4
-
1
21:24

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μάρκους Μπεργκ ο Παναθηναϊκός έφτασε σε εύκολη νίκη με 4-1 επί του Άρη, παίζοντας και καλό ποδόσφαιρο.

21:24

Τέλος του αγώνα.

21:21

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:12

Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία λεπτά αν και ο Παναθηναϊκός δείχνει διάθεση και για άλλα γκολ.

21:11

81': Έξω ο Αμπέντ, μέσα ο Καρέλης. Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους οι «πράσινοι».

21:09

79': Δεύτερη αλλαγή από τον Γιάννη Αναστασίου. Ο Δώνης στη θέση του Πράνιτς.

21:06

76': Σωτήρια απόκρουση του Διούδη σε φαλτσαριστό σουτ που έκανε ο Κλωναρίδης από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής.

21:05

Ο Μαρινάκης βγάζει κάθετα για τον Αμπέντ, αυτός μέσα απ' την περιοχή και δεξιά κάνει συρτή σέντρα και ο Σουηδός φορ με τακουνάκι σκοράρει και πάλι για το 4-1.

21:04

Τρίτο γκολ από τον Μάρκους Μπεργκ.

21:04

74': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

21:03

73': Από μπαλιά του Ζέκα ο Μπεργκ μπαίνει στην περιοχή, αποφεύγει τον Γιαννίτση, αλλά ο Διούδης αποκρούει το σουτ του.

21:02

72': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ατζαγκούν μπαίνει στη θέση του Πέτριτς.

21:01

70': Κίτρινη κάρτα στον Κύργια.

20:55

65': Καλή στιγμή για τους «κίτρινους», όμως, ο Τάτος κάνει λάθος και αντί να σουτάρει από καλή θέση μέσα στην περιοχή, προτιμάει να »σκάψει» προς τον Οικονομόπουλο, φεύγει άουτ η μπάλα.

20:53

63': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Βγαίνει ο Ηρακλής και μπαίνει ο Σουνάς.

20:48

58': Μακρινό σουτ του Πράνιτς, πέφτει και μπλοκάρει ο Διούδης.

20:47

Φάση διαρκείας στην περιοχή του Άρη, με την μπάλα να φτάνει στον Ζέκα, ο οποίος κάνει ένα εναέριο, αλλά σκαστό και αδύναμο σουτ, όμως, ο Μπεργκ βρίσκεται στην πορεία της μπάλας και με ωραία κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι κάνει το 3-1.

20:46

Και πάλι ο Μπεργκ.

20:46

56': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

20:42

52': Κίτρινη κάρτα στον Τάτο.

20:39

49': Αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Βλάχου ο Κουσίδης.

20:38

48': Πανέξυπνη μπαλιά του Οικονομόπουλου για τον Μανιά που είναι μόνος του, αλλά πριν φτάσει στην μπάλα σε αυτόν βγαίνει και απομακρύνει με τα πόδια ο Κοτσόλης.

20:35

Καμία αλλαγή στις 11αδες από Αναστασίου και Παπαδόπουλο.

20:35

46': Έναρξη β' μέρους.

20:34

Βγήκαν και πάλι στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:17

Πολύ καλό παιχνίδι στο πρώτο 45λεπτο, με γρήγορο ρυθμό και τον Παναθηναϊκό να έχει στο μεγαλύτερο διάστημά του τον ρόλο του «αφεντικού» και να προηγείται δίκαια. Ο Άρης, πάντως, δείχνει ότι θα το παλέψει το ματς.

20:16

Τέλος α' μέρους.

20:14

20:14

Ο Ζέκα δίνει στον Μπεργκ, ο οποίος με τακουνάκι βρίσκει και πάλι τον Πορτογάλο μέσα στην περιοχή και δεξιά, αυτός κάνει το παράλληλο γύρισμα και ο Κλωναρίδης πετάγεται στην πορεία της μπάλας και από κοντά κάνει το 2-1.

20:13

Πανέμορφος συνδυασμός των «πράσινων».

20:13

45': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

20:11

43': Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο.

20:08

Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Τάτου, ο Κοτσόλης πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει, αλλά ο Μανιάς παίρνει το ριμπάουντ και με πλασέ από κοντά κάνει το 1-1.

20:08

40': ΓΚΟΛ για τον Άρη!

