυντικός των φιλοξενούμενων.

20:39

51': Σωτήρια επέμβαση του Χογκ σε σουτ του Γκονσάλβες μέσα απ' την περιοχή.

20:35

46': Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά.

20:34

46': Έναρξη β' μέρους.

20:20

Κακό παιχνίδι στο πρώτο 45λεπτο και με ελάχιστες καλές στιγμές. Η Βέροια ανέβασε ρυθμούς στα τελευταία λεπτά και κατάφερε να φτάσει στο γκολ με τον πρώτο της σκόρερ στο φετινό πρωτάθλημα.

20:17

Τέλος α' μέρους.

20:16

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:15

Από κάθετη του Καλτσά ο Μπεν «άδειασε» τον Ζακουανί και μέσα απ' την περιοχή πλάσαρε τον Χογκ για το 0-1.

20:15

Ο μόνιμος σκόρερ της, ο Μπεν, τη δίνει το προβάδισμα.

20:14

43': ΓΚΟΛ για την Βέροια!

20:13

43': Κίτρινη κάρτα στον Μαρσέλο.

20:10

Η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα μέχρι στιγμής.

20:09

38': Ο Καλτσάς εκτελεί το κόρνερ, από γύρισμα του Σιόντη η μπάλα φτάνει στον Βεργώνη και αυτός με κοντινή κεφαλιά την στέλνει να «γλύψει» το δοκάρι του Χογκ.

20:08

37': Καλή στιγμή για την Βέροια με τον Μπαργκάν, ο οποίος κάνει δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα κοντράρει σε σώματα και φεύγει κόρνερ.

20:04

33': Ο Λεοζίνιο προσπαθεί να απειλήσει από μακριά με φάουλ, φεύγει πάνω απ' την εστία του Καντιμοίρη η μπάλα.

19:56

Συμπληρώθηκε το πρώτο 25λεπτο του αγώνα. Κακός ρυθμός από τις δύο ομάδες και απουσία σημαντικών φάσεων σε αυτό το διάστημα.

19:45

14': Κίτρινη κάρτα στον Σισοκό.

19:44

13': Σουτ του Λεοζίνιο εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Καντιμοίρης.

19:36

5': Αδύναμο σουτ του Μπαργκάν μέσα απ' την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Χογκ.

19:31

1': Έναρξη του αγώνα.

ΚΑΛΛΟΝΗ
Χογκ, Γιορέντε, Ζακουανί, Αναστασιάδης, Ποντάνι, Κεϊτά, Μαρσέλο, Λεοζίνιο, Μανούσος, Γιονάν Γκαρσία, Περόνε
Αναπ: Σιδεράκης, Καλτσάς, Ζος, Καζάκης, Φαρία, Φουρλάνος, Χωριανόπουλος
ΒΕΡΟΙΑ
Καντιμοίρης, Σιόντης, Βέρτζος, Σισοκό, Αμαραντίδης, Βεργώνης, Όστοϊτς, Γκονσάλβες, Μπαργκάν, Καλτσάς, Μπεν
Αναπ: Λόπεζ, Παυλίδης, Κομόλοφ, Ζεζίνιο, Μπάρμπας, Τραπ, Τζημογιάννης
Διαιτητής: Τριτσώνης (Αθηνών) - Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Αλεξέας (Μεσσηνίας) - 4ος: Κύζας (Δράμας)