0
-
0
21:23

Με σχετική άνεση ο ΟΦΗ πήρε την ισοπαλία στο «Κλ. Βικελίδης» απέναντι στον Άρη που «καιγόταν» για τη νίκη, αλλά η αλήθεια είναι ότι αν μια ομάδα άξιζε να φτάσει στο γκολ αυτή ήταν οι Κρητικοί.

21:21

Τέλος του αγώνα.

21:18

90'+1': Κίτρινη κάρτα στον Μπανούση που καθυστέρησε να βγει απ' τον αγωνιστικό χώρο.

21:17

Ντεμπούτο για τον Αργεντίνο με την φανέλα των Κρητικών.

21:17

90'+1': Τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Μπανούση μπαίνει ο Νούνιες.

21:17

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:11

Πέντε λεπτά συν τις καθυστερήσεις απομένουν για τη λήξη του αγώνα, ο Άρης προσπαθεί να πιέσει, αλλά οι φιλοξενούμενοι κράτανε εύκολα τους «κίτρινους» μακριά απ' την περιοχή τους.

21:06

80': Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους οι γηπεδούχοι. Βγαίνει ο Κουσίδης και μπαίνει ο Ρένια.

21:04

78': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Κουτσιανικούλη ο Ροβίθης.

21:03

77': Κίτρινη κάρτα στον Κουσίδη.

20:59

73': Κίτρινη κάρτα στον Ζορό.

20:55

68': Κίτρινη κάρτα στον Στάθη.

20:55

68': Δεύτερη αλλαγή από τον Παπαδόπουλο. Ο Ηρακλής στη θέση του Οικονομόπουλου.

20:50

63': Κίτρινη κάρτα στον Ζε Εντουάρντο.

20:48

61': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης βγάζει ωραία κάθετη στον Παπάζογλου, αυτός από πλάγια θέση πλασάρει τον Διούδη που αποκρούει με τα πόδια.

20:44

Εκτελέστηκε το κόρνερ, απομάκρυναν οι παίκτες του Άρη.

20:43

57': Απειλεί ξανά ο ΟΦΗ, με τον Κουτσιανικούλη να κάνει διαγώνιο σουτ μέσα απ' την περιοχή και τον Διούδη να αποκρούει σε κόρνερ.

20:42

56': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βγαίνει ο Ντουντού και μπαίνει ο Κάλαϊτζιτς.

20:35

Εκτελεί το κόρνερ ο Μιλιάζες, ο Παπάζογλου εξ' επαφής δεν μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα και ο Διούδης μπλοκάρει.

20:34

48': Επικίνδυνο δυνατό σουτ του Ζε Εντουάρντο από πλάγια θέση έξω απ' την περιοχή, αποκρούει σε κόρνερ ο Διούδης.

20:32

46': Με μια αλλαγή ξεκινάει ο Άρης. Ο Σουνάς μπαίνει στη θέση του Τσιάρα.

20:32

46': Έναρξη β' μέρους.

20:16

Καλός ρυθμός στο πρώτο 45λεπτο, αλλά λείπει η ποιότητα και οι μεγάλες φάσεις. Πιο κοντά στο γκολ έφτασε ο ΟΦΗ με την κεφαλιά του Μακρή στο 20'.

20:15

Τέλος α' μέρους.

20:05

Έχουν ισορροπήσει από το 20' και μετά οι φιλοξενούμενοι, δεν κινδυνεύουν αμυντικά, κλείνοντας καλά τους χώρους και έχουν καλύτερη ανάπτυξη από τους «κίτρινους».

19:58

28': Κόρνερ του Μιλιάζες, ο Ζε Εντουάρντο αμαρκάριστος στην «καρδιά» της περιοχής πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει αρκετά μέτρα άουτ.

19:50

20': Εντυπωσιακή απόκρουση του Διούδη σε δυνατή κεφαλιά που έπιασε ο Μακρής λίγο έξω απ' την μικρή περιοχή του Άρη.

19:45

Οι γηπεδούχοι έχουν μπει στο ματς με διάθεση να πιέσουν, ενώ οι Κρητικοί προσπαθούν να «παγώσουν» τον ρυθμό.

19:37

8': Εναέριο πλασέ του Κουσίδη μέσα απ' την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.

19:34

4': Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Τάτου, λίγο πάνω απ' τη συμβολή των δοκών η μπάλα.

19:30

1': Έναρξη του αγώνα.

ΑΡΗΣ
Διούδης, Βανγκέλι, Κύργιας, Γιαννίτσης, Τσουμάνης, Τσιάρας, Οικονομόπουλος, Κουσίδης, Τάτος, Αγγελούδης, Μανιάς
Αναπ: Γουναρίδης, Καραγκούνης, Σουνάς, Νταμαρλής, Βλάχος, Ηρακλής, Ρένια
ΟΦΗ
Φερνάντες, Στάθης, Τριποτσέρης, Ζόρο, Μιλιάζες, Μακρής, Ντουντού, Ζε Εντουάρντο, Κουτσιανικούλης, Μπανούσης, Παπάζογλου.
Αναπ: Αγριμάκης, Παπάζογλου, Νούνιες, Κυζιρίδης, Ροβίθης, Κάλαϊτζιτς, Μπαρέιρο
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας) - Βοηθοί: Ποντίκης (Πρέβεζας), Καλφόγλου (Θεσπρωτίας) - 4ος: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)