2
18:50

Τελικό στη Νέα Σμύρνη, ο ΟΦΗ στα ημιτελικά με δύο νίκες

18:48

90'+1: Κάρτα στον Στάθη

18:47

90': Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

18:43

Τελευταίες στιγμές στη Νέα Σμύρνη

18:42

Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο, όλα έχουν τελειώσει πλέον, οι Κρητικοί είναι στα ημιτελικά του Κυπέλλου

18:40

84': Σουτ του Παπάζογλου, κόρνερ κερδίζει ο ΟΦΗ

18:38

82': Κάρτα για τον Πανιώνιο στον Καμπάνταη

18:37

Λάθος στην άμυνα του Πανιωνίου, ο Κουτσιανικούλης βγαίνει από αριστερά, ''σπάει'' την μπάλα προς τα έξω και ο Ντουντού με προβολή γράφει το 1-2

18:37

81': ΓΚΟΛ, 1-2 ο ΟΦΗ!

18:34

77': Σουτ του Αραβίδη από πλάγια θέση, άουτ η μπάλα

18:33

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο, πάντα στην επίθεση ο Πανιώνιος, αμύνεται μαζικά ο ΟΦΗ

18:32

Αυτή την φορά φαίνεται να έχουν δίκιο, ο Τριποτσερης σπρώχνει τον αντίπαλο του για να πάρει καλύτερη θέση

18:32

''Φωνάζουν'' για πέναλτι για δεύτερη φορά οι του Πανιωνιου

18:31

74': Δυνατό, διαγώνιο σουτ του Κουτσιανικούλη μέσα από την περιοχή, ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει

18:27

71': Κάρτα βλέπει ο Παπάζογλου

18:27

Πράγματι, ο Κολοβός έχει πρόβλημα τραυματισμού γι αυτο και αντικαταστάθηκε

18:26

69': Αλλαγή κάνει και ο ΟΦΗ που ολοκληρώνει και αυτός τις κινήσεις του. Στην θέση του Περογαμβράκη ο Στάθης

18:25

69': Αλλαγή για τον Πανιώνιο, τρίτη και τελευταία. Εκτός ο Κολοβός μέσα ο Μπούζας. Μάλλον αναγκαστική μοιάζει αυτή η αλλαγή

18:24

Τρία γκολ θέλει για να περάσει, εξακολουθεί να ψάχνει... θαύμα, αλλά στο ποδόσφαιρο όλα είναι πιθανά

18:23

Όλος ο Πανιώνιος μπροστά

18:23

Ο Κολοβός πιάνει εναν μονοκόμματο κεραυνό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, στέλνει την μπάλα στο δεξι παραθυράκι της εστίας του ΟΦΗ και ισοφαρίζει

18:22

66': ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος!

18:22

Ψάχνει σε... θαύμα πλέον ο Πανιώνιος, καθώς θέλει τέσσερα γκολ για να περάσει

18:22

64': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στην θέση του Ζαχαράκη ο Αραβίδης

18:21

Εκτέλεση φάουλ του Μιλίαζες, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι και ο Μακρής με κεφαλιά κάνει το 0-1, κόντρα στην ροή του αγώνα

18:20

63': ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ!

18:19

Και τον Αραβίδη θα ρίξει στο ματς ο Παναγόπουλος, όλα για όλα!

18:18

Δύο φορές ο Φερνάντεζ είπε όχι στους επιθετικούς του Πανιωνίου που δεν μπορούν να σκοράρουν από κοντά

18:18

Το κόρνερ εκτελέστηκε, νέα χαμένη ευκαιρία για τον Πανιώνιο που πιέζει ασφυκτικά!

18:17

61': Σουτ του Κολοβού, η μπάλα βρίσκει στον Μιλιάζες και φεύγει κόρνερ

18:17

Νέα καλή ευκαιρία για τον Πανιώνιο

18:16

60': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στο ματς περνά ο Γιάννου, εκτός ο Σταυροθανασόπουλος

18:15

59': Ωραία σέντρα του Αυλωνίτη απο δεξιά, ο Καμπάνταης παίρνει την κεφαλιά, άουτ η μπάλα!

