0
18:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

18:51

Γαλλία και Δανία μένουν στο 0-0 και προκρίνονται χέρι, χέρι στους «16» του Μουντιάλ. Ως πρώτοι οι «τρικολόρ», ως δεύτεροι οι Δανοί.

18:50

Τέλος στο ματς.

18:49

90+2': Τρίτη αλλαγή για τη Δανία. Έξω ο Ντιλέινι, μέσα ο Λεράγκερ.

18:48

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:43

Αποδοκιμασίες από τον κόσμο για το τραγικό θέαμα...

18:39

82': Ευκαιρία για τη Γαλλία. Πολύ ωραίο σουτ του Φεκίρ με το αριστερό, από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πέφτει στη δεξιά του γωνία ο Σμάιχελ και αποκρούει.

18:35

78': Τρίτη αλλαγή για τη Γαλλία. Εμπαπέ αντί Ντεμπελέ.

18:32

75': Αλλαγή για τη Δανία. Ο Κορνέλιους παραχωρεί τη θέση του στον Ντόλμπεργκ.

18:31

78.011 οι θεατές του αγώνα. Κατάμεστο το «Λουζνίκι».

18:27

70': Ευκαιρία για τη Γαλλία. Σουτ του Φεκίρ έξω από την περιοχή και αριστερά, στη δεξιά εξωτερική πλευρά των διχτύων του Σμάιχελ η μπάλα.

18:25

69': Αλλαγή για τη Γαλλία. Ο Γκριεζμάν αφήνει τη θέση του στον Φεκίρ.

18:24

65': Σε αντίθεση με το πρώτο ημίχρονο, η Δανία παίζει πιο απελευθερωμένα, κυκλοφορώντας τη μπάλα.

18:19

62': Κόρνερ για τους Δανούς από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάποιο όφελος.

18:17

60': Αλλαγή για τη Δανία. Φίσερ αντί Σίστο.

18:16

59': Ευκαιρία για τη Δανία. Σουτ του Έρικσεν από το ύψος της μεγάλης περιοχής, λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μανταντά η μπάλα.

18:11

54': Ευκαιρία για τη Δανία. Ο Έρικσεν εκτελεί με δύναμη ένα φάουλ από μακρινή απόσταση, ο Μανταντά αποκρούει ασταθώς και με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα πριν προλάβει να βάλει το πόδι του ο Κορνέλιους.

18:08

51': Ο Γκριεζμάν σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει λίγο στον Μ. Γιόργκενσεν, δεν αιφνιδιάζεται ο Σμάιχελ και την μπλοκάρει.

18:07

50': Αλλαγή για τη Γαλλία. Έξω ο Ερνάντες, μέσα ο Μεντί.

18:02

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

17:48

Δανία και Γαλλία στο 0-0. Πολύ κακό πρώτο μέρος, με τους «τρικολόρ» να προσπαθούν να δημιουργήσουν φάσεις αλλά τους Δανούς να έχουν κλείσει καλά τους διαδρόμους προς την περιοχή τους.

17:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

17:47

45+3': Κίτρινη κάρτα στον Μ. Γιόργκενσεν.

17:46

45+2': Κόρνερ για τη Δανία από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:45

45': Μακρινό σουτ του Ντεμπελέ, στα... πουλιά.

17:43

44': Οφσάιντ ο Γκριεζμάν, σωστή υπόδειξη.

17:39

39': Φαλτσαριστό σουτ του Γκριεζμάν, έξω από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Σμάιχελ.

17:33

33': Σουτ του Σιντιμπέ, εκτός περιοχής και δεξιά, πολλά μέτρα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σμάιχελ η μπάλα.

17:29

29': Ευκαιρία για τη Δανία. Ο Κορνέλιους κάνει την παράλληλη σέντρα από τα αριστερά, αλλά Ερνάντες και Μανταντά προλαβαίνουν και παρεμποδίζουν τον Έρικσεν πριν πλασάρει.