1
22:57

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:55

Η Ουρουγουάη με MVP τον Καβάνι επικρατεί με 2-1 της Πορτογαλίας και προκρίνεται στα προημιτελικά όπου θα αντιμετωπίσει τη Γαλλία.

22:55

Τέλος στο ματς.

22:53

90+4': Κόρνερ για την Πορτογαλία από τα δεξιά, έχει προωθηθεί και ο Ρούι Πατρίσιο αλλά δεν αποφέρει κάτι.

22:52

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Ρονάλντο.

22:49

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:46

90+1': Ο Ρονάλντο σουτάρει έξω από την περιοχή και αριστερά, απελπιστικά άουτ.

22:45

Η Πορτογαλία έχει κλείσει στα καρέ της την Ουρουγουάη τα τελευταία λεπτά.

22:44

85': Σουτ του Μανουέλ Φερνάντες έξω από την περιοχή, στην αγκαλιά του Μουσλέρα η μπάλα.

22:43

84': Τρίτη αλλαγή για την Πορτογαλία. Έξω ο Ζοάο Μάριο, μέσα ο Μανουέλ Φερνάντες.

22:38

81': Κόρνερ για την Πορτογαλία από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

22:36

81': Αλλαγή για την Ουρουγουάη. Βγαίνει ο Νάντες, μπαίνει ο Κάρλος Σάντσες.

22:35

77': Κόρνερ για την Πορτογαλία από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:32

74': Αναγκαστική αλλαγή για την Ουρουγουάη. Έξω ο Καβάνι, μέσα ο Στουάνι.

22:32

74': Αλλαγή για την Πορτογαλία. Αντρέ Σίλβα αντί Γκουέδες.

22:30

71': Πρόβλημα με τον Καβάνι, περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου και ζητάει αλλαγή!

22:28

70': Ευκαιρία για την Πορτογαλία. Σέντρα του Γκερέιρο από τα αριστερά, ο Μουσλέρα χάνει τη μπάλα μέσα από τα χέρια, αυτή στρώνεται στον Μπερνάρντο Σίλβα ο οποίος σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, άουτ.

22:25

67': Κόρνερ για την Πορτογαλία από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο,

22:24

65': Αλλαγή για την Πορτογαλία. Κουαρέσμα αντί Αντριέν Σίλβα.

22:22

Τρίτη αλλαγή για την Ουρουγουάη. Κάρλος Σάντσες αντί Νάντες.

22:21

Ο Μπεντανκούρ πασάρει στον Καβάνι, ο οποίος πιάνει ένα φαλτσαριστό σουτ με το δεξί, από τα όρια της μεγάλης περιοχής και αριστερά, και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

22:20

62': ΓΚΟΛ για την ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ!

22:18

60': Κόρνερ για την Πορτογαλία από τα αριστερά, εκτελείται και νέο κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

22:14

Εκτελείται πλασαριστά το κόρνερ, ο Γκερέιρο κάνει τη σέντρα και ο Πέπε με κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας σκοράρει για το 1-1.

22:13

55': ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ!

22:13

54': Κόρνερ για την Πορτογαλία από τα αριστερά.

22:10

52': Μακρινό σουτ από τον Γκερέιρο, πάνω από τα δοκάρια.

22:10

51': Κόρνερ για την Πορτογαλία από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

22:04

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

21:49

Ουρουγουάη - Πορτογαλία 1-0. Η «σελέστε» προηγείται χάρις στο γκολ του Καβάνι από το 7'.

21:48

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

21:47

45+2': Γέμισμα του Γοδίν από το κέντρο, ο Καβάνι κατεβάζει υποδειγματικά και υπό πίεση τη μπάλα, εκτελεί από διαγώνια θέση αλλά αστοχεί.

21:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:43

44': Κόρνερ για την Πορτογαλία από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

21:39

38': Σέντρα του Ρικάρντο από τα δεξιά, κεφαλιά του Γκουέδες, εντελώς ακίνδυνη.

21:32

Το εκτελεί ο CR7, πάνω στο τείχος η μπάλα.

21:31

31': Φάουλ για την Πορτογαλία 6-7 μέτρα εκτός περιοχής και λίγο αριστερά. Εξαιρετικό σημείο για τα πόδια του Ρονάλντο.