18:13

57': Τώρα θα μπει στο ματς ο Βραζιλιάνος. Έξω λοιπόν ο Κάλαϊτζιτς, μέσα ο Ντουντού Σεαρένσε

18:12

Τον Ντουντού θα ρίξει στο παιχνίδι ο Σα Πίντο

18:11

55': Ωραία προσπάθεια του Κούρντι που μπήκε στην περιοχή, σούταρε, αλλά αστόχησε

18:08

53': Εκτελέστηκε, ο Κάλαιτζιτς διώχνει

18:08

Κόρνερ κερδίζουν οι γηπεδούχοι

18:07

Πιέζει ο Πανιώνιος, ψάχνει το γκολ για να ξαναμπεί στο... κόλπο

18:07

Δεν υπάρχει πέναλτι, η μπάλα βρίσκει στο στήθος του Μπούρμπου και φτάνει στον Φερνάντεζ

18:06

''Φωνάζει'' για πέναλτι ο Πανιώνιος!

18:05

Ο Σταυροθανασόπουλος την έχει πάρει την κεφαλιά, όπως φάνηκε από το ριπλέι

18:05

49': Σέντρα του Κούρου από αριστερά, ο Καμπάνταης παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα φεύγει ωστόσο παράλληλα με την εστία του Φερνάντεζ

18:02

46': Ξεκινά το δεύτερο μέρος στη Νέα Σμύρνη

18:01

46': Αλλαγή για τον ΟΦΗ πριν την σέντρα της επανάληψης. Εκτός ο Σίσιτς, μέσα ο Κουτσιανικούλης

17:47

Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη, στο 0-0 οι δύο ομάδες

17:45

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το πρώτο μέρος

17:45

Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο

17:44

44': Συρτό σουτ του Σταυροθανασόπουλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

17:42

Αυτό ήταν το έκτο ανεκμετάλλευτο κόρνερ για τον Πανιώνιο

17:42

Εκτελεί ο Ντούνης, διώχνει με το κεφάλι ο Ζε

17:42

42': Κόρνερ κερδίζει ο Πανιώνιος

17:39

Η μεγαλύτερη ευκαιρία ως τώρα στο ματς είναι για τους φιλοξενούμενους

17:38

Εκτελέστηκε το κόρνερ, ο Μακρής παίρνει την κεφαλιά, ο Παπαδόπουλος απομακρύνει, η μπάλα φτάνει στον Περογαμράκη που σουτάρει από κοντά αλλά η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι

17:38

38': ΔΟΚΑΡΙ ο ΟΦΗ!

17:37

Κόρνερ για τον ΟΦΗ που έχει ανεβάσει την απόδοση του στα τελευταία λεπτά

17:37

Απειλούν εδώ οι Κρητικοί

17:36

36': Εκτελει ο Μιλιάζες, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι, ο Περογαμρβάκης παίρνει την κεφαλιά-πάσα, ωστόσο ο Μητρόπουλος με εντυπωσιακό τρόπο απομακρύνει πριν ο Σίσιτς σκοράρει από κοντά!

17:35

35': Φάουλ σε καλή θέση για τον ΟΦΗ

17:32

33': Εκτέλεση κόρνερ του Ντούνη, ο Λαμπρόπουλος πιο ψηλά απ' όλους παίρνει την κεφαλιά, ψηλά η μπάλα

17:31

31': Ο Κούρντι εκτελεί ένα φάουλ, κεφαλιά του Καμπάνταη, ο Φερνάντεζ μπλοκάρει

17:29

30': Άλλη μια κακή σέντρα για τον Πανιώνιο, αυτή την φορά με τον Ζαχαράκη. Συμπληρώσαμε το πρώτο μισάωρο...

17:27

Δεν έχουν πρόβλημα ψηλά οι Κρητικοί, όταν ωστόσο ο Πανιώνιος βάζει την μπάλα κάτω δείχνει ότι μπορεί να κάνει την ζημιά

17:26

26': Τρεις σερί σέντρες από τους παίκτες του Πανιωνιου, περνάν ανεκμετάλλευτες, οι αμυντικοί του ΟΦΗ απομακρύνουν

17:26

Ξεκίνησε και πάλι το ματς, ο Περογαμβράκης δείχνει να πατά καλά και έχει επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο

17:25

63-37% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Πανιωνίου

17:25

Έχουμε μικρή διακοπή, φτάσαμε στο 25'...

