2
-
1
19:10

Δίκαιη νίκη για τον Πανθρακικό, που επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από τέσσερις σερί ήττες.

19:09

90'+3: Τέλος του αγώνα.

19:07

90'+1: Κίτρινη κάρτα στον Χαντί.

19:07

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:06

Ακυρώνεται, ορθώς, γκολ του Μονακέλο, καθώς η μπάλα προερχόταν από τον Μεχία, που ήταν σε θέση οφσάιντ.

19:03

87': Πλασέ του Μπαϊκαρά, μπλοκάρει ο Στοΐκοβιτς.

19:01

85': Ο Γιοβάνοβιτς αποτελεί την τελευταία αλλαγή ρου Εργοτέλη. Εκτός ματς ο Τζανακάκης.

18:54

79': Στο ματς και ο Αζίζ του Εργοτέλη, αντί του Καρντόσο.

18:53

79': Ο Καθάριος εκτός αγώνα, στη θέση του ο Μολίνα.

18:51

77': Σουτ του Έμποου, απομακρύνει ο Στοΐκοβιτς.

18:49

Σουτ του Μπουχαλάκη, η μπάλα κοντράρει στον Σαρακατσάνο και καταλήγει στα δίχτυα. Ο Εργοτέλης μειώνει σε 2-1 και ξαναμπαίνει στη διεκδίκηση του ματς.

18:49

75': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

18:45

69': Ο Τζάνης αφήνει τη θέση στον Παπαγεωργίου.

18:41

66': Εκτός αγώνα ο Μπεν Σαμπάτ, στη θέση του ο Λαδάκης. Αυτή είναι η πρώτη αλλαγή του Άκη Μάντζιου.

18:40

Μετά από ατομική προσπάθεια και σέντρα του Μπεν Σαμπάτ, ο Καθάριος με σουτ νικάει τον Στοΐκοβιτς και κάνει το 2-0.

18:40

65': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ!

18:39

63': Μπουχαλάκης αντί Πίτσου στην πρώτη αλλαγή του Εργοτέλη.

18:39

62': Κίτρινη κάρτα στον Καθάριο.

18:33

57': Αδύναμη κεφαλιά του Χαντί, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.

18:29

53': Κίτρινη κάρτα στον Ρομάνο.

18:27

51': Κίτρινη κάρτα στον Μπεν Σαμπάτ.

18:24

49': Κίτρινη κάρτα στον Μεχία.

18:21

45': Έναρξη της επανάληψης.

18:04

Ο Πανθρακικός είναι φανερά ανώτερος του Εργοτέλη και δικαίως προηγείται.

18:04

45'+1: Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

18:03

45'+1: Κίτρινη κάρτα στον Τζάνη.

18:02

45': Κίτρινη κάρτα στον Καρντόσο.

17:54

Δεν έχει αλλάξει η εικόνα του παιχνιδιού.

17:47

Μισή ώρα στο ματς. Ο Πανθρακικός έχει επιβάλει τον ρυθμό του, σε παθητικό ρόλο ο Εργοτέλης.

17:37

Ο Μπεν Σαμπάτ με δυνατό μακρινό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Στοΐκοβιτς και δίνει το προβάδισμα στον Πανθρακικό. Πολύ όμορφο γκολ.

17:36

20': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ!

17:33

15': Κίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη.

17:29

11': Ο Ρομέου μπαίνει στην περιοχή, όμως καθυστερεί να σουτάρει και τον προλαβαίνουν οι αμυντικοί.

17:20

3': Σουτ από τον Ιμπραήμ, η μπάλα περνά άουτ.

17:17

1': Έναρξη της αναμέτρησης.

17:06

Ο Πανθρακικός προέρχεται από τέσσερις σερί ήττες, χωρίς μάλιστα να σκοράρει. Από την άλλη, ο Εργοτέλης μετρά δύο ισοπαλίες απέναντι σε Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ.

17:04

Σε περίπου δέκα λεπτά θα αρχίσει η αναμέτρηση του Πανθρακικού με τον Εργοτέλη.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Αθανασιάδης, Χρήστου, Σαρακατσάνος, Μπεν Σαμπάτ, Ντιόγκο, Έμποου, Καθάριος, Ρομέου, Μπαϊκαρά, Τζάνης, Ιγκόρ.
Αναπ: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Λαδάκης, Μολίνα, Σεϊδάν, Μακρυδημήτρης, Χασομέρης.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Στοΐκοβιτς, Τζανακάκης, Μεχία, Αντελέγε, Πίτσος, Ιμπραήμ, Καρντόσο, Μπαντιμπανγκά, Χαντί, Ρομάνο, Μονακέλο.
Αναπ: Δερμιτζάκης, Ρέντζας, Μπουχαλάκης, Κούτρης, Σαρρής, Γιοβάνοβιτς, Αζίζ.
Διαιτητής: Ιωανίδης (Αργολίδας) - Βοηθοί: Κοντιζάς (Πειραιά), Γεωργιάδης (Κοζάνης).