4
-
2
21:19

Νίκη με 4-2 για τον Ολυμπιακό που ανέβασε στροφές στο δεύτερο μισό του β' 45λεπτου.

21:19

Τέλος του αγώνα.

21:16

90'+1': Συρτό πλασέ το Μασάντο στην κίνηση από το ημικύκλιο της περιοχής, άουτ η μπάλα.

21:16

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:14

89': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Μανιάτη μέσα απ' την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Φαΐσκα και παίρνει ύψος, στο κατέβασμά της ο Βαλντέζ κάνει το σουτ μέσα απ' την μικρή περιοχή και λίγο δεξιά, η μπάλα πάει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

21:12

87': Επικίνδυνη σέντρα του Ιμπαγάσα, ο Βαλντέζ πετάγεται στην πορεία της μπάλας, αλλά δεν την βρίσκει καλά και ο Γιωργαλλίδης αποκρούει με τα πόδια.

21:09

84': Τελευταία αλλαγή και από τον Αναστασιάδη. Ο Σούκιας παίρνει τη θέση του Τόρες.

21:04

79': Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Κάταϊ στη θέση του Φερνάντες.

21:03

Σέντρα του Πέρεζ από δεξιά, ο Μαρκάνο με πολύ δυνατή καρφωτή κεφαλιά από καλή θέση κάνει το 4-2.

21:03

78': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:02

77': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό. Ωραία κοφτή ντρίμπλα του Πέρεζ μέσα στην περιοχή και σουτ που αποκρούει ο Γιωργαλλίδης, η μπάλα φτάνει στον Σαβιόλα που κάνει νέο φαλτσαριστό σουτ μέσα απ' την περιοχή, στο οριζόντιο η μπάλα.

20:59

73': Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό, η τελευταία. Μέσα ο Μασάντο, έξω ο Ολαϊτάν.

20:58

72': Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Θέρα στη θέση του Ινκούμ.

20:57

Κόρνερ του Μπέλιτς, ο Βλαχοδήμος κοντρολάρει στη γραμμή της μεγάλης περιοχής και με δυνατό αριστερό σουτ νικάει τον Ρομπέρτο για το 3-2.

20:57

72': ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά!

20:55

Ο Ιμπαγάσα δίνει στον Βαλντέζ, κάνει το όβερλαπ και ξαναπαίρνει την μπάλα, κάνει και τη σέντρα λίγο πριν τη γραμμή του άουτ, η μπάλα κοντράρει στο σώμα του Ινκούμ και ο Πέρεζ με κοντινή κεφαλιά κάνει το 3-1.

20:55

70': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:53

Ο Ιμπαγάσα «σκάβει» προς την καρδιά της περιοχής του Πλατανιά, ο Σαβιόλα με πλάτη προς το τέρμα στοπάρει με το στήθος και ο Βαλντέζ με πλασέ στην κίνηση κάνει το 2-1.

20:53

68': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:52

Πιέζουν μέχρι στιγμής οι «ερυθρόλευκοι», αλλά μέχρι στιγμής όπως και στο πρώτο 45λεπτο δυσκολεύονται πολύ να διασπάσουν την άμυνα των Κρητικών. Με τον Ιμπαγάσα στο ματς ίσως αυτό να αλλάξει.

20:51

66΄: Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ιμπαγάσα μέσα, Παπάζογλου έξω.

20:50

Θα βάλει και τον Ιμπαγάσα ο Μίτσελ. Τελείωσε το ζέσταμά του ο Αργεντίνος μέσος και αλλάζει.

20:45

Σηκώθηκε ο τερματοφύλακας του Πλατανιά αφού του προσφέρθηκαν οι πρώτες βοήθειες. Άρχισε και πάλι το παιχνίδι.

20:44

Μικρή διακοπή στο ματς. Ο Γιωργαλλίδης έχει πέσει στον αγωνιστικό χώρο μετά από εναέρια σύγκρουση με τον Βαλντέζ.

20:42

57': Τώρα η αλλαγή. Ο Βαλντέζ στη θέση του Ντομίνγκεζ.

20:40

Ο Βαλντέζ θα είναι η πρώτη αλλαγή του Μίτσελ.

20:39

54': Νέο κόρνερ από τον Ντομίνγκεζ, ο Μανιάτης στο δεύτερο δοκάρι και από τη γωνία της μικρής περιοχής κάνει σουτ στην κίνηση, η μπάλα κοντράρει στον Παπαδόπουλο και φεύγει πάνω απ' το οριζόντιο του Γιωργαλλίδη.