17:25

Δείχνει να πονά στον δικέφαλο ο φορ του ΟΦΗ

17:24

Πρόβλημα για τον Σα Πίντο με τον Πεογαμρβάκη

17:22

Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός, με τις δύο ομάδες να κάνουν πολλά λάθη στην μεσαία γραμμή

17:19

Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο, οι γηπεδούχοι εξακολουθούν να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων

17:15

15': Αγγίζει το γκολ ο Πανιώνιος! Ωραίο παράλληλο γύρισμα του Ντούνη από δεξιά, σουτ στην κίνηση του Κολοβού, άουτ η μπάλα!

17:12

Εκτελέστηκε, γεμίζει ο Κολοβός, απομακρύνει ο Μακρής

17:12

11': Τρίτο κόρνερ στο ματς για τον Πανιώνιο

17:09

Άλλωστε, οι Κρητικοί είναι αυτοί που έχουν το πάνω χέρι μετά το 2-0 του πρώτου ματς

17:08

Ο ΟΦΗ από την μεριά του προσπαθεί να πάει το ματς σε αργό τέμπο και να ''παγώσει'' τον ρυθμό

17:05

Δυνατά έχει μπει στο ματς η ομάδα της Νέας Σμύρνης, ψάχνει ένα γκολ για να ξαναμπεί στο κόλπο της πρόκρισης

17:05

5': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Καμπάνταης βρίσκει τον Ντούνη, αυτός σουτάρει από εξαιρετική θέση αλλά δεν μπορεί να σκοράρει

17:03

3': Φάουλ του Κούρου, ψάχνει στο δεύτερο δοκάρι τον Σταυροθανασόπουλο, η μπάλα άουτ

17:02

2': Ο Κολοβός εκτελεί, οι αμυντικοί του ΟΦΗ απομακρύνουν

17:02

Εκτελέστηκε, σε νέο κόρνερ ο Μιλιάζες

17:01

1': Κόρνερ κερδίζει ο Πανιώνιος

17:01

Πρώτο σουτ στο παιχνίδι είναι για τον ΟΦΗ με τον Ζε

17:01

1': Σέντρα στην αναμέτρηση

16:58

Μόλις τώρα οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

16:45

Η ομάδα που θα περάσει, θα αντιμετωπίσει στην ημιτελική φάση τον Παναθηναϊκό

16:43

Να θυμίσουμε πως στο πρώτο ματς του ''Γεντί Κουλέ'', οι οι Κρητικοί ειχαν επικρατήσει με 2-0

16:42

Σε περίπου έκανε τέταρτο η σέντρα στη Νέα Σμύρνη, στη ρεβάνς του Πανιώνιου με τον ΟΦΗ για τους ''8'' του Κυπέλλου

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Παπαδόπουλος, Ζαχαράκης, Κούρος, Λαμπρόπουλος, Αυλωνίτης, Μητρόπουλος, Κούρντι, Κολοβός, Καμπάνταης, Σταυροθανασόπουλος, Ντούνης.
Αναπ: Ανέστης, Πάνος, Μπούζας, Παναγιωτούδης, Παντίδος, Αραβίδης, Γιάννου.
ΟΦΗ
Φερνάντεζ, Μπούρμπος, Μιλιάζες, Ζόρο, Τριποτσέρης, Κάλαϊτζιτς, Μακρής, Σίσιτς, Ζε, Παπάζογλου, Περογαμβράκης.
Αναπ: Γιαγκιόζης, Βερόν, Δαμιανάκης, Κουτσιανικούλης, Ντουντού, Ροβυθης, Στάθης.
Διαιτητής: Κάμπαξης (Εύβοιας). Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Καμπούρης (Εύβοιας). 4ος: Ιωαννίδης (Αργολίδας)