20:07

40': Το εκτελεί αριστοτεχνικά προς το παραθυράκι ο Πέτριτς, αλλά είναι αδύναμο και ο Διούδης μπλοκάρει.

20:07

Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναθηναϊκό.

20:06

39': Κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα.

20:05

Σίγουρα δεν είναι πέναλτι, αλλά δεν είναι και «θέατρο» από τον Σουηδό επιθετικό, καθώς υπήρξε επαφή με τον Γιαννίτση που είχε κάνει τάκλιν και απομάκρυνε αρχικά την μπάλα.

20:04

37': Κίτρινη κάρτα στον Μπεργκ που έπεσε μέσα στην περιοχή του Άρη.

20:04

Χάνουν τη μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν οι «κίτρινοι».

20:03

34': Αποκρούει το πέναλτι του Τάτου ο Κοτσόλης.

20:02

Λανθασμένη απόφαση του διαιτητή Θάνου. Από πλάγιο του Κύργια ο Οικονομόπουλος βρίσκεται στο έδαφος χωρίς να του έχει κάνει κάτι ο Μέντες που βρισκόταν από πίσω του.

20:02
Πέναλτι

34': Πέναλτι για τον Άρη!

20:01

32': Ο Οικονομόπουλος βγάζει κάθετα στον Μανιά, ο οποίος μέσα απ' την περιοχή και λίγο πλάγια σουτάρει άουτ υπό την πίεση του Πράνιτς.

19:59

31': Κόρνερ του Νάνο, ο Μπεργκ απ' την «καρδιά» της περιοχής πιάνει αμέσως το σουτ, αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

19:54

Πολύ ωραία ενέργεια του Νάνο από αριστερά και σέντρα-ξυραφιά, ο Μπεργκ πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Διούδη για το 1-0.

19:54

26': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

19:53

26': Ο Πράνιτς μέσα στην περιοχή και δεξιά κάνει κάποιους ελιγμούς, σουτάρει, αλλά ο Διούδης είναι στη σωστή θέση και μπλοκάρει εύκολα.

19:52

24': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με συρτό σουτ του Κλωναρίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής να περνάει δίπλα απ' το δεξί δοκάρι του Διούδη.

19:50

Ζητάνε πέναλτι στο 22' οι «πράσινοι» για χέρι του Κύργια σε προσπάθεια του Μπεργκ. Η μπάλα βρήκε στον αγκώνα του αμυντικού του Άρη, θα μπορούσε να το έχει δώσει ο Θάνος.

19:43

Συμπληρώθηκε το πρώτο 15λεπτο. Πιέζει ο Παναθηναϊκός και προσπαθεί κυρίως από τα άκρα να δημιουργήσει φάσεις. Αμυντική τακτική με αντεπιθέσεις για τον Άρη.

19:40

12': Κόρνερ του Αμπέντ, ο Πέτριτς την κεφαλιά, ψηλά άουτ η μπάλα.

19:38

10': Σέντρα του Ζέκα από δεξιά, ο Αμπέντ μέσα απ' την περιοχή πιάνει με τη μία ένα αριστερό σουτ, το οποίο είναι αδύναμο και ο Διούδης μπλοκάρει εύκολα.

19:31

3': Απειλεί ο Άρης με ωραία μπαλιά του Τάτου προς τον Βλάχο, αλλά ο Κοτσόλης βγαίνει και προλαβαίνει να αποκρούσει με τα χέρια.

19:29

2': Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Από κόρνερ του Νάνο ο Κουτρουμπής πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία.

19:28

1': Έναρξη του αγώνα.

Κοτσόλης, Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Μέντες, Νάνο, Ζέκα, Πράνιτς, Κλωναρίδης, Αμπέντ, Πέτριτς, Μπεργκ
Αναπ: Ταμπάκης, Σπυρόπουλος, Ατζαγκούν, Δώνης, Καρέλης, Ρισβάνης, Ντίνας
ΑΡΗΣ
Διούδης, Κύργιας, Γιαννίτσης, Νταμαρλής, Βανγκέλι, Τσιάρας, Ηρακλής, Οικονομόπουλος, Βλάχος, Τάτος, Μανιάς
Αναπ: Γουναρίδης, Καραγκούνης, Σουνάς, Αγγελούδης, Μαργαρίτης, Κουσίδης, Καραγιάννης
Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών) - Βοηθοί: Χαρίσης (Γρεβενών), Σταθόπουλος (Ηλείας) - 4ος: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)