20:34

50': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κόρνερ του Ντομίνγκεζ, ο Ολαϊτάν στο πρώτο δοκάρι πιάνει κεφαλιά προς τα πίσω, ο Μαρκάνο νέα κεφαλιά από πολύ κοντά, αλλά η μπάλα κοντράρει στον Φαΐσκα που είχε πηδήξει μαζί με τον Ισπανό στόπερ και φεύγει πάνω απ' την εστία. Άουτ έδειξε ο βοηθός.

20:31

46': Έναρξη β' μέρους.

20:18

Έχει τον έλεγχο στο πρώτο 45λεπτο ο Ολυμπιακός, αλλά έχει δημιουργήσει ελάχιστες φάσεις. Οι φιλοξενούμενοι αμύνονται αξιοπρεπώς και ευτύχησαν στην μοναδική τους ευκαιρία να ισοφαρίσουν.

20:15

Τέλος α' μέρους.

20:14

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:13

44': Μακρινό συρτό σουτ του Ντομίνγκεζ, δεν ανησυχεί τον Γιωργαλλίδη. Άουτ η μπάλα.

20:07

«Κοιμήθηκε» η άμυνα του Ολυμπιακού στη φάση αυτή.

20:06

Ο Μπέλιτς εκτελεί κόρνερ, ο Τετέ πιάνει κεφαλιά και δίνει ύψος στη μπάλα, ο Γουνδουλάκης λίγο έξω απ' τη μικρή περιοχή και δεξιά κάνει ένα σκαστό σουτ και ο Τόρες πετάγεται στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά τη στέλνει στα δίχτυα για το 1-1.

20:06

37': ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά!

20:01

32': Σουτ του Πέρεζ με το δεξί από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, πέφτει και μπλοκάρει εύκολα ο Γιωργαλλίδης.

19:57

Ο Μανιάτης κλέβει την μπάλα από τον Φερνάντες λίγα μέτρα έξω απ' την περιοχή του Πλατανιά, βγάζει κάθετη στον Ολαϊτάν και ο Νιγηριανός από το ύψος της μεγάλης περιοχής πλασάρει εύστοχα τον Γιωργαλλίδη για το 1-0.

19:57

28': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

19:54

25': Σουτ του Πέρεζ αποκρούει ο Γιωργαλλίδης.

19:46

Ωραία κάθετη του Ντομίνγκεζ στον Πέρεζ, αυτός σκάβει την μπάλα πάνω απ' τον Γιωργαλλίδη που έχει κάνει έξοδο και οι δυο τους συγκρούονται στη συνέχεια. Από το ριπλέι, πάντως, φαίνεται ότι ο Παραγουανός πατάει πάνω στο πόδι του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

19:46

17': Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι γηπεδούχοι.

19:43

14': Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς. Σέντρα του Παπάζογλου από δεξιά, ο Πέρεζ στο δεύτερο δοκάρι γυρίζει με το κεφάλι για τον Ντομίνγκεζ και ο Αργεντίνος από το ύψος της μικρής περιοχής πιάνει σουτ στην κίνηση, για να στείλει την μπάλα ψηλά άουτ.

19:38

Πιέζει στα 3/4 του γηπέδου ο Ολυμπιακός στα πρώτα λεπτά, προσπαθεί να απειλήσει από τα άκρα, αλλά δεν τα έχει καταφέρει μέχρι στιγμής.

19:31

Σε αντίθεση με τα προηγούμενα παιχνίδια ο Νιγηριανός παίζει ως δεξί εξτρέμ και στην κορυφή της επίθεσης βρίσκεται ο Σαβιόλα.

19:30

1': Σουτ του Ολαϊτάν με το αριστερό από το ύψος της περιοχής, πάνω απ' την εστία του Γιωργαλλίδη η μπάλα.

19:29

1': Έναρξη του αγώνα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Παπάζογλου, Παπαδόπουλος, Μαρκάνο, Μπονγκ, Μανιάτης, Εντινγκά, Πέρεζ, Ολαϊτάν, Ντομίνγκεζ, Σαβιόλα
Αναπ: Κάρολ, Μασάντο, Ιμπαγάσα, Σάμαρης, Βαλντέζ, Φουστέρ, Μανωλάς
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Γιωργαλλίδης, Ινκούμ, Γιαχία, Φαΐσκα, Δημήτρης, Φερνάντες, Τετέ, Γουνδουλάκης, Βλαχοδήμος, Μπέλιτς, Τόρες
Αναπ: Περιστερίδης, Θέρα, Σιώπης, Κάται, Ντενάκης, Σούκιας, Τσοντάκης
Διαιτητής: Κάμπαξης (Ευβοίας) - Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής) - 4ος: Γιάχος (Χίου)