1
23:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:52

Η Αγγλία κερδίζει με 3-4 στα πέναλτι την Κολομβία (1-1 κανονική διάρκεια και παράταση) και προκρίνεται στα προημιτελικά του Μουντιάλ όπου θα αντιμετωπίσει την Σουηδία.

23:52

Τέλος στη διαδικασία των πέναλτι.

23:51

Ο Ντάιερ στο πέμπτο πέναλτι της Αγγλίας και ΓΚΟΛ, 3-4!

23:51

Ο Μπάκα στο πέμπτο πέναλτι της Κολομβίας, το πιάνει ο Πίκφορντ, παραμένει το 3-3.

23:50

Ο Τρίπιερ στο τέταρτο πέναλτι της Αγγλίας και ΓΚΟΛ, 3-3!

23:49

Ο Ουρίμπε στο τέταρτο πέναλτι της Κολομβίας, στο ΔΟΚΑΡΙ!

23:48

Ο Χέντερσον στο τρίτο πέναλτι της Αγγλίας, το βγάζει ο Οσπίνα, παραμένει το 3-2.

23:47

Ο Μουριέλ στο τρίτο πέναλτι της Κολομβίας και ΓΚΟΛ, 3-2!

23:47

Ο Ράσφορντ στο δεύτερο πέναλτι της Αγγλίας και ΓΚΟΛ, 2-2!

23:46

Ο Κουαντράδο στο δεύτερο πέναλτι της Κολομβίας και ΓΚΟΛ, 2-1!

23:45

Ο Κέιν στο πρώτο πέναλτι της Αγγλίας και ΓΚΟΛ, 1-1!

23:42

Ο Φαλκάο στο πρώτο πέναλτι της Κολομβίας και ΓΚΟΛ, 1-0!

23:41

Τρίτο ματς από τα οκτώ της φάσης των 16 που θα κριθεί στη ρώσικη ρουλέτα.

23:39

Κολομβία - Αγγλία 1-1 και πάμε στα πέναλτι.

23:38

Λήξη και της παράτασης.

23:38

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

23:35

118': Κίτρινη κάρτα στον Κουαντράδο.

23:32

116': Τέταρτη αλλαγή για την Κολομβία. Έξω ο Αρίας, μέσα ο Ζαπάτα.

23:32

115': Ευκαιρία για την Αγγλία. Εκτελεί το κόρνερ ο Τρίπιερ, ο Ντάιερ πιάνει ολομόναχος την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

23:31

114': Κόρνερ για την Αγγλία από τα δεξιά.

23:30

113': Τέταρτη αλλαγή για την Αγγλία. Έξω ο Γουόκερ, μέσα ο Ράσφορντ.

23:30

112': Ευκαιρία για την Αγγλία. Συρτό σουτ του Ρόουζ από την μικρή περιοχή και αριστερά, σημαδεύει την απέναντι γωνία, ελάχιστα άουτ η μπάλα.

23:28

110': Κυκλοφορούν τη μπάλα οι Άγγλοι, κλεισμένη στο καβούκι της η Κολομβία.

23:23

106': Οφσάιντ ο Βάρντι, σωστό.

23:21

106': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης.

23:21

Μικρή διακοπή για πάρουν λίγες ανάσες οι παίκτες.

23:19

Λήξη πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.

23:17

23:16

104': Ευκαιρία για την Κολομβία. Σέντρα του Μοχίκα από τα αριστερά, ο Φαλκάο παίρνει την κεφαλιά από τον Μαγκουάιρ, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πίκφορντ η μπάλα.

23:15

102': Τρίτη αλλαγή για την Αγγλία. Ρόουζ αντί Γιανγκ.

23:12

101': Κόρνερ για την Κολομβία από τα δεξιά. Το εκτελεί ο Κουαντράδο, κεφαλιά από τον Ντ. Σάντσες, αρκετά άουτ.

23:08

96': Παράλληλο γύρισμα του Μοχίκα από τα αριστερά, ο Πίκφορντ προλαβαίνει και μπλοκάρει τη μπάλα προ του Μπάκα.

23:02

91': Ξεκινάει το πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

22:59

Η Κολομβία σκόραρε από το... πουθενά στο 93' και έτσι η πρόκριση στους «8» θα κριθεί στον έξτρα χρόνο. Αν δεν υπάρξει και εκεί νικητής, τότε το ματς θα οδηγηθεί στα πέναλτι.

22:58

Τέλος στα 90' και πάμε για παράταση.

22:55

Εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά ο Κουαντράδο, ο Μίνα νικά τον Τρίπιερ στον αέρα, πιάνει την κεφαλιά, δοκάρι και μέσα, 1-1. Τρίτο γκολ με κεφαλιά στο Παγκόσμιο Κύπελλο για τον στόπερ της Μπαρτσελόνα!

22:55

90+3': ΓΚΟΛ για την ΚΟΛΟΜΒΙΑ!

22:53

90+3': Μεγάλη ευκαιρία για την Κολομβία. Τρομερό βολέ του Ουρίμπε αρκετά μέτρα εκτός περιοχής, εκτινάσσεται στο «γάμμα» και αποκρούει εκπληκτικά σε κόρνερ ο Πίκφορντ.

22:51

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:50

88': Αλλαγή για την Αγγλία. Ο Βάρντι αντικαθιστά τον Στέρλινγκ.

22:49

88': Τρίτη αλλαγή για την Κολομβία. Μουριέλ αντί Κιντέρο.

22:48

84': Σουτάρει χαμηλά έξω από την περιοχή ο Φαλκάο, μπλοκάρει εύκολα ο Πίκφορντ.

22:47

86': Σέντρα του Μοχίκα από τα αριστερά, κεφαλιά του Φαλκάο ψηλά άουτ.

22:45

84': Εκτέλεση φάουλ του Τρίπιερ από τον άξονα και λίγο δεξιά, κεφαλιά του Μαγκουάιρ στο δεύτερο δοκάρι, άουτ.

22:42

81': Μεγάλη ευκαιρία για την Κολομβία. Τραγικό λάθος από τον Γουόκερ στη μεσαία γραμμή, ο Μπάκα επωφελείται, φτάνει στα όρια της περιοχής, δίνει πάσα πάρε - βάλε στον Κουαντράδο στα δεξιά ο οποίος βγαίνει φάτσα με τον Πίκφορντ, σουτάρει αλλά στέλνει τη μπάλα ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:41

81': Αλλαγή για την Αγγλία. Ο Ντέλε Άλι αφήνει τη θέση του στον Ντάιερ.

22:39

79': Αλλαγή για την Κολομβία. Ουρίμπε αντί Κάρλος Σάντσες.