2
22:56

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας! Καλό σας βράδυ.

22:55

Άξια αντίπαλος η Νιγηρία, το πάλεψε μέχρι τέλους, αλλά δεν τα κατάφερε. Μια νεανική ομάδα, όμως, που δείχνει ικανή για μεγάλα πράγματα στο μέλλον.

22:54

Η Γαλλία θα είναι η επόμενη αντίπαλος.

22:54

Λύτρωση για την Αργεντινή, που έστω και με θρίλερ γλιτώνει το κάζο και προκρίνεται στους «16» του θεσμού.

22:53

Λήξη του ματς! 1-2.

22:52

90'+4: Κίτρινη κάρτα στον Μέσι.

22:51

90'+2: Αλλαγή για τη Νιγηρία. Ο Νουάνβο στη θέση του Μούσα.

22:50

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις.

22:49

90'+1: Κίτρινη κάρτα στον Όμπι Μίκελ.

22:48

90': Αλλαγή για τη Νιγηρία. Ο Ιβόμπι στη θέση του Ομερούο.

22:47

O Mαραντόνα το πανηγυρίζει έξαλλα, υψώνοντας και το... μεσαίο δάχτυλο σε κάποιους που κάθονται από κάτω...

22:44

Σέντρα του Μερκάδο από τα δεξιά, ο Ρόχο βρίσκει την μπάλα στην κίνηση και με εξαιρετικό τελείωμα και με το κακό του πόδι, το δεξί, τη στέλνει στα δίχτυα. 1-2.

22:44

86': ΓΚΟΛ για την ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!

22:43

84': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ετέμπο, πολύ καλή, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

22:41

83': Καλή στιγμή για τη Νιγηρία. Σουτ του Ιγκάλο από τα αριστερά, διώχνει με το αριστερό πόδι ο Αρμάνι.

22:40

82': Κόρνερ για την Αργεντινή. Το εκτελεί από τα δεξιά ο Μπανέγκα στο πρώτο δοκάρι, κακό.

22:39

80': Σέντρα ακριβείας στον Ιγκουαΐν μέσα στην περιοχή, κακό το σουτ του, άουτ η μπάλα.

22:38

80': Αλλαγή για την Αργεντινή. Ο Αγκουέρο στη θέση του Ταλιαφίκο.

22:35

Δεν θεωρεί ότι υπάρχει παράβαση ο Τσακίρ. Η μπάλα έχει χτυπήσει πρώτα στο κεφάλι του Ρόχο και μετά στο χέρι του. Το θεωρεί ακούσιο ο Τούρκος.

22:34

Έχουμε χρήση VAR, καθώς ο Ρόχο έχει βρει την μπάλα με το χέρι στην περιοχή. Ζητούν πέναλτι οι Νιγηριανοί.

22:33

75': Τεράστια ευκαιρία για τη Νιγηρία. Ο Ιγκάλο κάνει αμαρκάριστος το σουτ, άουτ.

22:33

75': Κόρνερ για την Αργεντινή. Το εκτελεί από τα δεξιά ο Παβόν, δεν αποφέρει κάτι.

22:31

73': Κόρνερ για την Αργεντινή. Το εκτελεί άσχημα από τα δεξιά ο Παβόν, δεν αποφέρει κάτι.

22:30

71': Αλλαγή για την Αργεντινή. Ο Μέσα στη θέση του Ντι Μαρία.

22:29

71': Δυνατό σουτ του Εντιντί, άουτ η μπάλα.

22:26

Ο Μασεράνο έχει ματωμένο πρόσωπο - μάλλον του έχει σχιστεί το φρύδι - αλλά συνεχίζει κανονικά και το ματς δεν διακόπτεται.

22:24

66': Σέντρα - σουτ του Παβόν από τα δεξιά, στα χέρια του Ουζόχο.

22:22

64': Κίτρινη κάρτα στον Μπανέγκα.

22:20

62': Κόρνερ για την Αργεντινή. Το εκτελεί με πάσα ο Παβόν για τον Μέσι, δεν αποφέρει κάτι.

22:19

60': Αλλαγή για την Αργεντινή. Ο Παβόν στη θέση του Πέρες.