2
22:55

Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:54

Απίθανο παιχνίδι στο β' ημίχρονο, με συγκλονιστική εξέλιξη και το Βέλγιο να παίρνει τη μεγάλη, έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς, πρόκριση στους «8» του Μουντιάλ. Αντίπαλος η Βραζιλία στο δρόμο για τα ημιτελικά.

22:53

90'+4: Και τέλος του αγώνα, 3-2.

22:52

Το κόρνερ των Ασιατών περνά ανεκμετάλλευτο, οι Βέλγοι φεύγουν ταχύτατα στην αντεπίθεση, ο Ντε Μπράινε δίνει δεξιά στον Μενιέ, αυτός πασάρει στον Λουκάκου που κάνει την προσποίηση και ο Σαντλί με κοντινό πλασέ ολοκληρώνει την επική ανατροπή για το Βέλγιο, 3-2!

22:51

90'+4: ΓΚΟΛ για το ΒΕΛΓΙΟ!

22:51

90'+4: Μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χόντα, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Κουρτουά.

22:49

90'+2: Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:48

90'+1: Ο Βίτσελ παραλίγο με προβολή να σημειώσει αυτογκόλ, διώχνει σε κόρνερ ο Κουρτουά. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

22:44

87': Δυνατό σουτ του Βερτόνχεν εκτός περιοχής, διώχνει και πάλι ο Καβασίμα.

22:43

86': Διαδοχικές σπουδαίες αποκρούσεις του Καβασίμα σε κεφαλιές των Σαντλί και Λουκάκου.

22:41

84': Ο Κομπανί κάνει σωτήριο τάκλιν σε πλασέ του Χόντα και κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:38

81': Γιαμαγκούτσι αντί Σιμπασάκι, Χόντα αντί Χαραγκούτσι, διπλή αλλαγή για την Ιαπωνία.

22:38

80': Δύο διαδοχικά κόρνερ των Βέλγων περνούν χωρίς κάτι σημαντικό.

22:33

75': Ο Ινούι πλασάρει από επίκαιρη θέση, σωτήριο τάκλιν από τον Αλντεβάιρελντ.

22:31

Από την εκτέλεση κόρνερ του Αζάρ ο ίδιος γίνεται αποδέκτης της μπάλας, σεντράρει από αριστερά και ο Φελαϊνί με κεφαλιά νικά όλη την άμυνα της Ιαπωνίας και τον Καβασίμα για το 2-2.

22:31

74': ΓΚΟΛ για το ΒΕΛΓΙΟ!

22:30

73': Σουτ του Ντε Μπράινε, κόντρα στον Σότζι και κόρνερ.

22:29

71': Κόρνερ για την Ιαπωνία παραχωρεί ο Αλντεβάιρελντ, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:27

Ο Βερτόνχεν, από απόκρουση της ιαπωνικής άμυνας, με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά από πλάγια αριστερά βρίσκει δίχτυα για το 1-2 στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία του Καβασίμα, πολύ τυχερό γκολ αναμφίβολα.

22:27

69': ΓΚΟΛ για το ΒΕΛΓΙΟ!

22:26

69': Ο Γιοσίντα βάζει σωτήρια την προβολή στο κοντινό πλασέ του Λουκάκου, ευκαιρία για το Βέλγιο.

22:23

66': Πλασαριστό σουτ του Μενιέ, άουτ.

22:22

65': Φελαϊνί αντί Μέρτενς, Σαντλί αντί Καράσκο, διπλή αλλαγή για το Βέλγιο.

22:21

64': Ο Σακάι κάνει τη σέντρα από δεξιά, ο Κουρτουά απομακρύνει με τα πόδια και σουτ του Οσάκο στην κίνηση, άουτ.

22:19

62': Μεγάλη ευκαιρία για το Βέλγιο, ο Μενιέ σεντράρει από δεξιά, κοντινή κεφαλιά του Λουκάκου και η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.

22:16

59': Κόρνερ παραχωρεί ο Βίτσελ για την Ιαπωνία, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:14

57': Σουτ του Καράσκο, απελπιστικά άστοχο...

22:10

Ο Ινούι σουτάρει με όλη του την άνεση εκτός περιοχής και νικά τον Κουρτουά στην αριστερή του γωνία για το 0-2.

22:09

52': ΓΚΟΛ για την ΙΑΠΩΝΙΑ!

22:07

49': ΔΟΚΑΡΙ για το ΒΕΛΓΙΟ! Ο Αζάρ κάνει το σουτ εντός περιοχής ύστερα από ασίστ του Μέρτενς από δεξιά, στο αριστερό δοκάρι του Καβασίμα η μπάλα.

22:06

Ο Σιμπασάκι κάνει την μπαλιά στον Χαραγκούτσι, που εκμεταλλεύεται την αδυναμία του Βερτόνχεν να διώξει την μπάλα, και με διαγώνιο σουτ από δεξιά της περιοχής ανοίγει το σκορ, 0-1.

22:05

48': ΓΚΟΛ για την ΙΑΠΩΝΙΑ!

22:03

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.